Bebek Beslenmesi 5 aylık bebek kilosu..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Aynı düşünceyi bende yaşıyorum. Benim oğlumda haftaya 5 aylık olacak ve 9 kiloyu geçti. Herkeste çok şişman bu deyince biraz moralim bozulyor ama pek kimseyi dinlememek lazım. Zaten hareketlenince kiloları fazlasıyla atıyorlar. Doktor bana ek gıda verme dedi fakat ben kaşığa alışsın birkaç kaşık veriyorum.(elma püresi muhallebi gibi)

içimi rahatlattınız vallahi, çok teşekür ederim bende,
benim kızımda 4 ayını yeni bitirdi 7300 kilosu, sadece annne sütü ile besliyorum ama obezlik korkusu bende de vardı Allah korusun hepimizin bebişlerini :emir_bebek:

merhaba arkadaşlar aranıza yenı katıldım.sızlere ozellıkle tecrubelı annelere bı sorum olucak.benım tatlımı tatlı bı oglum var.suan 5 ayını doldurmasına 1 , 2 gun kaldı.5 aylık olmasına ragmen 10 kılo.sadece benı emıyo.ne kadar emmek ısterse emzırıyorum.kılosu ayına gore fazlamı.her goren kızım napıyon bu cocuga dıyo.ama napayım yanı emdıgı sutu de mı keseyım.ılerıde obez olur dıye korkuyorum.napcamı sasırdım.sızın bebeklerınız kac kılo?:1no2:

maşallah tosun paşaya :)

Aslinda pek de endise edilcek bir durum yok ortada.
Dogum kilosu 4 ve uzerindeyse ve ayda bir kg aliyorsa 9 10kg ya denk gelir.
bir yasinda olmasi gereken kg en fazla 12 13tur.
dotorlar bu 13u gecmelerde obez teshisi koyuyolarmis.
Bir arkadasimin bebegi 3civarinda dogdu.5 aylikken 8 kg du.
O zamanlar dediki birkac ay bir kg birkac ayda yarim kg alsa bir yasindaykene 13 15 arasinda olur diyordu.
Bir yasina tam 12ile girdi.
ilk baslarda kilolu olan bebekler yasina kadar ya veriyorlar yada az aliyorlar o yuzden endiselenmeyin bence.
Dis cikarma asamasinda hic yemeyen bebekler var,emekleme ve yurumede de kismen almayanlari biliyorum.

X