dün amniyosentez oldum.....yardım lütfen....

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
kızlar üçlü test sonucum riskli çıktığı için doktor amniyosentez önerdi.ve dün yaptırdım.....9 da alacaz dediler .saat 1 de aldılar.ben özelde istiyorum dedimm özel yapmıyor dediler...olayın stresi yetmiyormuş gibi bir de bekleme stresi yaşadım.başıma yapan doktorlar hiç mi gülmez, konuşmaz....onlar için normal bir olay ama orada yatan benim için hayatımda bir ilk...doktorların surat ifaeleri beni daha çok strese soktu..nese aldılar bitti bana kalk oaya geç 1 saat sonra biz haber verecez gelip tekrar ultrasona gireceksin dediler.bu kadın nasıl kalkacak nasıl yürücek hiç umurlarında değil.yanıma annemi ya da eşimi de sokmuyorlar.odada sancı çektim biraz..tek başıma.1 saat dediler 2 saat olu gelen giden yok.beni unutmuşlar içerde.annem dışarda demiş daha ne kadar beklicez diye...unutmuşlar......çok sinirledim bozuldu.olayda acı çekmiyorsun dediler ben çektim valla........1 ay sonra sonuç çıkacakmış.......ben nasıl beklicem?çok stresliyim..........amniyosentezin düşük riski bitti mi bir de?24 saat geçti..

umarim hersey yolunda cikar,bazi doktorlarin vurdum duymazligi iste,,,
moralini iyi tutmaya calis,stres yapma(mumkun olmaz belki ama)dene yinede,,,
saglikli gebelik dilerim canim,,:Saruboceq:

ben bebeğimi hissettim karnımda......YÜCE ALLAHIM lütfen onu koru........çok zor çok............

iyisallah canim,ALLAHIMIN izni ile saglikla bebegini kucagina alirsin,,,,,,,:Saruboceq:

canım benimmmm...geçmiş olsun...bugünler geçecek,stres yapma çok,kuzucuğunu da üzme annesi.rahat ol.sen en zor kısmını başarıyla geçmişsin bence.dr.ların suratsızlığını falan boşver.onların hisleri alınmış :)
amnio sonuçlarının tertemiz çıkmasını dilerim...yavrun sağlıkla gelsin kucağına inşallah...dualarım sizinle...

cok cok gecmıs olsun... doktorlar ıcın rutın bı ıslem ya senıde aynı oluce rahat sanıyolar heralde... umarım bebegıne saglıkla kavusursun...

Ben de yaptırdım iyi bilirim o psikolojiyi. Malesef risk ilk 4 gün. Ve 1 hafta dinlenmen gerekiyor. Ben de devlette yaptırdım ama eşim de içeri girdi annem de. aynı zamanda arkada birsürü öğrenci asistan vs. de vardı yani düşün.

canımbenim geçmiş olsun zor kısmı geçmiş olsun stres yapma o anları unutup güzel günlerin hayalini kur bebişinin gülüşünü senin parmağını ilk tuttuğu anı düşün bebeşte stersten kurtulsun şu an bir anne gibi güçlü olup bebeğine güç vermelisin annelik fedakarlıkları böyle başlıyor işte allahyardımcın olsun

ben bu sitede test sonuçları kötü çıktıktan sonra amniyosentez yaptıranı ve amniyosentez sonuçlarının da kötü çıkanları hiç okumadım.endişelenme sakin olmaya çalış.senin stresin bebişini de etkiler.zaten mide bulantılarıyla ilgili yeterince streslisin.biraz sakin olmaya çalış.gerçekten beklemek çok zor zaman geçmez sonuçların temiz olduğunu duyuncaya kadar.çok geçmiş olsun.sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına.sonra da bugünleri hatırlamazsın bile.güzel haberlerini bekliyoruz.

Canım çok geçmiş olsun 3 eylülde bende amniyonsentez oldum çok zor geçti.. Bakırköy yenimahallede oldum ben.. aynen kimseyi almadılar çok zor bir süreçti ama çok şükür atlattık.. 2 gün öncede sonuçları aldım ve oğlumun hiçbişeyi olmadığını öğrendik..allaha şükürki çok iyi çıktı.. eminim sende de bişey olmayack.. birkaç gün istirahat et 2 gün duş alma.. kanama yada çok mitarda su gelirse hemen doktora git ve allaha dua et.. gerisi ona kalmış..
sevgiler.

cok cok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyi haberlerini alırsın bebeginin.. Allah sizinle olsun insallah...

canım rabbim geçmiş etsin inşallah güzel sonucu aldığında bütün acıların haiflemiş olur rabbim yar ve yardımcın olsun bitanem bizede güzel haberi verirsin inşallah sen kendini yinede yorma canım istirahat et yinede

kızlar yeni görüm yazdıklarınızı.çok çok sağolun...inanın bana çok destek oluyorsunuz...mide bulantısı gerçekten çok yıpratıyor bir de üzerine bu.ama çok şükür yine de demek lazım.bol bol dualarınızı bekliyorum..dualar ayakta tutuyor zaten beni.......

Canım inşallah güzel sonuçlarını bekliyoruz.Bebişin çok sağlıklı hiç bir şeyi cıkmıcak Allahın izniyle

X