Premature Bebekler goz muayenesi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Ececim

kızım abla oluyor
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2006
1.427
521
42
kızlar meraba kızım 31 haftalık dogdu 1 ay once dun kontrole gittik damarların tam gelismedigi ama 31 hafta icin normal oldugu 20 gun sonra tekrar kontrolunde damarlar gelisiyorsa sorun olmayacagını soledi dr ama endiseleniyorum sizin kontrolleriniz nasıldı soru yasadınızmı insallah sorun cıkmaz canım yavrumun dunyası karanlık olmasın

kızlar meraba kızım 31 haftalık dogdu 1 ay once dun kontrole gittik damarların tam gelismedigi ama 31 hafta icin normal oldugu 20 gun sonra tekrar kontrolunde damarlar gelisiyorsa sorun olmayacagını soledi dr ama endiseleniyorum sizin kontrolleriniz nasıldı soru yasadınızmı insallah sorun cıkmaz canım yavrumun dunyası karanlık olmasın

bizde rop teslerine 2 haftada bir gittik 40. haftayı dışarda tamamlayınca damar oluşumuda tamamlandı ve gitmemize gerek olmadığı söylendi. sorunsuz atlatırsınız inşallah bu dönemi

bizde yaptırdık bir sorun çıkmadı ..
dr 18 ayda tekara kontrol dedi..
içini ferah tut inşallah bir sorun çıkmaz canım..

canım işallah hiç bir sorun çıkmaz senı çok iyi anlıyorum çünkü aynı sıkıntı benımde içimi kemiriyo 34+5 de doğum yaptm kızm 7 oğlum 11 gün kuvezde kaldı bugun 15 gunlukler 2hafta sonra randevumuz var hayırlısıyla astlatrz işallah bide bizimde ailede gözlerimiz bozuk genelde benım 3 cıvarı eşimin dinlendirici dedelerin bozuk amcamında gözlerı doğumdan itibaren görmüyo o yüzden çok diken üstündeym hayrılısıyla atlatsak.
Kzxılar sizleride işitme kalça çıkıklığı 3 aylıkkende beyin nörolojısıne yolladılarmı?

ya arkadaşlar ben kızım 1 aya yakınken randevu aldım ne bileyim okadar uzun tarihte vericeklerini 1 ay sonraya randevu vermişlerdi kızım 2 aylıkken gittik sistem hatası yüzünden randevumuz genel cerrahide gözüküyo yine yaptıramadık ve ayın 26 sına randevu verdiler kızım neredeyse 3 aylık olucak bi sorun olurmu acaba ya bide bu rob testleri bikerede bitmiyorumu sürekli gidilmesimi gerekiyo acil cevap verirseniz çok sevinirim

ya arkadaşlar ben kızım 1 aya yakınken randevu aldım ne bileyim okadar uzun tarihte vericeklerini 1 ay sonraya randevu vermişlerdi kızım 2 aylıkken gittik sistem hatası yüzünden randevumuz genel cerrahide gözüküyo yine yaptıramadık ve ayın 26 sına randevu verdiler kızım neredeyse 3 aylık olucak bi sorun olurmu acaba ya bide bu rob testleri bikerede bitmiyorumu sürekli gidilmesimi gerekiyo acil cevap verirseniz çok sevinirim

defalarca gitmek gerekliliği ancak bebeğinde damar oluşumu bitmemişse takip için yada zamanla düzelebilecek farklı sorunlar varsa takip amaçlı çağrılıyor. aksi takdirde 1 kere yapılıp bitiyor. inşallah muayeneniz tek seferlik olur.

defalarca gitmek gerekliliği ancak bebeğinde damar oluşumu bitmemişse takip için yada zamanla düzelebilecek farklı sorunlar varsa takip amaçlı çağrılıyor. aksi takdirde 1 kere yapılıp bitiyor. inşallah muayeneniz tek seferlik olur.

inşallah canım ya üzerinden zamanda geçti dilerim onuda tertemiz atlatırız

Benim bebeğim de prematüre doğdu,ben de Bursa'da oturuyorum.Bizim kontrollerimiz fakültede devam ediyor.Benim bildiğim rop muayenelerinin belirli bir zaman içinde yapılması gerekiyor.Ben doğumumu Zübeyde'de yaptım,orada fakülteye gönderemedikleri bebeklerin muayenesini için Doruk Tıp Merkezindeki ,sanırım Murat Beydi ismi, o doktoru çağırıyorlardı hastaneye.Konusunda iyi bir doktor demek ki,
istersen o doktora bir götür.

Biz üç defa götürdük,bir daha getirmenize gerek yok dediler,bir dahaki muayene 1 yaşında olacakmış.

Benim bebeğim de prematüre doğdu,ben de Bursa'da oturuyorum.Bizim kontrollerimiz fakültede devam ediyor.Benim bildiğim rop muayenelerinin belirli bir zaman içinde yapılması gerekiyor.Ben doğumumu Zübeyde'de yaptım,orada fakülteye gönderemedikleri bebeklerin muayenesini için Doruk Tıp Merkezindeki ,sanırım Murat Beydi ismi, o doktoru çağırıyorlardı hastaneye.Konusunda iyi bir doktor demek ki,
istersen o doktora bir götür.

benide zübeydeden tıp fakültesine yönlendirdiler canım oraya gittik ama sistem hatası ile çocuk göz yerine çocuk genel cerrahiye randevu vermişler eşime oyüzden geç kaldık şimdi ayın 26 sına randevu verdiler inşallah bi sorun çıkmaz 1-3 ay arası diye duydum bende göz muayenelerin süresini eşimle bi konuşayımda daha olmadı murat beye gideriz göz hastanelerini araştırdım ben hatta birine götürdüm ama rob muayenesi yapmıyolar hiç birinde yardımın için sağol arkadaşım

X