Sabah sabah Eimle kavga ettim

igz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2009
21
2
herkese merhaba.hamillikten mi bilmiyorum ama eşimle son günlerde çok tartışıyoruz.(bu arada 5,5aylık hamileyim)bu sabah ki tartışmamıza gelince eşimin köye gidip ailesine yardım etmesi gerekiyo bugün gidecek pazar günü gelecek benimde işten izin alıp gelmemi istedi ama izin almadım.onuda ben gel dedim sen gelmedin demek için.iznimi doğuma saklıyorum çünkü.benim asıl sinir olduğum konuya gelince beni 3 gün burda bırakacak adam o kadar mutlu ki sanki beni bıraktığına memnun.ben ondan 2 güzel söz bekliyorum beyfendinin ağzı kulaklarında.işe gideceğim giderken bari beni güzel iki sözle uğurla.neymiş beyfendi köye gittiğine çok seviniyomuş ya insan hamile eşini bırakıp giderken bu kadar sevinirmi seviniyosa bile bu kadar belli edermi? ben üzülünce bir sürü laf saydı her dakika senin yanında olmak zorundamıyım diye.çok üzüldüm.

Çok düşüncesizmiş gerçekten canım üzülme belki hatasını anlayıp gitmekten vazgeçer..Kendine ve bebeğine iyi bak onu düşün opuyorumnanaktan

üzülme cnmmm eminim seni bıraktığı için sevinçli değildir

herkese merhaba.hamillikten mi bilmiyorum ama eşimle son günlerde çok tartışıyoruz.(bu arada 5,5aylık hamileyim)bu sabah ki tartışmamıza gelince eşimin köye gidip ailesine yardım etmesi gerekiyo bugün gidecek pazar günü gelecek benimde işten izin alıp gelmemi istedi ama izin almadım.onuda ben gel dedim sen gelmedin demek için.iznimi doğuma saklıyorum çünkü.benim asıl sinir olduğum konuya gelince beni 3 gün burda bırakacak adam o kadar mutlu ki sanki beni bıraktığına memnun.ben ondan 2 güzel söz bekliyorum beyfendinin ağzı kulaklarında.işe gideceğim giderken bari beni güzel iki sözle uğurla.neymiş beyfendi köye gittiğine çok seviniyomuş ya insan hamile eşini bırakıp giderken bu kadar sevinirmi seviniyosa bile bu kadar belli edermi? ben üzülünce bir sürü laf saydı her dakika senin yanında olmak zorundamıyım diye.çok üzüldüm.
cnm hamileliğin verdiği bir alınganlık seninki.
insan ailesinin yanına gideceği için mutlu olmazmı olur tabi.
bak sanada demiş izin al birlikte gidelim diye.
ama senin izin işin olmamış.tabiki aklı sende kalacak.
ne yapsın adam oturup ağlasın mı?benim eşimde taa pazar günü gitti konya ya işi gereği ve hala gelmedi.sık sık ta gider şehir dışına.bende hamileyim üstelik birde 3 yaşında haylaz bi oğlum var.üstelik burada hiç bir yakınım yok.böyle şeylere takılıp kalma eşin tabiki seni düşünüyor,tabikli aklı sende kalacak.ama üzüle üzüle gitmesininde bir anlamı yok ki.sinirle söylemiştir o lafıda üzülme.

Yanlış konuşmuş eşiniz ama sizi bıraktığına değil köyüne gittine seviniyor o aslında...
hamilelikte çok alıngan oluoy insan...boşverin takmayın kafanıza...bebeğinizi üzdüğünüze değmez...

aman onlar her şartta gayet mutlular, biz üzülerek kendi kendimize yapıyoruz,paşazadelerin keyifleri yerinde maşallah :umursamaz:

size beraber gidelim demiş eşiniz.. ve siz de ". ben izin al gel dedimde sen gelmedn" dememesi için izin almamışsınız..

ve şimdide eşiniz köye ailesinin yanına gidecek diye mutlu oluyor.. başka ne olmaıydıki.. adamcağız ailesini özledi belkide.. ve onları göreceği için mutlu..

ben olsam eşimle beraber giderdim.. 3 günlük iznimi eşime verirdim.. onunla güzel 3 köy günü geçirirdim..

şimdiden doğum iznim çok olsun diye izin almıyorsunuz( eşiniz için ) , ilerde çocuğunuz olunca eşinizi 2. plana atmamanızı tavsiye ederim.. çünkü öyle görünüyor..

yoksa daha çok tartışmanız olur..

canım bence alınganlık yapmuşsın eşin seni bıraktığına değilde köye gittiğine seviniyormuş gibi geldi bana yoksa niye sevinsin hamile karısından uzaklaştığına geçinemiyormusunuz hiç??

aman boşver canım....

o seni bıraktığına değil köye gittiğine sevinçli....

üzme bebişini...

eşiniz yanlış konuşmuş ama asıl yanlışı siz yapmışsınız.
adam tabi sevinecek köyüne gidip ailesini görecek diye ne var bunda.
hem doğumdan sonra 3 gün eksik 3 gün fazla ne farkeder. zannedersiniz 1 ay.
izin alıp gitseydiniz ya eşinizle birlikte ne var yani..
gereksiz alınganlık yapmışsınız bence..

yine de her dakka senin yaninda mi olmak zorundayim cumlesi cok agir olmus. tabiki olacak! heleki esi hamileyse! esini 3 gece yalniz birakiacgi icin huzursuz olmasi gerekirdi. baska bir zaman olsa neyse. ama bu normal degil. bunu acikca soylemesi ise hic normal degil:eek:lmaz:

her dakka senin yanında olmak zorunda değil doğru ama en azından hamileyken seni yanlız bırakmasa iyi olurdu, ben kıyamıyorum hamilelere, hormonların etkisiyle ya da değil biraz naz niyaz yapmalarına bişey dememek lazım
sen genede kendini üzme, yapacak bişey yok gibi çünkü, üzüldüğünle kalırsın

aman böyle nedende kavgamı edilir tatlım boşver takma kafana sonuçta erkek anlayışmı bekliyon

Gereksiz bir alınganlık yapmışsınız ve boşuna huzursuzluk çıkmış. Adam ailesine gidiyor diye sevinmiş bunda kötü bir şey yok, kaldı ki sizi yalnız bırakmamak için de sizide istemiş ama siz izin almamışsınız. Eeee daha ne yapsın adamcağız.
Bu sinir sizden önce bebişinize zarar verir, onun içni biraz sakin olun bence.

arkadaşların yazdıklarına katılıyorum
hamilelikten dolayı alınganlık yapmışsınızz
boşver üzme bebişini canım keyfine bak

esınız ızın alıp sızınde gelmenızı ıstemıs
yanında olmanızı ıstemıs ama sız almamıssınız
esınızın cokda sucu yok burda
ızın alsaydınız sızın ıcınde bır degısıklık olurdu
sadece 3 gun yalnız kalıcaksınız cokda sorun olmaması gerek
sonucta rısklı bır hamılelık gecırsenız tamam yalnız kalmamanız gerek dıcem ama
eee calıstıgınıza gore sorunsuz hamılelık gecırıyorsunuz
bosuna huzurunuzu bozmayın lutfen
bebegınıze ıyı bakın sız.....

Hamilelik bu ... Alınganlık hat safhada, duygusallık hat safhada..

Erkeklere, eşlerinin hamilelik süreciyle ilgili bilgilendirme yapılmalı ! Karınlarında kendi evlatlarını taşıyan eşlerinin nazlarını anlamaları sağlanmalı ! :umursamaz:

hamile kadın hassas olur sözlere dikkat etmek lazım.eşin düşüncesizce söylemiş.bu kocalara ders vermek lazım.eşleri hamile kalınca nasıl davranılır diye.başka yolu yok en kalıcı çözüm.a.s

Evet tabi ki yanınızda olmak zorunda.Gece Allah korusun bir kanamanız ya sancınız olsa eşinize ihtiyaç duyacaksınız.Çok gerekmedikçe gitmemeli...

X