Makarnalar UzmaN'dan ''Sosisli Spagetti'' Tarifi (Resimli)

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Hangi çocuk sosise yada spagettiye hayır diyebilir ki?Benim çocuklarım demez orası kesin:)

Spagettiyi pişirir,üzerine sosisten süsleme yapardım normalde.Dahasında ketçap ve mayonezle servis ederdim..Ama spagetti ile sosisi aynı anda pişirip yemeye hazır hale getireceğim hiç aklıma gelmemişti.

Nasıl mı?

Buyurun tarifte öğrenelim..

Malzemelerin temini yeterli..

Yarım paket spagetti
3 Adet sosis
Ketçap ve Mayonez
Tuz

Spagettileri ortadan ikiye kırınız..İsteyen bütün olarak da kullanabilir tabiki de..
Bir tek uzun sosisi üç eşit parçaya ayıracak şekilde kesiniz..
Her spagetti çubuğunu kesilmiş sosisten geçiriniz..Tek bir sosise,üç yada dört adet spagetti geçiriniz.
2009abant007.jpg

Bir tencereye yakşalık 6 bardak suyu ve bir tatlı kaşığı tuzu alıp kaynatınız..Kaynayan suya spagetti ve sosis birlikteliğini haşlanması için ekleyiniz..
Yaklaşık 15 dakika sonra haşlanan spagetti ve sosiler aşağıda görülen fotoda ki şekli alacaktır..Bu spagettileri kaynayan sudan çıkarıp,süzme işlemine geçiniz..
2009abant009.jpg

Süzgeçte suyunu süzdükten sonra,sosisli sapagettileri servis tabağına alınız,ketçap ve mayanozle servis ediniz..
2009abant010.jpg

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme:
2009abant010.jpg

Ben ketçap ve mayonezli ile sevmediğimden,sizlere kendim için hazırladığım tabaktan örnekleme yaptım..yerimseniben
Baharatlandırarak yemeyi tercih ediyorum çünkü..a.s

ısteğe bağlı olarak sıvıyağ,maydonoz,kuru nane ile de tatlandırılabilir..Kalori sorunu olmayanlar için bu da bir alternatif elbette ki..

Afiyet olsun..

Son düzenleme:
lbyanadan görmüsdüm bu tarifi ama denemek nasip oolmamisdi
yalniz deneyen birini görmekde beni cok mutlu etti
gaza geldim en kisa zamanda denicem isallah
ellerinize saglik
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

işte yaratıcılık :lepi: bayıldım ellerinize saglık cokacimcoook

aa çok güzel olmuş..
oglumun beslenmesinde makarna yapcaktım ..
güzel fikir ama 28 çocuga nasıl yaparım bilmem:uhm:

fotorb.jpg

bende yptım burdan görüp hihoyyyt cokacimcoook
şuan midede tabi :)) belki yapamam diye kişi başına 3 tane sosisli makarna yaptım.ama süper oldu :))
taşkkrler paylşm için Şeniz

harika görünüyor ellerine sağlık bende oğluma mutlaka deneyeceğim

X