Bebek Beslenmesi 8 aylik bebek icin yemek tarifi arsivi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hicbuyumiycem

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
273
12
51
Uzun sureden sonra yeniden merhaba,
Site cok guzellesmis. Emegi gecenlerin ellerine saglik. :nazar:
Benim bir oglusum daha oldu bu arada. (1 numara erkek, 2 numara kiz simdi yine erkek)Suan 8 aylik. O hayata biz de uc cocuklu hayata alistik. Zaman zaman yardimlar gerekiyor tabii ki.
8 aylik bebegimize ek gidalar vermeye basladik fakat degisik (kesinlikle kolay olmali:KK70:) lezzetler ariyorum. Ya da ne onerileriniz varsa kabulumdur. Simdiden tesekkurler...

Yok ben yanlis anlattim aslinda 5 aylikken basladikta yemek olarak degi tabii ki pure ya da yogurt kivamiydi. simdi yemek olarak istiyorum.

ben normal yemek gibi yapıyorum soğanlı az yağlı ve az tuzlu
böyle seviyor tarif olarak doğaçlama gidiyoruz öyle çok değişik şeyler değil
klasik soğanı kıymayı kavurup içine domates rendesi koyup diğer malzemeleride
doğaçlama elimin altında ne varsa onu koyuyorum bugün patates havuç taze fasulye
şehriye koyup pişirdim bazen tavuk koyuyoruz kıymalı karnıbahar yemeği yedi dün mesela
evde kendimize nasıl pişiriyorsak onada öyle yapıyorum

benim kızım 8buçuk aylık 2aydır falan herşey veriorum nerdeyse, biz ne yiyosak yiyo mesela eline dolma veriorum yiyo kendi, salçasız tuzsuz yapıorum herşeyi, ona özel tencere pişirmiorum böylece stres yapmıorum daha iyi oluo

benim kızım 8buçuk aylık 2aydır falan herşey veriorum nerdeyse, biz ne yiyosak yiyo mesela eline dolma veriorum yiyo kendi, salçasız tuzsuz yapıorum herşeyi, ona özel tencere pişirmiorum böylece stres yapmıorum daha iyi oluo

canım ne güzel yapıyorsun..valla takdir ettim bende yedıgımız herseyden tatırıyorum elıne verıyorum bazı seylerı kendısı yıyor..en güzeli bu galıba..

TARıF 1

2 adet pazı,
2 adet lahana
bir yarım patates
varsa bir dilim bal kabağı
bir avuçtan az pirinç
sebzeler doğranır kemik suyunda kaynatılır.pişince blendıra vurulur.içerisine ekmek içi konulur.bebeğe yedirilir.
kemik suyu yerine normal su ilede yapılabilir.ozaman pişince bir çay kaşığı kadar mısırözü veya zeytinyağı ilave edilir.
tereddüt etmeyin lahana gaz yapmaz.

TARıF 2
yarım rendelenmiş yeşil kabak
bir avuçtan az pirinç
tavuk suyu
çok az parçalanmış tavuk eti
hepsi kaynatılır.kaynadıktan sonra içerisine ekmek içi konularak bebeğe yedirilir.

TARıF 3
bir kase yoğurt
1 tatlı kaşığı kadar pekmez
ekmek içi

hepsi karıştırılı bebeğe yedirilir.

TARıF 4
200 ml su ile 1 tatlı kaşığı pirinç unu pişirilir. ocaktan indirince içine 3 ölçü toz mama ilave edilir.4 kaşık kadar da herhangi bir meyve püresi ilave edilir bebeğe yedirilir.

TARıF 5
bir miktar siyah üzüm çok az su ile kaynatılır. kaynayınca üzümle iyice sıkılır.üzüm suyu ateşe konur içerisine bi miktar mısır unu ilave edilir.katılaşınca ocaktan indirilip bebeğe yedirilir. ben bunu göz kararı yapıyorum ölçü veremiyorum.pişirirken baktınız sulu oluyor azar azar mısır unu ilave edip muhallebi kıvamına gelene kadar pişerebilirsiniz.bebeğim bu muhallebiyi çok seviyor.

benim bebeğim 7 aylık

7.aydan itibaren

Malzemeler
1 adet havuç
1 adet kereviz sapı
1 adet yeşil soğan
250 gr yağsız dana eti
Hazırlama

Havuç, kereviz sapı, yeşil soğan ve dana etini suda haşlayınız. Haşladığınız suyu süzdükten sonra buz kalıplarına dökerek buzlukta saklayabilirsiniz. Küçük şampiyonumuzun et suyu hazır.

merhaba arkadaşlar 8 aylık bir kızım var ve yazdıklarınızı okudum ama dikkati çeken bir nokta var meyveyi kaynatma değerini düşürüyor diye biliyorum?
ben hiçbir meyveyi daha kaynatmadım rendelediğim gb yediriyorum kalan olursada geri vermiyorum değeri düştüğü için

ben de herşeyi veriyorum canım 8 ay bitiyor 18 inde,meyve etli sebze yemekleri tavuk et balık meyve aklına gelebilecek herşey,şimdi alışırsa ilerde yemek seçmiyormuş o yüzden herşeye alıştırdım çok şükür...

ben de herşeyi veriyorum canım 8 ay bitiyor 18 inde,meyve etli sebze yemekleri tavuk et balık meyve aklına gelebilecek herşey,şimdi alışırsa ilerde yemek seçmiyormuş o yüzden herşeye alıştırdım çok şükür...

ne kadar yanlış bir bilgi..keşke öyle olsa ama olmuyor canım..
ben küçükken herşeyi yedirmiş babannem bana büyüdükçe seçmeye başladım.
babamızda yemek seçer alyada bize benzedi galiba.yemiyor yemiyor ama kilo boy olarak iyi şükür:nazar:
bu arada tarif vereyim..
yarım litre süt
1 patates
1 havuç
brokoli
ıspanak
irmik,bulgur
bir top kıymayı az tereyağ atarak pişriyorsun

sonra blendardan yada tel süzgeçten geçirip mama kıvamında yediriyorsun

Ben kızıma doktor tavsiyesiyle hiç özel yemek pişirmedim. Evde pişirdiğimiz
yemekleri salçasız, baharatsız , az yağlı ve tuzlu yapar ona da yedirirdim.
Doktorumuz, eğer ona özel yemek yapar ve kızın da yemezsen daha çok hayal kırıklığına
uğrarsın demişti. Ben de onun sözünü dinledim.

Fakat evimizde daha önce yapmadığımız şeyleri yapmaya başladım. Örneğin; bal kabağı
çorbası gibi..
Şimdi de bol bol balık var balık çorbası olabilir.

8 aylık bir bebekte gayet rahat, kıymalı sebze yemeklerini yiyebilir. Kıymalı dolmaları çatalla iyice ezip
yoğurtla karıştır ver canım.

X