Yeni annelere bebek alışveriş listesi

serenanes

Herşeyimiz Doruk'ta
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
2.372
4
Arkadaşlar

ben de tüp bebek tecrübesinden geçmiş, bugünleri görme şansımın olduğunu hayal ederek bu haftalara kadar gelmiş bir anne adayıyım. Benden evvel çevremde doğum yapan taze annelerden edindiğim bilgileri toparladım, muhtemelen benim gibi ilk kez bebek sahibi olacak arkadaşlara da belki işlerine yarar diye bu listeyi yolluyorum. Umarım faydasını görürsünüz.. eksiklikler / fazlalıklar olabilir, herkes kendine göre biçimlendirsin , sizlere de kolay gelsin , hayırlı sağlıklı doğumlar hepimize...

eldiven- 3/4 adet tırnakları yüzünü çizmesin diye
bere- kış bebği için yün olanlardan 2-3 adet / 1-2 adet de koton olanlardan
corap- 3-4 cift
yün ya da polar hırka veya yelek ( kış bebekleri için )
hırka merserize - yaz bebekleri için
tulum uzun kol- 10 adet yeni doğanlardan ( ilk 20-25 gün için ) + 5-6 adet de 0-3 ay arası olanlardan
body kısa kol- 10 adet yeni doğanlardan ( ilk 20-25 gün için ) + 5-6 adet de 0-3 ay arası olanlardan
( body ve tulumlar cok sık kirlendiği ve alt açıldığı için 10 adete yakın alınsa iyi olur dedi arkadaşlarım )

tulum: yaz bebekleri için kısa kollu tulumlar ayak kısmı açık,( 10 adet yeni doğan, 5-6 adet 0-3 ay arası )
body: tulum içine kolsuz yaz bebekleri için ( 10 adet yenidoğan-5-6 adet 0-3 ay arası)
salya bezi -10 tane/ annenin omuzuna konan tülbent tipi
önlük-6 tane
ağız silme b.-10 tane
sac fırca-tarak
banyoda bebek yıkama bezi / süngeri
banyo havlusu
banyo küveti küçük
alt değiştirme plastiği
yatak kenarlarını koruyucu (bumper)
lastikli çarsaf-3 adet
nevresim-2veya 3 adet
yastık kılıfı-3 adet
merserize pike-yaz beebkleri icin
polar battaniye küçük-kış bebekleri için ( araba içine de konacak boyutta )
polar battaniye büyük
tırnak mak+törpü
hava nemlendirici
yatak koruyucu ( yatak çarşafı altına serilen kusma- çiş geçirmesin diye koruyucu muşamba)
bebek arabası
ana kucağı
araba koltuğu
gece destek minderi(hamileler için yan yatarken karın altına destek vermek için)
dönence -yatak başına asılan müzikli
göğüs pedi -anne sutyen içine konan
banyo kovası
silikon göğüskoruyucu
maşrapa
ateşölçer kulaktan veya koltuk altından
süt sağma pompası(ikizler için 2 li olanından)
banyo termometre
süt saklama poşetleri veya kapları( buzdolabına veya dondurucuya atmak için)
sterilazatör
emzik -1/2 adet
biberon 1/2 adet
kulak temizleme çub
küvet ağı ( portatif küvetin içine konan, bebek kaymıyor ve tek elle yıkayabiliyorsunuz)
bebek dolabı askısı
sallanan beşik
walkie talkie
emzirme sütyeni
loğusa gecelik- (dikkat edin mutlaka önden düğmeli ve açılan olsun)
göğüs kremi
bebek toz sabunu- kıyafetlerini yıkamak için, doktorlar asla deterjan kullanmayın diyor
bebek yumuşatıcısı- sabun yumuşatıcı
alt temizleme mendilleri
bebek şampuanı ve losyonu

Ya varya gizli gizli gelip babytwinle yazışmalarınızı okudum o listede benim de aklım kaldıydı, amaaaan dedim ilerleyince gebelik isterim nolcak. Sona içimden ya bu kadıncaz doğurduktan sona nete gelmezse de ben bu listeden mahrum kalırsam die korkuodum hahahahahaaa gelip gidip taciz etcektim seni liste liste diyeeee.. Neyse ki buna gerek kalmadı..
Tüm bebiş bekleyenler adına teşekkürü bir borç biliriz efemmm..
a.s.

bende önümüzdeki hafta alışverişe gidiorum iyi oldu bu liste bende kendime bi liste hazırlamıştım aten eksikleri burdan tamamlarım artık teşekkürler

Ya varya gizli gizli gelip babytwinle yazışmalarınızı okudum o listede benim de aklım kaldıydı, amaaaan dedim ilerleyince gebelik isterim nolcak. Sona içimden ya bu kadıncaz doğurduktan sona nete gelmezse de ben bu listeden mahrum kalırsam die korkuodum hahahahahaaa gelip gidip taciz etcektim seni liste liste diyeeee.. Neyse ki buna gerek kalmadı..
Tüm bebiş bekleyenler adına teşekkürü bir borç biliriz efemmm..
a.s.

ni demek ni demek ...
sen zaten acar hafiye, düşük riski kalktı dediler eskisinden de cin bişi oldun başımıza şakkıdı

kızlar bir de emzirme atletleri var, penye ve lycra lı olmak üzere.. penyesi daha rahatmış bilginiz olsun..

X