anne adayları ve anneler aranızda tsh yüksekliği yüzünden sonradan hamile kalan varmı

aysen_34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
13.299
37
anne adayları ve anneler aranızda tsh yüksekliği yüzünden hamile kalamayıp tedavi olduktan sonra hamile kalanınız varmı????
lütfen cevaplarınızı bekliyorum
benimde tsh az çalışıyomuş bir senedir bebiş istiyorum?????

Canım bende de hipertiroidi vardı, tsh degerim de ölçülemeyecek kadar az çıkıyordu. Ben de bebiş için çok bekledim ve olmayış sebebini hep hastalığıma bağladım. Doktorum ise inatla ikisinin alakası olmadıgını, istediğim zaman hamile kalabileceğimi söyledi. Ne zaman işi bıraktım, hayatındaki stres minimuma indi, o zaman hem tiroidim iyileşti, hem de hamile kaldım. Doktoruma kalsa yine hastalıkla ilgili değil, stresin yok oldu ondan hamile kalabildin diyor. Stres gercekten önemli bir faktör, bence sen de biraz rahatlarsan hamile kalmaman için hiçbir sebep yok. Umarım hersey gonlunce olur...

benim gebelikten öcne böyle bi sorunum olmadı yoktu
zor hamile kaldım ama sorun bende değildi eşimdeydi tüp bebekle hamşileyim şuanda hamileikte yapılan rutin kontrollerde tsh az çalıştını fark ettik hipotiroidi teşhis edildi ama benimki gebeliğe baglı böyle bişi olmuş subklinik tanısıkondu sadece tsh hafif yüksek diğer herşey normal çıktı bende..
inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın

teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için...
banada doktorum olmaz demedi ama engelleyebilir dedi inşllh tedaviden sonra olur
dua edin hamilelerin duası kabul olurmuş
çokk öptümmopuyorumnanaktan

canım bende 5 senedır hıpotıroıd tedavısı goruyorum... tsh ımın yuksek oldugu donemlerde korunmayı bırakmıstık. 5 ay olmadı sonra tsh normale dondu aynı zamanda streslı bı ıste calısıyodum ıstende cıktım ve 6.ay bebıs geldı... bana da olmaz dememıstı doktorum ama zor olur demıstı... ılacını duzenlı al duzene gırer ınsallah...

zeynep teşekkür ederim canım inşllhh allah kimsenin kucağını boş bırakmasın
henüz ilaca başlamadım bu hafta içi inşlhh
ayyy inşllh bende fazla geçmeden iyi haberi alırım canımopuyorumnanaktan

zeynep teşekkür ederim canım inşllhh allah kimsenin kucağını boş bırakmasın
henüz ilaca başlamadım bu hafta içi inşlhh
ayyy inşllh bende fazla geçmeden iyi haberi alırım canımopuyorumnanaktan

rıca ederım canım dualarımız senınle opuyorumnanaktan

canım merak etme bende hipotiroid zorlaştırır diye biliyordum ama pek öyle olmuyor. bende geçen ay doğal yolla hamile kaldım. 6. haftamdayım şu anda. geçen hafta kan testlerinde bana da subklinik hipotiroid dendi tsh ım biraz yüksek ve hapa başladım.

sorun olsaydı hamile kalamazdım herhalde ama hamilelikte mutlaka ilaç kullanmak lazımmış bebeğe zararı olmasın diye.

bendede tsh yuksek hipotiroit haşimato var 5 yıldır hamile kalamıyorum...işi bırakan hamile kalmış..benimde işim çok stresli bendemi işi bıraksam acep?
gerçi ilk 1.5 yıl çalışmıyordum.olsa o zmn olurdu..

benim 10 yıldır troid yetersizliğim var ve ilaç kullanıyorum bende çok stresli bir işte çalışıyodum evlendikten sonra işi bıraktım doktorum hamile kalabilirsin demesine rağmen 1 yıl sonra hamile kaldım 7 haftalıkken düşük yaptım ardından 2.ciye hamile kaldım şuan 17 haftalık hamileyim

canım merak etme bende hipotiroid zorlaştırır diye biliyordum ama pek öyle olmuyor. bende geçen ay doğal yolla hamile kaldım. 6. haftamdayım şu anda. geçen hafta kan testlerinde bana da subklinik hipotiroid dendi tsh ım biraz yüksek ve hapa başladım.
sorun olsaydı hamile kalamazdım herhalde ama hamilelikte mutlaka ilaç kullanmak lazımmış bebeğe zararı olmasın diye.

cnm slm sanıırm hayırlısıyla bebişini kucağına aldın inşallah. bende şuan senin gibi 6haftalık hamileyim ve daha önceleri normal olan tsh ım 4,49 geldi. dr yarın çağırdı ilaç verecek. senden öğrenmek istediğim hamilelikten sonra tsh yüksek seyretti mi yoksa geçiyor mu yani hamileliğe bağlı mı artıyor.yoksa ömür boyu ilaçmı kullanmak gerek.teşekkürler