Memeden nasıl kesebilirim :-(

femmepetal

when There is better,good is not enough
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2007
4.782
864
Kızım 13 aylık çok yoğun olmasa da hala emiyor nasıl keserim bilmiyorum
aslında kıyamıyorum da sadece uyurken emmek istiyor ama bu defa ben olmadan uyuyamıyor,babannesi bakıyor ama uyuturken çok zorlanıyor,bi yandan da zayıflama hapı kullanmak istiyorum ilaçları aldım bile ama emzirirken alamam:eek:lmaz:

Bana bi akıl verin sizce nasıl bırakılır?Memene kıl yapıştır,salça sür demeyin lütfen daha akılcı bir yöntem arıyorum bu süreç çok zorrr,ve çok duygusal sanki emmeyi bırakınca benden soğuyacakmış gibi veya bağlılığı azalacak gibime de geliyor karışık duygular içindeyim belki de ben bırakmaya henüz hazır değilim ama bunun bir sonu olacakdimi...Ahh ahhh 1 yıl önce aman emsin aman bırakmasın derken şimdi nasıl bırakırım diye düşünüyorum zor bu
işler.
:umursamaz:

sevgili arkadaşım benim şu an 3.5 yaşında bir kızım var.Bende onu memeden kesmek için çok uğraşmıştım.değişik yöntemler denedim hiçbirinde başarılı olamadık geceleri her saat uyanıyordu çok bunalmıştım hatta bir daha çocuğum olursa 6 aydan fazla emzirmiycem demiştim.Şu an 16 aylık bir oğlum var ve halen emziriyorum ve her geçen gün memeye dahada düşüyor kıyamıyorum da fakat yapmamız gereken şey 2gün sabredip ne olursa olsun meme vermeyip unutmasını sağlamak.Bu kolay değil özellikle geceleri ama en fazla iki gün sonra bırakıyorlar.Kızımı öyle kesmiştim ve memeden kestikten sonra geceleri deliksiz uyumya başladı

ben kızımı 2 gün önce kestim sütten.aktarlarda sarı sabır taşı var.alıp sürdüm.acımsı ve tiksindirici bir tadı var.o tadı alınca ikinci bir defa istemedi ve çok düşkün kızım memeye.kızım çok uyumludur fakat 2 gündür sürekli ağlıyor.hırslanıyor acı diye.çok zor bir süreç.

arkadaşlar bilmediğimden soruyorum, memeden kesmemek gerekmiyor mu? yani çocuk kendiliğinden bırakması gerekiyor dimi.konu sahibi arkadaşım senin mazertin var ben merakımdan souyorum yanlış anlama sakın . komşum var 20 aylık bebeği, hala kendi bırakmayınca bıraktırmam diyor.ben de 2 ay sonra kucağıma alıcam meleğimi, hamileyim şuan, merakımdan soruyorum.hepimizin evledını bağışlasın rabbim.

canım ya.sen annesisin.elbette daha iyi bilirsin ama 2 yaşına kadar emzirsen olmazmı?
organ gelişimi için çok gerekli biliyorsun emzirmek.
ah benim kızım emseydi de emzirseydim ben o kadar imreniyorumki.
o zayıflama haplarına hiç tamah etme hiç bir şekilde zayıflanmıyor ben denedim yapamadım.aksine sağlıklı bir diyetle zayıfladım.sende sağlıklı bir diyetle hem bebeğini emzirirsin he zayıflarsın..
ama nolur nolur bırakma memeden..

aslında bebeklerin 2 yaşına kadar emmesi gerekiyor ama eğer bebek iştahsızsa meme emmekten dolayı iştahı iyice kapanıyor ve hiç yemek yemiyor.buda ona faydadan çok zarar sağlıyor.çünkü biliyoruz ki anne sütü ilk 6ay besleyici değere sahip büyüyen bebeğin ihtiyaçlarına yetersiz kalıyor.ayrıca bebeklerin uyku düzenide etkileniyor.Çünkü bebek artık tiryaki oluyor.sürekli uyanarak meme emmek istiyor.Buda deliksiz bir uyku uyumasını engelliyor.anne içinde çok zor sürekli uyanmak

Arkadaşlar güzel diyosunuz da yok ben sabredemiyeceğim 2 yaşına kadar
hem o 2 yaş muhabbeti gelişmekte olan ülkeler için dünya sağlık örgütünün tavsiye ettiği süre allaha şükür açlık çekmiyoruz benim sütüme muhtaç değil çocuğum besin ve gıdaları kendisi direk tüketebilecek durumda şu anda yani emzirmek artık bana çileden başka bişey değil .
Açlık durumunda veya çocuğun yeterli beslenmediği gibi durumlarda anne sütü 2 yaşına kadar öneriliyor ama kızım iştahlı da hani yemeyip de memeye güvenen bebeklerden değil.Keyfine beni emiyor sadece.

Kız saruböceq seni de kzınıda ayrıca ıssırırım kullanacam işte,zayıflama hapını yoksam ben değil psikolojim çok fena zayıflayacak
zemuszemus

arkadaşlar bilmediğimden soruyorum, memeden kesmemek gerekmiyor mu? yani çocuk kendiliğinden bırakması gerekiyor dimi.konu sahibi arkadaşım senin mazertin var ben merakımdan souyorum yanlış anlama sakın . komşum var 20 aylık bebeği, hala kendi bırakmayınca bıraktırmam diyor.ben de 2 ay sonra kucağıma alıcam meleğimi, hamileyim şuan, merakımdan soruyorum.hepimizin evledını bağışlasın rabbim.

Olur mu canıııım valla 4 yaşında süt olmadığı halde emmeye devam eden çocuk biliyoum sen kesmessen askere gidene kadar emer bu veletler iliğini kemiğini sömürürler valla:roflol:

bir kadınla tanıştım okula gelmişti kızını emzirmeye kızı 7 yaşındaydı düşün sen kesmezsen kesmiyorlar öyle görünüyor sonra kzın öğretmeni kes artık kızı sütten bu yüzden kadın kesti 7 yaşında

Hadi yaa 7 yaşında mı ohaaa diyorum:bbo:
öyle valla emen emiyor,bağımlılık yapıyor çocukta kesmek lazım

Ben de Adanalıyım canımvereliniortak

Selam benim kızım 2 yaşına girdi geçen ay ama emmeyi kesemedim
ramazndan dolayı uykusuz kalırım diye ayrıca yanımda uyumak istiyo
bende memeden kesmek istiyorum sanırım en etkili yöntem tüy yada
kokusu tadı hoş olmayan bişey sürmek olabilir bu akşam deniycem bakalım
göğüs kalmadı artık yani :kahve:

ben kendi deneyimimi anlatayım. oğluşum 5,5 aylıkken tekrar hamile kaldığımı öğrendim. doktorum gebelik 7. aya gelene kadar emzirebilirsin dedi. biz de oğluşum 10 aylık olana kadar emsin sonra bakarız dedik. 9. ayında hastalandı ve memeye daha da düşkün oldu. gece en az 4 kez gündüz her saat versem her saat 5dk. kadar emmek istiyordu. biraz zor bir süreçti. uykusuz kalıyordu bebeğim. yemesi güzeldi kilo problemimiz yoktu çok şükür. cuma gündüz hiç vermedim. akşam babası gelince de vermedim. hep oyaladım. dışarı çıkardım. gezdirdim. hareketli yerlere götürdüm. tam bana yanaşıyordu ben bisikletli çocukları dönme dolabı izletiyordum. cumartesi pazar da gündüz babası ve benimle oyun gezme devamlı dikkatini dağıttım. 3 gece boyunca da ağladığında su verdim. sevdim kucağıma aldım. 1 yada çok ağlarsa 2 kez emzirdim. tabi bende de ağrıla başladı. emzirsem rahatlayacaktım hani. neyse daha sonra gündüz arasıra aklına gelince müzik açtım vs. gece de 1 gece aldı bir gece avuttum. evde o sıcaklarda yakası kapalı bluzlar giydim. memeyi hatırlatacak hiç bişey yoktu gözüün önünde. toplamda 15 gün sürdü. 1. gün çok sancılı. 3. gün %50 daha az sancılı. 1. haftanın sonunda rahatladık. hatırlamadığında sorun kalmıyordu. 15 gün sonra bitti çok şükür. meyveli yoğurlar gibi tatlı şeylerden de destek adım. biraz uğraştık üzüldük ama sonuç olarak bıraktı. ben çocukların 1 yaşından sonra bırakmasının daha tramvalı olduğunu düşünüyorum. yiğenim 1.5 yaşındayken ayırmaya çalıştılar 3 4 ay uğraştılar. hala da ister. Allah kolaylık versin kardeşim. sana da babaya da bebişine de.

Arkadaşlar güzel diyosunuz da yok ben sabredemiyeceğim 2 yaşına kadar
hem o 2 yaş muhabbeti gelişmekte olan ülkeler için dünya sağlık örgütünün tavsiye ettiği süre allaha şükür açlık çekmiyoruz benim sütüme muhtaç değil çocuğum besin ve gıdaları kendisi direk tüketebilecek durumda şu anda yani emzirmek artık bana çileden başka bişey değil .
Açlık durumunda veya çocuğun yeterli beslenmediği gibi durumlarda anne sütü 2 yaşına kadar öneriliyor ama kızım iştahlı da hani yemeyip de memeye güvenen bebeklerden değil.Keyfine beni emiyor sadece.

zemuszemus

Canım arkadaşım Bizler anneyiz Çocuklarımıza karşı çok kararlı olmalıyız Ben emzirmeyi bıraktırdığımda kızım 20 aylıktı Kararımı verdim ve hiç vermedim İstediğinde su verdim ve dikkatini dağıttım 2 gün sonra deliksiz bi uyku uyuduk sadece meme yerine daha fazla ilgi onların tesellisi oluyor. Aynı dediğin gibi keyfi emer beli bi zamandan sonra zaten doymaları mümkün değil Ama iki yaşına kadar 1 çay kaşığı kadar vücuduna anne sütü girmesi bile çooook çok önemli He 2 yaşından sonra da tereyeğını eritip çocuğa vermek gibi bişey demişti doktorumuz. Ayrıca hamileliğimde 20 kilo net almıştım ve doğumdan sonra sadece emzirerek kilo vermeye uğraştım Sadece emzirdim Şu an 54 kiloyum Sadece emzirdimmmmm Bana düşmez biliyorum canım kızma ama biraz daha sabret derim ben:eek: Son olarak o haplardan annem feci rahatsızlandı hiç tavsiye etmiyorum :1no2:a.s.canım sevgiler a.s.a.s.

kızlar 20 aylık oğlum var artık memeden kesmek istiyorum memeden kesince akşamları yatmadan önce devam sütü mü vereyim yoksa günlük süt mü lütfen yardım edin.

X