Salata Tarifi UzmaN'dan ''Mor Lahana Salatası'' Tarifi (Resimli)

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Mor lahanayı sevmeyenler bile,o mor renginin güzelliğine hayran kalırlar:)

Salatalarımda;görsel şölen havası veren rengi ve damağıma hitap eden tadı, mor lahanayı vazgeçilmezlerim arasına eklemiştir.

Bu tarifte,mor lahana ile yoğurt buluşmasına hep birlikte tanık olacağız:) Tarif de asıl kullanılması gereken yoğurt ''Süzme Yoğurt''tur fakat bulunduğum yer itibari ile süzme yoğurtu kullanma imkanım yok :KK43: Bu sebeple homojen yoğutla uygulayıp sunmak zorunda kaldım sizlere..

Mor lahanın jülyen doğranması yeterli..

3 Yemek kaşığı yoğurt(süzme yoğurt tercih edilmesi tavsiye edilir)
1 Kase jülyen(çubuk şeklinde) doğranmış mor lahana
2 Diş sarımsak
Bir yemek kaşığı sıvı yağ(yada zeytinyağ)
Bir çay kaşığı tuz

Mor lahanadan bir kaseyi dolduracak kadar parça alıp,bol suda yıkadıktan sonra jülyen şeklinde doğrayınız..Doğranan parçaların ne iri ne de kalın olmamasına dikkat ediniz lütfen.Doğradığınız mor lahanayı bir kaba alınız..
Diğer yandan 3 yemek kaşığı yoğurdu,havanda ezilmiş 2 diş sarımsak ve bir çay kaşığı tuzla karıştırınız..Yoğurta son ilave olacak olan 2 yemek kaşığı sıvı yağı da ekleyip,yoğurdu seyreltiniz.
Yoğurt karışımı ile doğranan mor lahanayı birleştiriniz ve servis tabağına alınız..
Afiyet olsun...
morlahanasalatas.jpg

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

morlahanasalatas.jpg

Bu salatayı genellikle garnitür olarak kullanıyorum..Herhangi bir sebze yemeği ama yoğurtla güzel birliktelik oluşturacak yemeklerin yanında tercih ediyorum..a.s

bu yoğurt beyaz kalmış yahu :lepi: bende yapıyorum yoğurt lila oluyo..rengi görüntüsü ve tadı çok hoş,bayıla bayıla yiyorum o yüzden..emeğine sağlık canm

bu yoğurt beyaz kalmış yahu :lepi: bende yapıyorum yoğurt lila oluyo..rengi görüntüsü ve tadı çok hoş,bayıla bayıla yiyorum o yüzden..emeğine sağlık canm

Çok da beyaz görülmüyor benim bilgisayardan amayerimseniben
Evet renk lila oluyor haklısın..Tadı da mükemmel..Diline sağlık şeker..a.s

X