Akdeniz anemisi olupta hamile kalan arkadaşlar lütfen yardım

asnil

içimin gülen yüzü...
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
1.175
3
Merhaba arkadaşlar kardeşimin evlilik öncesi testlerinde eşinde akdeniz anemisi çıktı , acaba hamile kalmasında yada hamilelikte bir sorun yaşarmı, böyle bir sorunu olanlar yada duymuş olan arkadaşlar bildiklerinizi paylaşırmısınız acaba, çok endişeliyiz biz.

merhaba benim bir arkadaşım Akdeniz anemisi taşıyıcısı.şimdi 8.5 aylık hamile ve gayet sağlıklı bir hamilelik geçiriyor yani bir sorunu yok.zaten hamileliğinde doktor onu hep yönlendirdi.umarım kardeşin için de aynı şey söz konusu olur.endişe etmeyin.

arkadaşım bende fmf liyim yani(akdeniz anemisi) şuan 16 haftalık hamileyim sadece düzenli bir ilacımız var onu aldığın sürece problem yaşamıyorsun inş. hakınızda hayırlısı olur

arkadaşım bende fmf liyim yani(akdeniz anemisi) şuan 16 haftalık hamileyim sadece düzenli bir ilacımız var onu aldığın sürece problem yaşamıyorsun inş. hakınızda hayırlısı olur

nasıl bir ilaç kullandın acaba yani o ilacı hergünmü alıyorsun canım, hamilelik öncesinde ne yapmamız lazım biraz bilgi verirmisin acaba doktora görünmek lazım mı hamile kalmadan önce

merhaba benim bir arkadaşım Akdeniz anemisi taşıyıcısı.şimdi 8.5 aylık hamile ve gayet sağlıklı bir hamilelik geçiriyor yani bir sorunu yok.zaten hamileliğinde doktor onu hep yönlendirdi.umarım kardeşin için de aynı şey söz konusu olur.endişe etmeyin.

bilgi verdigin için sagol arkadaşım acaba arkadaşın hamile kalmadan önce gidip test falan yaptırdımı yoksa direkmi hamile kaldı yani öncesinde bir tedavi falan olmadanmı hamile kaldı.

benımde evlılık Öncesı testlerımde taŞıyıcı olduĞum ortaya Çıktı Çok panıkledım ama ÇaĞıran saĞlık kurumuna gıdıp gÖrÜŞÜnce hıÇbır endıŞem kalmadı. Burda Önemlı olan annenın de babanında taŞıyıcı olması. ıkısıde taŞıyıcı ıse bebeĞın hastalıkla doĞma ıhtımalı % 25, sadece taŞıyıcı doĞma ıhtımalı %50, tamamen saĞlıklı doĞma ıhtımalı de %25 oluyor. Bu durumda da gebelık yakından takıp edılıp baŞından durum tespıt edılıyor.

yanı sadece damatta taŞıyıcılık Çıktıysa hıÇ endıŞelenmenıze gerek yok.

bilgi verdigin için sagol arkadaşım acaba arkadaşın hamile kalmadan önce gidip test falan yaptırdımı yoksa direkmi hamile kaldı yani öncesinde bir tedavi falan olmadanmı hamile kaldı.

o zaten planlamadan kazara hamile kaldı sonrasında doktor takibi yapıldı.eğer kardeşin hamile kalacaksa öncesinden doktora görünüp bazı testler yaptırması faydalı olabilir tabi.herşey gönlünüzce olsun.

çok teşekkür ederim arkadaşlar bilgileriniz için , insan endişeleniyor yinede birde kulaktan dolma şeyler iyice moralini bozuyor insanın o sebepten burda sormak istedim bende yaşayan yada bir yakını yaşayan arkadaşlardan birebir görüş almak daha saglıklı diye düşündüm.

Arkadaşlar bende Akdeniz anemisi var kanım 8.8 e düştü var mı aynı sorunu yaşamış nasıl atlattınız bu dönemi lütfen aydınların bizide

X