Bebek Beslenmesi 2 buçuk aylık bebeğe havuç tohumu???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esmasalim

...
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
132
0
41
arkadaşlar iştahsız bi bebeğim var. bi yerde havuç tohumunun bebeklerde iştahı açtığını okudum. ama acaba 2 buçuk aylık bebeğim için de kullanabilirmiyim??
bir zararı olur mu?
aranızda kullanan ve faydasını gören var mı?
yada iştah açmak için başka fikirleri olanlar..??

canım benim bebeğin ne iştahı olcak. daha çok küçük. emzirmiyor musun? o büyük bebekler içindir. boşver sen bişey verme o neymiş öyle

ben bebeğimi emziremiyorum maalesef göğüs ucum yok:KK43:( sütümü sağarak veriyorum. hatta o da yetmiyor mama takviyesi yapıyorum. doktorumuz bu ayda çocuğun günde 850-900 ml yemesi gerektiğini söyledi. ama benim bebeğim bu günlerde zar zor 650-700 yiyor. çok üzülüyorum. hiç çaresi yokmu bu kadar küçük bebeklerde iştah açmanın???

herkes birşey önerir açlığı için havuc tohumu gazı için hindistan cevizi falan..ben karşıyım yazık bebekler daha çok küçük ilk aylar oalbilir iştahsızlık.sık sık emzirmeye calıs bebek cektıkce duzelebilir.doymuyorsa mama ver tmm ama diğer seylerı deneme bence

bencede verme
havuç tohumuda neymiş ya
ne gerek var
göğüs ucun yoksa silikon göğüs uclarınlan emzirmeyi dene
çeşit çeşit markalar var birinden birini bebeğin kabul edecektir
emzirdikçe sütünde çoğalır
ha gene sütün yetersiz kalıyorsa ozaman mama ver ama onun dışındada bişey verme
ordan burdan duyduğun herşeye inanma derim
daha çok minik nasıl yutacak tohumu felan
dr.un iyi güzel diyorda senin bebeğin daha azınlan yetiniyorsa açılıktan ağlamiyorsa sürekli demekki şuan içtiği miktar ona yeterli geliyor biraz daha büyünce artar nasılsa

canim bebegin az icmiyor daha 2 aylikgayet iyi besleniyor.kilo alimi nasil eger iyi aliyorsa merak edilecek birsey yok,senin bebegin anne sutunden cok iyi faydalandigi icin fazla icmiyordur.her bebek farkli.Canim nasil bir pompa kullaniyorsun,benim bebegim de beni hic emmedi ve elektrikli ameda kullamdim ben cok memenun kaldim.ilk bastan ben de anne sutun yaninda mama da veriyordum ama daha sik sagmaya baslarsan sutun artircak.Havuc tohumu ancak 6 aydan sonra kullanilir fakat hergun olmaz.

ya bebeğin çok küçük ne iştahı canım ek gıdaya geçersin he o zamna yemez o zaman düşünürsün ama şu an çok erken sakın deneme böle uydurma şeyler

canim bebegin az icmiyor daha 2 aylikgayet iyi besleniyor.kilo alimi nasil eger iyi aliyorsa merak edilecek birsey yok,senin bebegin anne sutunden cok iyi faydalandigi icin fazla icmiyordur.her bebek farkli.Canim nasil bir pompa kullaniyorsun,benim bebegim de beni hic emmedi ve elektrikli ameda kullamdim ben cok memenun kaldim.ilk bastan ben de anne sutun yaninda mama da veriyordum ama daha sik sagmaya baslarsan sutun artircak.Havuc tohumu ancak 6 aydan sonra kullanilir fakat hergun olmaz.

aslında bebeğimin kilo alımı fena sayılmaz. geçen ay 1.200gr almış. şuan 4.750gr. çok iri bi bebek değil zaten çok da küçük doğmuştu.
benim sütüm çok azdı 1 ay kadar öncesine kadar günde 350cc anca çıkıyodu. avent'in manuel pompasını aldım. 3-4 saatte bir sağıyorum. çok şükür şimdi Allah nazardan saklasın 550cc oluyo günde. geri kalanı da 200-250cc mama veriyorum.belki dediğin gibi yedikleri yetiyor olabilir.. çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için..

arkadaşlar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. ben bebeğime vermiyim şimdilik havuç tohumu felan...

kilo alimi cok iyi canim masallah hep boyle devam etsin.Demekki gercekten icti miktari yeterlidir,durumunuz cok iyi merak edilecek hic bir sey yok.Bu sekilde devam etmelisin.

aslında bebeğimin kilo alımı fena sayılmaz. geçen ay 1.200gr almış. şuan 4.750gr. çok iri bi bebek değil zaten çok da küçük doğmuştu.
benim sütüm çok azdı 1 ay kadar öncesine kadar günde 350cc anca çıkıyodu. avent'in manuel pompasını aldım. 3-4 saatte bir sağıyorum. çok şükür şimdi Allah nazardan saklasın 550cc oluyo günde. geri kalanı da 200-250cc mama veriyorum.belki dediğin gibi yedikleri yetiyor olabilir.. çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için..

yani canım daha ne olsun bunu bulamayan sadece mama alan bebkler var hiç iştah açıcı olarak havuç tohumu yada başka bişey verdiklerini duymadım bence sende ufacık bedenine böle şler sokarak zarar verme evet belki şimdi ersin iştahı açılr ama daha sonr abu verdiğin şeyin bi zararı olucağını nerden bilicen

benim bebeğim çok küçük doğdu. 2200 gr dı. sütüm bir türlü artmadı. mama takviyesi yaptık doktor tavsiyesiyle. hiç iştahı yoktu. doktora götürdüğümde d3 ün böyle bir etkisi oluyor dedi. bana acd3 verdi. denedim ama hepten azaldı emmesi ve mama alımı. sonra polivit verdi. normalde polivit, supravit gibi vitamin ilaçlar 1 yaşından önce verilmiyor. ama iştahsız olduğu için verdi. kullandık. ve 15 günde 700 gr aldığı oldu. 700- 900 ml gibi şeyleri dert etme. bebeğim 4 aylıkken 500 ml yiyordu toplamda. sütü sağdığım için o da dahil bu ölçüye. ve kilosunu aldı. kendini böyle sıkarsan var olan sütün de gider. zor olduğunu biliyorum ama akışına bırak birazcık. ben de aynı durumdayım. şimdi 6 aylık ve ek besinle ilgili mücadele veriyorum bebişimle. daha çok yolun var. darlatma şimdiden kendini. doktoruna vitamin olayını bir sor. çünkü onlar da iştah açtığı için veriliyor... destan gibi yazmışım.... artık sustum :)

teşekkür ederim cnm bilgilendirdiğin için. biz vitamin olarak multitabs kullanıyoruz. bilmiyorum onun iştaha bir etkisi oluyormu? yemeyen çocuk çok zor oluyor gerçekten ya. o yemeyince sizin de birşey yemeniz mümkün olmuyor :KK43: ne diyim, inşallah hepimizin çocukları güzel güzel yer ve sağlıklı büyürler.. artık fazla kamfama takmamaya çalışıyorum dediğin gibi zaten az olan sütüm iyice gitmesin... :)

arkadaşım bebeğinin gelişimi güzelse bunu dert etme
ve çok ufak bence öyle şeyler verme
ben kızıma gaz sancısı çektiği halde 2 ay dolana kadar ilaç kullanmadım
doktorumuzda öyle söylemişti zaten
neticeede düzeni doğal şekilde oturmalı bebeğin

arkadaşlar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. ben bebeğime vermiyim şimdilik havuç tohumu felan...

canım arkadaşım hiç tohum verilirmi bebişe ilahi ne dim size ben oğluma iki aylıkken bi çay kaşı muz kazıyıp çay kaşıyla azına bırakırdım emerek yerdi ama bi ve ya iki çay kaşı böle böle baya emmesi fazlalaşmıştı:)

X