Heyet raporu almalym (zmir)

senay_78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
36
4
merhaba arkadaşlar.. kızım bir hafta sonra üç aylık olacak, doğum iznim bitmek üzere.. burda bebeğime baktırma konusunda güvenebileceğim bir yakınım yok, bebeğim öyle küçük ki bakıcı seçeneğini düşünmek bile istemiyorum.. aylıksız izin almak da ekonomik açıdan bizi çok zorlar.. niyetim heyet raporu almak.. öğretmenim, izmirde yaşıyorum.. izmirde nerelerden heyet raporu alabileceğim konusunda yardıma ihtiyacım var.. çevremdeki heyet raporu aldığını bildiğim yeni anneler garip bi şekilde doktor ismi vermiyorlar.. yardımınıza ihtiyacım var.. özelden mesaj yazabilirsiniz..teşekkür ederim..

kusura bakma ama ben bu heyet işine çok karşıyım.ben de öğretmenım ve doğum ıznım 25 eylülde bitti.ben 9 alık ucretsiz izne ayrıldım.emın ol bız de çok zorlanıcaz maddı olarak ama diğeri bana sahtekarlık gbı gelıyor.ayrıca bebeğime sut verıyorum ve raporluyken alacağm paraya haram para gözuyle baktığım ıçın rapor almayı duşunmedımkı bebeğimin kursağından geçmesin.sapa sağlam dolaşırken rapor almak bana yanlış gelıyor.tabı kı bu benım kendı fikrim.
raporu dev.hastaneleri ile uni.hastanelerınden alabilirsin en iyisi doğumunu yapan dr la gçrüş.

farklı düşünüyoruz.. ben çalışan bir annenin doğumdan sonra en azından bebeği emdiği sürece izinli sayılmasını ve bu süre boyunca ücret almasını bir hak olarak görüyorum, bu sosyal devletin bir gereğidir.. kaldı ki çalıştığım sürece her ay maaşımın neredeyse üçte biri vergi olarak kesiliyor, yani alacağım maaşın helal olup olmadığına dair hiç bir tereddüdüm yok.. ama keşke devlet avrupa ülkelerinde olduğu gibi ( ki bu izin süresi avrupada 5 ay ile 24 ay arasında değişiyor ) hakkımız olan bu izni biz annelere doğrudan verseydi de heyet raporuydu, mazeret izniydi, ücretsiz izindi uğraşmasaydık.. ve arkadaşım sahtekarlık, haram parayı bebeğimin kursağından geçirmek ifadelerin hiç hoş değil, ben açıkçası rahatsız oldum..

canım izmirde bir arkadaşım üniversitede prof.gitti kim olduğunu bilmiyorum ama onlarında muayene ücreti oluyor onu ödemiş rapor istemiş aldı

tamam teşekkür ederim, üniversite hastanesinden zor olur diye düşünmüştüm ama demek ki olabiliyor, araştıracağım..

kusura bakma ama ben bu heyet işine çok karşıyım.ben de öğretmenım ve doğum ıznım 25 eylülde bitti.ben 9 alık ucretsiz izne ayrıldım.emın ol bız de çok zorlanıcaz maddı olarak ama diğeri bana sahtekarlık gbı gelıyor.ayrıca bebeğime sut verıyorum ve raporluyken alacağm paraya haram para gözuyle baktığım ıçın rapor almayı duşunmedımkı bebeğimin kursağından geçmesin.sapa sağlam dolaşırken rapor almak bana yanlış gelıyor.tabı kı bu benım kendı fikrim.
raporu dev.hastaneleri ile uni.hastanelerınden alabilirsin en iyisi doğumunu yapan dr la gçrüş.

tebrik ederim arkdaşım çok doğru düşünmüşsün bize sunulan haklar bunlar bende şu an ücretsiz iizn kullanıyorum ve inan kartlarım full dolu ama yinede böle bişey düşünmezdim ayrıca hakkı hukuku da tartışmak yanlış sonuçta burası türkiye ve bize sunulan haklar bunlar

ben hamileyken almıştım canım. devlet hastanesinden. ama erken doğum tehlikem vardı. sen kaç ay almak istiyorsun ki?

4 ay gerekiyor bana.. 1 ay+3 ay ya da 1 ay+1 ay+1 ay+1 ay.. hayal gibi :) umarım alabilirim ..

bebeğin çok küçükmüş canım. inşallah bulabilirsin. ben de bakıcıya bırakıyorum. 7 aylık oğlum.

farklı düşünüyoruz.. ben çalışan bir annenin doğumdan sonra en azından bebeği emdiği sürece izinli sayılmasını ve bu süre boyunca ücret almasını bir hak olarak görüyorum, bu sosyal devletin bir gereğidir.. kaldı ki çalıştığım sürece her ay maaşımın neredeyse üçte biri vergi olarak kesiliyor, yani alacağım maaşın helal olup olmadığına dair hiç bir tereddüdüm yok.. ama keşke devlet avrupa ülkelerinde olduğu gibi ( ki bu izin süresi avrupada 5 ay ile 24 ay arasında değişiyor ) hakkımız olan bu izni biz annelere doğrudan verseydi de heyet raporuydu, mazeret izniydi, ücretsiz izindi uğraşmasaydık.. ve arkadaşım sahtekarlık, haram parayı bebeğimin kursağından geçirmek ifadelerin hiç hoş değil, ben açıkçası rahatsız oldum..

ona bakarsan öğretmen olarak daha çok maaşı da hak edıyoruz,napıcaz yanı gıdıp hırsızlık mı yapalım para yetmıyo dıye,alabılıyosan al rapor vebalı boynuna.

Heyet raporu almak imkanısz gibi bir şey.Yıllıksız izin alın ne olacak ki ? Hiçbir dr mesleğinden olmak istemez,bunu unutmayın.

sahtekarlık, hırsızlık ve bebeğimin kursağından haram para geçirmekle suçluyorsunuz.. inanamıyorum!!! bu mantığa laf yetiştirmekle uğraşmayacağım bile... fikir veren arkadaşlara teşekkür ederim :) izmirde hastane, doktor ismi verebilecek olan varsa özelden yazsın lütfen..

fırsat bulsa herkes heyet raporu alır canım takma kafana :)

Eğitimci olup ,çocuk doğuran bir sürü insan var çevremde.Hatta eşleri dr olanlar da var. Ücretsiz izine ayrıldılar.Ayrılmayanlar da bebeklerini bakıcıya verdi.Sandığınız gibi herkes bu yolu seçmiyor.:umursamaz:

ayrıcav d.iznim 25 eylüld bittiği ve ben akabınde hemen ücretsiz izne ayrılacağım için maaşım tam yattı ama 20 gunluk maaşımı yarın sabah ıade edıcem mevzuat gereği.tam 1260 TL.20 gun için tam maaş alayım dıye normal rapor bıle almayı düşünmedim varın nasıl bır ınsan olduğuma siz karar verın.herkesın aklı üç kağıta çalışmıyor bilin dıye yazdım.

allahım gerçekten inanamıyorum nasıl insanlarsınız siz?? içinizde birikmiş ne çok öfke varmış, ne sahtekarlığım kaldı, ne hırsızlığım.. ayıp vallahi çok ayıp.. sizi kalbinizdeki kötü niyetle başbaşa bırakıyorum.

4 aylık rapormuu :1shok:
E buda biraz abartılı olmuşşş :
Bende rapor sürem dolduktan sonra 1 yıl ücretsiz izne ayrıldımm
İlk çocuğumdada tüm izinler bittikten sonra oğlum 4 aylık ken bakıcıya teslim edip
işe başladım..
Bir yaşına kadar Günlük 1,5 saat süt izni kullanabiliyorsunuz zaten istediğiniz saatlerde
1 ay filan olsa neysede 4 ayda çok be canımmm..

allahım gerçekten inanamıyorum nasıl insanlarsınız siz?? içinizde birikmiş ne çok öfke varmış, ne sahtekarlığım kaldı, ne hırsızlığım.. ayıp vallahi çok ayıp.. sizi kalbinizdeki kötü niyetle başbaşa bırakıyorum.

Doğrucu Davut'lar işte.Neden kızıyorsunuz ki?.. Aynı şeyi savunmuyorlar diye neden kötü kalpli diyorsunuz ? :hulya: Sizin öncelikle öğrencilerinizi düşünmeniz gerekmez mi? Ücretsiz izin alın ne var bunda?

sağol Lirik,işine gelmeyenı anlalamak ıstemıyolar insanlar.ayrıca son yazdıklarım size değildi ŞENAY,pregant adlı kullanıcıyaydı.hem ben sıze ne hırsız dedim ne sahtekar.dönüp tekrar dıkkatle okumanızı tavsiye ederim.bu benım kendı fıkrım dıye belırttım de.bizler insan yetiştirip eğitim verıyoruz,durustluk,yalansız dolansız bir insan olmak da öğrencilerime öğütlediğim başlıca değerler..ne kötü kalplıyım ne öfke doluyum.sadece DÜRÜST bir insanım bu kadar.siz gene ne istıyossnız yapın alabiliyosanız alın banane.

X