Bebek Beslenmesi 5 aylık bebek kilosu..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

widaco

işte hayat! çağan-ada
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
335
2
merhaba arkadaşlar aranıza yenı katıldım.sızlere ozellıkle tecrubelı annelere bı sorum olucak.benım tatlımı tatlı bı oglum var.suan 5 ayını doldurmasına 1 , 2 gun kaldı.5 aylık olmasına ragmen 10 kılo.sadece benı emıyo.ne kadar emmek ısterse emzırıyorum.kılosu ayına gore fazlamı.her goren kızım napıyon bu cocuga dıyo.ama napayım yanı emdıgı sutu de mı keseyım.ılerıde obez olur dıye korkuyorum.napcamı sasırdım.sızın bebeklerınız kac kılo?:1no2:

yok canım sakın emmesine müdahale etme..
sütün yarıyor demekki maşallah:nazar:
hareketlenince çabuk veiyor bu bebekler.yürümeye başlasın hele..

benimde büyük oğlum bebekken çok kiloluydu bende korktum şişman olur diye dr sadece emzir başkada bişi verme dedi.yürümeye başlayınca attı kiloları şimdi 6 yaşının içinde 20 kilo .sen emzirmeye devam et maşalh sütün yaramış...

kesinlikle canım emzirmeye devam et kimi anne sütü bol olduğu için 8 9 ay sırf anne sütüyle beslediğini biliyorum ek gıdasız.kan damlasını vs ihmal etme tabi .
gecede emmek için kalkıyormu bu arada?

maşallah ona
emdiği kadar emzir cnm demekki sütün yarıyor maşallah

hiç telaşlanma canım hele bi yürümeye başlasın kilolar gidiyor şıp diye
benim 2. velet 3 aylık ken 6 kiloydu gülüm sonra gitti o kilolar
sağlıklı şekilde büyüsün bebeğin

maşallahh vallahaa biraz fazla tabi kilosu bebeğinin ama onu atar herhalde yürüyünce benim oğlum öyle çok zayıf görünen bi bebek değil ama şdaha yeni 9 kilo oldu kendimle karsılaştırınca güldüm oğluma açıkcası masallah yavruna umarım hep böyle gitmez sağlıklı normal seyreden bi bebek olur

cnm maşallah sutun yaramıs ne mutlu sana
emzırmeyı kesme sakın
saglıgı yerınde olsun kılo dert degıl
arkadaların dedıgı gıbı hareketlenınce gıder hepsi

masssallah,masssallah nazar degmesin.Benim oglum6 aylik ve 7 kilo civarlarinda.Sütün iyiymis demekki.Her kezin bebegiyle karsilastirma bence.Belki bebeginin dogum kilosu da fazlaydi.Her ay bir kilo gayet normal diyor cocuk doktorlari.Genede süphen varsa bir doktorla konusman seni rahatlatir bence.Benim düsüncem bebekler bir yasina kadar emmeli.

canım anne sütü asla obezlik yapmazzz ben yiyecek içecek uzmanıyımmm korkmaaaa burada zaten memekleyip yürüyünce o kilolarını çırparrr

maşallah sütün yaramış tosuncuğa :))) emzirmeye devam et .. obez olmaz korkma ... zaten 5.aydan sonra daha yavas kilo alıyor bebekler ve emeklemeye falan basladıgında cabuk verir .. korkma ve emzir ..

benim oğlum 5 aylıkken 8700 idi. ondan sonra bi daha kilo alamadı fazla :KK43: şimdi 8 aylık ve 9600.

hiç merak etme tatlım. benim yeğen 5 aylıkken 10 kiloydu sadece anne sütüyle 1 yaşındada 12 kiloydu ama şimdilerde normal kiloda. obez olmadı yani.6 yaşında.
benim oğlumda 6 ayda 10 kiloydu 1 yaşındada 10 kiloydu.
anne sütü obezlik yapmaz aksine obeziteye karşı koruyucu özelliktedir. istediği kadar emzir onu bunu takma kafana.

hımmm.arkadaşlar ben bu konuyu açtıgımda oglum 5 aylık falandı dedıgım gıbı 10 kılo falandı.şimdı oglum bugun 6 ayını bitirdi.kilosuda 10 500 falan oldu.anlayacagınız bu ay fazla kılo almadık.boya gıttık.tabi benım süyüm de azaldı.daha bı ek gıdaya başlamadık.doktorumuz bu ay ne dıyecek bakalım.cevap veren herkese tesekkur ederım.

hımmm.arkadaşlar ben bu konuyu açtıgımda oglum 5 aylık falandı dedıgım gıbı 10 kılo falandı.şimdı oglum bugun 6 ayını bitirdi.kilosuda 10 500 falan oldu.anlayacagınız bu ay fazla kılo almadık.boya gıttık.tabi benım süyüm de azaldı.daha bı ek gıdaya başlamadık.doktorumuz bu ay ne dıyecek bakalım.cevap veren herkese tesekkur ederım.

500 gr almıs kesın ek besıne basla dıcek,ama zaten zamanı da gelmıs.sana kasıklarla bol savaşlar :)

merhaba benim bebeğim doğum kilosu 4050 gr
3.ayda da 8100 gr
bende aynı şeyleri düşünüyorum arkadaşla obez mi olacak....
çünkü gören kilolu şeker vardır obez olur diyen diyene..
her ay doktor kontrolü var ve doktorumuz anne sütüyle beslendiği sürece bir problem olmadığını zaten 6.aydan sonra kiloları vereceğini söyledii.
yarasın bebişlere kıyamam onlara herşey bebişler için...

Ayni korkulari bende yasadim. Ilerde obez olurmu diye cok kafama takiyordum. Burda Almanyada eve yardimci olmak icin ebe geliyor. Ebe korkmamam gerektigini ve anne sütü ile asla obez olunamayacagini söylediginde bir nebze rahatlamistim. Anne sütünde ki yag orani düsük oldugu icin, yag depolamiyor bebekler demisti. Yürümeye baslamadan daha emeklerken bile o kilolarin büyük bir kismini kaybediyor.

mrb kızlar kilolu bebek anneleri korkmayın bebekleriniz obez olmaz sakın sütten kesmeyin benim olum 4 kilo 700 gr dogdu 5 aylıkken 11 kiloydu.ek gıdaya geçtiğimizde de zayıflamadı fakat emekleyince kilo almamaya başladı.şimdi 18 aylık ve 14 kilo .hala emiyor.15 ay boyunca su bile içmedi emdi.kormayın emzirin bol su içerseniz sütünüz de azalmaz.ayrıca ben doğuma 84 kilo girdim şimdi 56 kiloyum emzirdikçe zayıfladım.her yönden fazydalı birşey emzirmek..

X