Bronşit nasıl geçer

kadis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
5.202
9
oglum yazın temmuzda bronşit oldu ve epey agır atlattı hastanede yattık
6 tane iğne vuruldu
hava değişimden kaynaklandı

derken bir ay sonra yine yakalndı
bu sefer şuruplarla atlattık yine hava değişimiydi

be 2 hafta önce yine oldu
hava değişimi ile yine
3 tane iğne yedi düzeldi

doktorların yaptıgı iğne şurup ve ii bak demek

ii de bu hastalıgı geçirmek ve yaşamamk için n yapmak lazım
yaşayan anneler lütfen yardım
oglum 19 aylık

benim oglum 3 yasinda,3 senedir her sene eylul ayinda hastanede yattik,bu sene 1 gun gecen seneler 2 gun yatmistik,
oglunun neye karsi alerjisi oldugunu test ettir,ona karsi onlem almak daha kolay,,
benim oglumun ev tozuna karsi,benim gibi,,,,
evini hergun en az 1 saat havalandir,cocugun evde iken temizlik yapma,mesela benim hep pazartesi idi temizlik gunlerim,ama artik sali ve cuma oldu cocugum okulda iken yapiyorum,,,evini hergun supur ve cocugunu hani pufpuf oyuncaklara vardiya( tam adini bilmiyorum) bezden yada yumos gibi,,,onlarla oynatma,hatta kaldir onlari koy bi kutuya oynamasin,,,ilaclarini duzenli kullan ve rahatsiz olmaya basladigi an,grip yada oksuruk gibi gelisi guzel ilac kullanma,hemen doktoruna gotur,,
simdilik aklima gelenler bunlar,saglikli gunler dilerim canim,umarim bir daha rahatsizlanmaz,,,:Saruboceq:

Bizim doktor soğuk algınlıklarında asla öksürük kesici şurup vermiyor.
Eğer öksürüğü keserseniz hastalık aşağı iner ve bronşite sebep olur dedi.
Burayı okuyan arkadaşlar bu yazdığımı lütfen doktorlarıyla paylaşsın.:kahve:

canım muconeks gibi ilaçları kimi doktor veriyo kimi vermiyo
bende şaşırdım versem mi vermesem diye

Evet bu doktorlar bir fikir birliğine varamadığı için biz anneler
karmakarışık oluyoruz:mymeka:
Çok çok geçmiş olsun.

benim oğlumda 16 aylık ve hemen hemen her ay doktordayız bronşit yüzünden.çok zor gerçekten.doktorumada söyledim çok dikkat ettiğim halde her ay hastalanıyor.çok üzülüyorum antibiyotik kullanmasına hatta bu gün tedavimiz bitti kontrole gideceğiz.bizimki allerjik bronşit.genetik olarak geçiyor bende de var bu ay artık doktorumuz ileri tetkikler istiycek çünkü her ay tekrarladığı için sebeplerini araştırıp ona göre allerji tedavisine başlıycak.genelde bazı doktorlara bu şikayetlerle gittiğimizde bronşit deyip antibiyotik verip gönderiyorlar.bunun altındaki sebebi araştırmıyorlar.Onun için doktorumuzu iyi seçmeliyiz sonucunda geç kalmış olabiyoruz.hastalık ilerleyip astıma kadar gidebiliyo allah korusun yani bronşit sürekli tekrarlıyorsa bunu allerjik olup olmadığının araştırılması gerek.

Canım antıbıyotık kullanmam takıntın olmasın en basta ve bır soguk buhar makınesı edın ama oda nemlendırıcısı degıl hanı cocuklar hasta oldugunda buhar verırler ya hastanede onlardan ve adacayı bol bol adacayı yap o an taze olsun ıcıne bal ve lımon koy cok cabuk atlatır ve asla terlı bırakma ususun ama terlemesın

öncelikle çok geçmiş olsun canım.benim oğlumda 1,5 yaşında öksürmeye başladı parasızlık, cahillik ,bende sağlık ocağına götürürdüm dediğin gibi antibiyotik öksürük şurubu verir gelirdik.tabi öksürük kesilmez ya ilaç değiştirir yada tekrar bir öksürük şurubu alırdım.zavallı oğlum piyasada içmediği öksürük şurubu kalmamıştır.derken çocuk gittikçe tıkanmaya başladı sonra çok doktor değiştirdik ama oğlum astımdı. 6 senedir hep tedavi görüyor.o yüzden anneler çocuklarını çok iyi gözlemlemeli bilinçli olmalılar.ben şimdi daha dün aldım deniz kadayıfı diye bir bitki var astım ve bronşite çok iyi geliyormuş istersen sende bir araştır denemek istersen canım çok geçmişolsun.

çok geçmiş olsun kadis :1hug:
benim kızımda 15 aylık,yaşında öksürmeye başlamıştı doktor bronşit başlangıcı demişti hava verilmişti ve antibiyotik vermişti,geçmeyince bu sefer 10 tane iğne vuruldu öyle geçti.hiç hastanede yatmadık çok şükür.bronşit olmaması için hiç terli bırakmamak gerek ya hemen atletini değiştirmek yada sırtına havlu v.s koymak gerekiyor.daha tekrarlamadı ama grip olduğunda öksürükte oluyor ve ben korkuyorum bronşite çevirecek diye.bende ve eşimde böyle bi sorun yoktu.kızıma alerji testi yaptırmak istiyorum ama oda iki yaşından sonra yapılıyomuş sanırım.bu konuda bilgisi olan varmı?

benim kızımda 15 aylık,yaşında öksürmeye başlamıştı doktor bronşit başlangıcı demişti hava verilmişti ve antibiyotik vermişti,geçmeyince bu sefer 10 tane iğne vuruldu öyle geçti.hiç hastanede yatmadık çok şükür.bronşit olmaması için hiç terli bırakmamak gerek ya hemen atletini değiştirmek yada sırtına havlu v.s koymak gerekiyor.daha tekrarlamadı ama grip olduğunda öksürükte oluyor ve ben korkuyorum bronşite çevirecek diye.bende ve eşimde böyle bi sorun yoktu.kızıma alerji testi yaptırmak istiyorum ama oda iki yaşından sonra yapılıyomuş sanırım.bu konuda bilgisi olan varmı?

geçmişolsun canım.ben oğluma küçükken alerji testi istemiştim en az 4 yaşına gelsin ozaman dediler.ama şimdi bakıyorumda çok daha küçük çocuklara yapılıyor.yapılmamasının sebebide çocuğun koluna bir çok iğne batırılıyor ve 20 dk bekliyorsun ya çocuk küçük oluncada durmaz sıkıntı yaratır diye yapmıyorlar.

benim oğlumda 16 aylık ve hemen hemen her ay doktordayız bronşit yüzünden.çok zor gerçekten.doktorumada söyledim çok dikkat ettiğim halde her ay hastalanıyor.çok üzülüyorum antibiyotik kullanmasına hatta bu gün tedavimiz bitti kontrole gideceğiz.bizimki allerjik bronşit.genetik olarak geçiyor bende de var bu ay artık doktorumuz ileri tetkikler istiycek çünkü her ay tekrarladığı için sebeplerini araştırıp ona göre allerji tedavisine başlıycak.genelde bazı doktorlara bu şikayetlerle gittiğimizde bronşit deyip antibiyotik verip gönderiyorlar.bunun altındaki sebebi araştırmıyorlar.Onun için doktorumuzu iyi seçmeliyiz sonucunda geç kalmış olabiyoruz.hastalık ilerleyip astıma kadar gidebiliyo allah korusun yani bronşit sürekli tekrarlıyorsa bunu allerjik olup olmadığının araştırılması gerek.
geçmiş olsun canım
aynı durum bende de

canım tekrarlamaması ne güzel
ama ben sürekli ne zaman öksürcek diye bekliyorum
psikolojim çok kötü
gece nefes alamada zorlanıyor gibi

geçmişolsun canım.ben oğluma küçükken alerji testi istemiştim en az 4 yaşına gelsin ozaman dediler.ama şimdi bakıyorumda çok daha küçük çocuklara yapılıyor.yapılmamasının sebebide çocuğun koluna bir çok iğne batırılıyor ve 20 dk bekliyorsun ya çocuk küçük oluncada durmaz sıkıntı yaratır diye yapmıyorlar.

evet alerji testi önemli

deniz nasıl gelir acaba bronşit hastalarına

hafta sonu gittik epey aktı burnu boşaldı gibi

akşam yine tıkandı gibi
hemen burun damlası verdim

nasıl olcak şaşırdım

deniz nasıl gelir acaba bronşit hastalarına

hafta sonu gittik epey aktı burnu boşaldı gibi

akşam yine tıkandı gibi
hemen burun damlası verdim

nasıl olcak şaşırdım

arkadaşım deniz havası gerçekten iyi geliyor bronşite benim kızımda da vardı Temmuz ayında bronşit başlangıcı dedi doktor Fakat antibiyotiğe dirençli bi rahatsızlık olduğu için ciğerlere indi ve iğnelerle antibiyotiklerle, evde soğuk buharla tedavi ettik Hamdolsun bişey kalmadı pek Ama benim öğrendiğim öksürük asla kesilmemeli, nefes açıcı 2 şurup var bric...... ve vent...... (isim vermem yanlış olur) evden asla eksik edilmemeli (ki burnu aktığında vermeye başlardım) Evde mutlaka soğuk buhar makinesi elinizin altında olmalı Ayrıca bi antibiyotiği asla 3 kez ard arda kulanmamalı (çünkü hastalık ve vücut bağışıklık kazanıyor ve antibiyotik 3. kez işe yaramıyor.) Ne kadar zor bi hastalık olduğunu biliyorum kızlar. Bebeğinizin gözünüzün önünde zar zor nefes alması berbat bişey.
Birde ne kadar doğrudur bilmem ama benim kızım kış mevsiminde mutlaka andız pekmezi içer sadece kışın ama 2 yıldır veriyorum. Andız pekmezi bronşite iyi geldiği bilinir. Hem doğal hem lezzetli kızım da çok sever... allah şifa versin ....a.s.

çok geçmiş olsun arkadaşım benim oğlumda kışın bronşiolit olmuştu çok sıkıntılı geçmişti o dönem ilerleyecek diye de çok korkmuştum her sabah annemlere bırakıyordum tabi ne kadar dikkat etsende alıyor çocuk sabah sabah sıcak yatağından kalkıp bizle birlikte yola düşüyor bir ay kadar evden hiç çıkarmadım kendi evimde bakıldı evde ki gözle görülen görülmeyen tozlara çok dikkat ettim ki bu çok önemli bu hastalıkta yavrularımızın minicik ciğerlerine gidip yapışıyormuş elimde bez gezer olmuştum hastalık gibi ilaçlarını düzenli kullanıp ciddi bir bakımla atlatırsınız arkadaşım merak etme birde keçiboynuzu pekmezi ver bebeğine çok iyi geliyormuş

sanırım bizim ki alerjik
bunun için üniversite hastanesine gitmeyi planlıyprum bir daha ki tekrarlayışında
çünkü diğer doktorlar geçer falan vs diyip yolluyor
ama üniversite iyice araştırır sanırım

2 haftadır iyi
soguk buhar veriyorum
atletle yatıyor cam açık biz üşüyoruz ama o sıcak şaşılcak şey ama öyle

harnup pekmezi veriyorum

sürekli kullan diye şurup verdi ama kullanmıyorum
güvenemiyorum ki

tüm yavrularımıza geçmiş olsun
Allah şifasız dert vemesin inşallah

Canım çok geçmiş olsun seni çok çok iyi anlayabiliyorum benım oğlumda 8 aylıkken bronşit olmuştu bizde 15 gün hastanede yattık kabus gibiydi o günler ağlamaktan helak olmuştum artık sabaha karşı 5 de bile iğnesi vardı bebişimin kolları artık mahvolmuştu damar bulamazlardı Sana tavsiyem bebeğini asla terli bırakma hemen üstünü değiştir çok iyi bir bakım gerekiyor kara turp denilen turpun içini oy bunun içine bal doldur 1 gün beklet o sulancak onu bebişine içir bu da çok faydalı oluyor.

benimde olum 3 aylıken bronşit oldu bizde 5 gün hastende kaldık şimdi biraz iyi korkuyorum tekrarlamasından henüz daha çok küçük ,inşallah bir daha olmaz....senağlama

herkeze geçmiş olsun malesef bizdede var bu sıkıntı kızım 1,5aylıkken bronşit oldu 8gün hastanede yattık 4 serum ve sayısız antibiotik vede nefes açıcılarla iyleşti okadar kötü bir durumduki anlatamam dr iyi seçilmesi çok önemli,şimdi MAŞALLAH 7 aylık fakaT tekrarladı hafta sonu hasta oldu bende bronşit ilaçlarından verdim dr film istedi erken ilaç kullandığım için bronşlar biraz açılmış daha etkili şurup yazdı geçmezse tekrar yatacak malesef,ıNŞALLAH geçer hiçbir bebiş hastalanmasın

arkadaşım deniz havası gerçekten iyi geliyor bronşite benim kızımda da vardı Temmuz ayında bronşit başlangıcı dedi doktor Fakat antibiyotiğe dirençli bi rahatsızlık olduğu için ciğerlere indi ve iğnelerle antibiyotiklerle, evde soğuk buharla tedavi ettik Hamdolsun bişey kalmadı pek Ama benim öğrendiğim öksürük asla kesilmemeli, nefes açıcı 2 şurup var bric...... ve vent...... (isim vermem yanlış olur) evden asla eksik edilmemeli (ki burnu aktığında vermeye başlardım) Evde mutlaka soğuk buhar makinesi elinizin altında olmalı Ayrıca bi antibiyotiği asla 3 kez ard arda kulanmamalı (çünkü hastalık ve vücut bağışıklık kazanıyor ve antibiyotik 3. kez işe yaramıyor.) Ne kadar zor bi hastalık olduğunu biliyorum kızlar. Bebeğinizin gözünüzün önünde zar zor nefes alması berbat bişey.
Birde ne kadar doğrudur bilmem ama benim kızım kış mevsiminde mutlaka andız pekmezi içer sadece kışın ama 2 yıldır veriyorum. Andız pekmezi bronşite iyi geldiği bilinir. Hem doğal hem lezzetli kızım da çok sever... allah şifa versin ....a.s.

canım çok doğru yazmışsın bende aynı görüşteyim şuruplar bizde vent..kullanıyoruz ama diğeri farklı,buhar makinasını gezmeye giderken bile götürüyoruz,ve tonimer sprey bide burun aspratörü kızlar ben kulak KBB ada götürdüm oda tonimerin ikinci başlığına geçmemei söyledi artık daha rahat temizleniyor burnu aklınızda olsun mavi başlık olan 2.yeşil3.

benim oglum 3 yasinda,3 senedir her sene eylul ayinda hastanede yattik,bu sene 1 gun gecen seneler 2 gun yatmistik,
oglunun neye karsi alerjisi oldugunu test ettir,ona karsi onlem almak daha kolay,,
benim oglumun ev tozuna karsi,benim gibi,,,,
evini hergun en az 1 saat havalandir,cocugun evde iken temizlik yapma,mesela benim hep pazartesi idi temizlik gunlerim,ama artik sali ve cuma oldu cocugum okulda iken yapiyorum,,,evini hergun supur ve cocugunu hani pufpuf oyuncaklara vardiya( tam adini bilmiyorum) bezden yada yumos gibi,,,onlarla oynatma,hatta kaldir onlari koy bi kutuya oynamasin,,,ilaclarini duzenli kullan ve rahatsiz olmaya basladigi an,grip yada oksuruk gibi gelisi guzel ilac kullanma,hemen doktoruna gotur,,
simdilik aklima gelenler bunlar,saglikli gunler dilerim canim,umarim bir daha rahatsizlanmaz,,,:Saruboceq:

Canım antıbıyotık kullanmam takıntın olmasın en basta ve bır soguk buhar makınesı edın ama oda nemlendırıcısı degıl hanı cocuklar hasta oldugunda buhar verırler ya hastanede onlardan ve adacayı bol bol adacayı yap o an taze olsun ıcıne bal ve lımon koy cok cabuk atlatır ve asla terlı bırakma ususun ama terlemesın

paylaşım için sağolun kızlar benim çok işime yarıyacak,oyuncakları şimdiden kaldırdım aslında bu mantıkla yünlü ve polar giydirmemekte doğru olur en azından hasta olduğu dönemdea.s

X