Bebeğin Boynuna Kordon Dolanması Sorunu Yaşayan Var mı?

setu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
954
6
geçen hafta kontrole gittiğimde doktor boynuna kordon dolanmış dedi ama kan akışı normal korkulacak birşey olmadığını söyledi. doğum esnasında sorun yaratırsa sezeryanla müdahale ediyoruz dedi. halk arasında boğulma derler ama kordon dolanması sonucu bebek boğulmaz kan akışı yavaşlarsa besinsiz kalırmış.

benim son 2 haftam bu şekildeydi canım.kan akışı yavaşlamış beslenememişti.2950 doğdu kızım.suyum arttığı için böyle bir durum olduğunu söylemişti doktorum.
doumum bu yüzden sezeryan oldu.doğum sonrasında bebeğimi bakıma almışlardı ama sadece kordon dolanması kaynaklı değil su içmiş ciğerleri gelişmemişti.1 hafta sonra çıktık hastaneden.
sanada allah kurtarsın diyorum.hayırlı doğumlar...

CANIM DOKTORLAR her bebeğin boynuna mutlaka kordonun dolandığını söylüyorlar benm dr da bazı bebeklerin boynuna 3 kere bile dolansa bir şey olmuyor korkup da gözünüzde büyütmeyin dedi benm bebek de çok hareketli de acaba kordon dolanması olur mu diye korkmuştum
boynunda kordon dolanması olsa bile normal doğum yapılabiliyor başka şeyler de önemliymiş yalnız
bi de bana annem gece sağdan sola dönerken direk dönme kalk otur sonra öbür tarafa yat yoksa kordon dolanması olur dedi sırt üstü yatarken de direk kalkma dedi aklınızda olsun belki bununla da ilgisi vardır bilemiyorum

benim bebeğim de normal doğumla kordon dolanmış vaziyette doğdu 3 kere dolanmış boynuna yavrumun ama son güne kadar ultrasonda görünmemişti öle bişey o yüzden bilemediler doğuma gittiğimde de ultrasona sokmadılar orada hata oldu doktor eğerkordon dolandığını bilseydim sezeryanla alırdık dedi doğumu zorlaştıran bir durum değil çünkü kordon esnek bişey o yüzden problem olmuyor fazla ama doğum esnasında kasılmalar ve rahimin bebeği dışarı itmesiyle kordon da sıkışıtırıyor o zaman sorun oldu
bebeğim doğduğunda mosmordu ağlamıyordu oksijen falan verdiler öyle ağlattılar sonra yanımda yaım saat falan kaldı ama nefes almakta güçlük çekiyordu böyle sırtından hırıltılar falan geliyordu o yüzden klüvöze aldılar iki gün orada kaldı nefes alması normalleşip hırıltısı geçince verdiler

benim bebegimdede vardı kordon dolanması ben sezeryanla dogum yaptım normal dogumu istemedim bebegimi riske atamazdım birde beklenen açılma olmadı bende oyüzdende sezeryan dediler bu arada benim abimin oglundada kordon dolanması vardı doktor farketmemiş bir eli ve bir ayagı gelişmemiş ayagı şuanda protez ben bundan dolayıda çok korktum o yüzden dikkatli olun dogru kararlar verin.

benim bebeğiminde boynunda kordon vardı, doğum öncesinde biliyorduk, uzun süre öyleydi, gelişimi normaldi ve sağlıklı doğdu, ayrıca normal doğum yaptım bir sorunla karşılaşmadık, risk nedeniyle doğumumda sezeryan ihimaline karşı ameliyathanede hazırdı allahtan gerek kalmadı,

sizede hayırlı doğum diliyorum, inşallah bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız

sağolun kızlar doktorumda bunu bildikten sonra sorun yok zaten. doğum esnasında kritik bir durum gelişirse sezeryana alırız dedi

bende 31 haftadayım dun giittiğimde bebeğimin boynuna bı kere kordonu dolanmıs ama kan akısı normal dedı o nedenle sorun yokmus boylede kalsa normal dogum olur dedı bende endıselendım bıras yanı kordona kan akısı normal olmazsa nasıl anlıycam 15gun sona gel dedı o surede bısey olur dıye panıkledım sorun oldugunu nasıl anlarız bılgısı olan var mı acaba ?

canım yukarıdada yazmıştım benim oğlumunda dolanmıştı ve öyle doğum yaptım, dr kontrolünde olduğuna göre sorun olacağını sanmıyoum, o farkedecektir sorunu en azından, hayırlı ve güzel bir doğum dilerim

ben sezeryan oldum isteyerek doğum esnasında öğrendik 3 kez boynuna kordon dolandığını ultrasonda görünmemişti allaha şükür hiç bir problem yaşamadık allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

dün doktorum boynuno kordon dolanmış dedi ben çok sordum ısrarla 4 boyutluda kordonu gösterdi vede kordon kan akışını dinletti ve gösterdi şuan ona hiç bir zararı yok gayette yi hareketleri kan akışı dedi merak etme perşembe son kontrol var cuma günü doğum verdi kısmetse

Aynı sorun bendede var maalesef..Bebeğin boynuna kordon dolanmış dedi doktor.Acaba mühüm birşey mi meraktayım doğrusu 12 Aralık kesin doğum tarihim bakalım nasıl olacak..:44:

benim nst de sancı da kalp ritminde düşme görüldü ve kordonda bası var dendi renkli doopler bakıldı boynunda değil bu iyi dendi,nst ler tekrar edildi birkaç gün arefe günü 2 kez sancılarda gene düşmüş,dr.um 36 hafta dolduğu için risk almayalım acil sezeryan dedi,sen risk alıyrsan bekleyelim bayram sonunu dedi,tatil uzun hem bebek normal doğumu kaldıramaz dedi,bebek doğumda aşağı inmeye çalışdıkça kordon tutarmış,kan akışı duruyrmuş bu da bebeğe zarar verecekdi,düşüncek ya da başka dr. gitcek vakit yokdu hemen sezeryana girdik,ben hep normal doğum istiyordum:KK43:hayırlısı

Benim kızımında boynunda olduğunu söyledi doktor Ama korkulcak birşey yokmuşş sizlerde korkmayın yaramazlarımıza biseycikk olmaz..:)

benim erkek arkadaşımın dolanmış doğmadan önce :KK43: normal doğum olacakmış ama kordon dolandığı anlaşılınca sezeryan yapmışlar.ama gayet sağlıklı dobüş dobüş şişko bi bebeklik geçirmiş vallaaa :KK76:

canım28. haftda bizim kızdada 2 kat kordon vardı,endişe etme dedi doktor,3. yüde dolyabilir,açadabilir dedi,32. haftaaada açtı yaramaz:)))

Benim bebeğimin de boynunda kordon var ama kaç kere dolandigini göremedik 40. Haftanın icindeyim doktor istersen bekle 40 haftan dolunca sancin gelinceye kadar eğer kordon cikmissa normal doğum cikmamissa sezeryan dedi iki aydir kordon duruyor cikacagini sanmiyorum son anda dogumnsekli değiştirmektense en basinda sezaryenle karar verdik. Ama hala içimde normal doğum var kaç gündür ağlamaktan bir hal oldum nasip boyleymis diyorum ama yinde icim aciyor :KK43:

X