üniverstede devamsızlık hakkı kaç gün?

kafestekiguvercin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2009
47
0
merhaba kaç gün devamsılık hakkımız var? bu benşm ilk senem ve hiçbirşey bilmiyorum. toplamda 10 tane ders var haftanın 5 günü sabah 8 den akşam 5 kadar

cnm ben ktüde okudum dersin saatine göre deişiyoo..kimi derslerin iki hafta devamsızlık hakkı var kimi derslerin 4 hafta.koca kafa bi adamsaa devamsızlıkk sorun olmas.bideee üniversitesinede baglı..meselaa marmara üniversitesinde devam zorunlulugu yok sınavlarına girebilirsin ,istersen derslere girmeden..

eğerki laboratuvar dersi ise devam zorunluluğu %80 bizde,
ancak normal ders ise %70.

okulunuzun yönetmeliklerine bakmanızı öneririm.
lise gibi değildir zaten, daha esnek olunabilir.

bi dersten 4 yada 5 gündü.
yani bi derse 5 kere gelmedinmi kalıyosun.
ama bazı hocalar da önemsemiyolar,kimisi daha toleranslı olabilir
bunları ilk haftadan söylerler hocalar yerimseniben

akü edebiyat bölümündeyim merak ettiğim 4 hafta devamsılık hakkı var dediler. her dersin ayrı ayrı 4 hafta devamsızlık hakkımı var ?
yani osmalıcadan 4 hafta
ingilizceden 4 hafta gibi?

akü edebiyat bölümündeyim merak ettiğim 4 hafta devamsılık hakkı var dediler. her dersin ayrı ayrı 4 hafta devamsızlık hakkımı var ?
yani osmalıcadan 4 hafta
ingilizceden 4 hafta gibi?

bizim okulda 3 saatlik derslerin 3 hafta devamsızlığı 2 saatlik derslerin ise 2 hafta devamszlığı vardı.

derse ve hocalara göre değişir bazı hocalar devamsızlığa hiç bakmazlar bazıları çok dikkat ederler bırakırlar bile
bunu en iyisi hocana sor

hocana ve bölüme göre değişio canım sen hocana sor ne kadar önemsiyomus devamsızlığı daha kesin bi sonuç olur senin için

X