Doğuma Hazırlık Duyulmam kz isimleri aryorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
duyulmamis isimleri araman garip geldi..duyulmamis ariyosun biz sana önerdigimize göre duydukki önerdik...yani herkes bildigi ismi söliycek ve zaten duyulmus olmuyomu...benim tanidigim kendi isim uydurmus kizi icin ve gercektende kiz 20 yasina geldi ve isim trde yok:KK70:

:))) kesin çözüm

Belce- Fethiye ölüdeniz-Belcekız efsanesi meşhurdur... iki kaşın arası anlamındadır....
Belfin- Kar tanesi
:KK54::13:

arkadaşım benim ismim yelit. ihlas suresinde geçiyor. kendimden başka 1tane daha yelit duydum o kadar:)

yelit kelimesi ihlas suresinde geçiyor.Kuranı kerimde lem yelit diye geçer yani doğrulmamıştır manasına. Başından lem olumsuzluk eki kaldırılınca yelit doğurur anlamına gelir. bir anlamı yok yani isim değil fiildir. ben ecrin ismini beğeniyordum anlamı ücretmiş artık istemiyorum. anlamlı güzel isimler koyalım. çocuğumuza yakışsın dimi.

Son düzenleme:
edibe
edep kimseye yakışmadığı gibi yakışıyor bayanlara
ben edibe naz planlıyorum tabiii olursa
ismi hazır ama kendi yok ortada

Benim kizimin ismi EsiLa, kizim 2008 dogumlu, EsiLa ya hamile kalmadan once isim aramaya baslamistim. Ve uzun uzun arastirmadan sonra esila ismine karar verdik esimle. Anlamina gelince bircok sitede yada isimsozluklerinde farkli farkli yorumlar yaziyor, hangisine inanacagimizi bilemedik, bilgili hocalara da sorduk, sadece sunu soyleyebilirim ismin hic bir kotu anlami yoktur!! Herkez farkli bir yorum yaziyor esila isiminin hakkinda, onemli olan kotu mansasinin olmamasi :) ve kulaga ho$ gelmesi. Bence cok ho$ bir isim. Simdiye kadar hic kotu yorum almadim cevremden hatta bircok kisinin de cok hosuna gitti ve farkli buluyorlar. Yani tavsiye ederim EsiLa ismini :KK49:

yazgı,hazin,asya,defne,kayra,duru,bengi,asrin,yaren,kutsal,nida,bade,miraç,milad,bikem
bende bu isimleri çok beğeniyrm kızlar

Benim kizimin ismi EsiLa, kizim 2008 dogumlu, EsiLa ya hamile kalmadan once isim aramaya baslamistim. Ve uzun uzun arastirmadan sonra esila ismine karar verdik esimle. Anlamina gelince bircok sitede yada isimsozluklerinde farkli farkli yorumlar yaziyor, hangisine inanacagimizi bilemedik, bilgili hocalara da sorduk, sadece sunu soyleyebilirim ismin hic bir kotu anlami yoktur!! Herkez farkli bir yorum yaziyor esila isiminin hakkinda, onemli olan kotu mansasinin olmamasi :) ve kulaga ho$ gelmesi. Bence cok ho$ bir isim. Simdiye kadar hic kotu yorum almadim cevremden hatta bircok kisinin de cok hosuna gitti ve farkli buluyorlar. Yani tavsiye ederim EsiLa ismini :KK49:

bende çocuk istiyorum daha hamile bile değilim ama isimlere çok meraklıyım esila ismini gördüm nette ve kızımın ismi olmalı dedim. çok güzel bi isim eğer kızım olursa esila koycam adını .allah esila nızı bağışlasın ve bize de bir esila nasip etsin...

Beril , sadece kendi ismim oldugu icin degil anlaminida cok sevdigim icin..latince okyanusun mavi yesil rengi demektir:)

ne kadar farkli farkli isimler adeta yabanci geldi hepsi bana... ben bizim isimlerimizden vazgecmem... ne kadar güzel isimlerimiz var... neden duyulmamis kimsede olmayan isim istiyorsunuz....zaten rabbim herkese evlat veriyor farkli farkli kimseye benzemeyen... bu yeni isim meraki neden.... hep batiya özenc... bence özümüzde kalalim arkadaslar... ayse, fatima, emine, zehra, zeynep, meryem bunlari birakmayalim....

sayfayı okudumda ,2 gün sonra kızm dünyaya gelicek isim hala arıyoruz :)
çok güzel değişik isimler var evet fakat bu melodik kulağa hoş gelen isimlerin anlamları bi tuhaf ,aklıma bu kadarı gelmemişti ,isim beğeniyorum kulağıma hoş geliyor anlamına bi bakıyorum ,'' cenneti 4 ırmaktan biri iyi güzelde sadece 4 ırmak mı var ?
yada cennette kokmayan gül demek anlamı ?
bu iismleri kim neye göre anlamlaını yazıyor ,bununla ilgili hadişsler mi var anlamadım ....
offffffffff

X