Di ekimi sonras Apse...

s_s_e_l_i_n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
521
22
iyi günler ben 2 gün önce önden sağ 4. dişimi çürük ve ağrı şikayeti sonrası çektirdim.fakat çekilen dişin yanındaki diş etlerinde ve yanakta şişme var ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.diş çekiminden önce antibiyotik kullanmıştım. bide geceleri hafif bir ağrı devam ediyor uykudan bile uyandıryor.ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

Biraz geç bir cvp olacak ama çekimden sonra hissettiğiniz bu durumda tekrar doktorunuza gitmeniz ve çekim bölgesine pansuman yaptırmanız gerekli.
ıyileşme bozukluğu olabilir ve siz aynı diş varmış gibi ağrılar hissedebilirsiniz.

iyi günler ben 2 gün önce önden sağ 4. dişimi çürük ve ağrı şikayeti sonrası çektirdim.fakat çekilen dişin yanındaki diş etlerinde ve yanakta şişme var ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.diş çekiminden önce antibiyotik kullanmıştım. bide geceleri hafif bir ağrı devam ediyor uykudan bile uyandıryor.ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

geçmiş olsun
dişetlerinde çekim sonrası biraz tahriş olması normal.öncelikle bu durumdan hekiminizide mutlaka bilgilendirmelisiniz.yanakdaki şişme için buz kompresi yapabilirsiniz.antibiyotik ve ağrı kesici kullanmaya devam etmelisiniz.mutlaka ağız gargaralarının birini sabah akşam diş fırçalamadan sonra kullanmalısınız.
sağlıklı günler

X