erkek bebek

adrenalin1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2009
67
1
Arkadaşlar beş sene aradan sonra ikinci bebeğim dünyaya geldi şu an 42 günlük .İlk çocuğum kış bebeği olduğu için giyim konusunda çok zorlanmadım ama oğlumun giyimi konusunda kararsız kaldım.Erkek bebekleriçok sıcak tutmamak gerekir diyorlar 2 kat giydiriyorum sonra midesini üşütüyor ,fazla giydiriyorum terliyor şaşırdım kaldım.Fikir verirseniz sevinirim.

canım benim de oğlum var kasım 2008 doğumlu..

Ben de erkek bebeklerin fazla sıcağa alıştırılmamaları gerektiğini düşünenlerdenim.. bebeğimi doğduğunda yani kasım –aralıkda en fazla iki kat giydiriyordum , içine alttan çıt çıtlı yarım kollu body üstüne de uzun kollu ama çok kalın olmayan bir sweatshirt yada penya hırka.. sen midesini üşüttüğünü nasıl anlıyorsun hayatım ? daha çok küçük çünkü

Benim oğlumda 3,5 aylık
Kısa kollu çıtçıtlı üzerine beyaz badilerden, üzerine düğmeli yakalı pijama, üzerinede penye yelek.
Altına çorap patikli pantolon üzerine pijama altı. Ben çok mu giydiriyorum acaba, birde neden erkek çocuklarını fazla giydirmemek gerek ki? Hiç duymamıştım.
Oda sıcaklığı sabahları 23, öğlen 25,26 oluyor.
Üşütürde hasta olur fiye çok korkuyorum ama sırtına bakıyorum terlemiyor s,zce ne yapayım.

ya kızlar ben kendi vucut ısıma göre giydiriyorum ben üşüyorsam onuda giydiriyorum terliyorsam onuda soyuyorum mesela ben kısa kollu giyiniyorsam ve gayet iyiysem onuda ööle giydiriyorum ama üşüyorsam ve uzun kollu varsa üzerimde onada uzun kollu giydiriyorum bence sizde ööle yapın çünkü anne üşüyorsa bebekte üşüyor demekmiş öle duymuştum halada ööle yaparım hiçte sorun yaşamadık bence çokta sıkı giydirmeyin sıcak havada çocuk patlar ya düşünün siz terliyorsunuz onun üzerinde uzun kollu var birde yelek ceket vs var işkence gibi gelio bana ne biliim -tatlicadiarzu-

canım benim de oğlum var kasım 2008 doğumlu..

Ben de erkek bebeklerin fazla sıcağa alıştırılmamaları gerektiğini düşünenlerdenim.. bebeğimi doğduğunda yani kasım –aralıkda en fazla iki kat giydiriyordum , içine alttan çıt çıtlı yarım kollu body üstüne de uzun kollu ama çok kalın olmayan bir sweatshirt yada penya hırka.. sen midesini üşüttüğünü nasıl anlıyorsun hayatım ? daha çok küçük çünkü

Geçen akşam öğürdü ve azıcıkta kustu,üşüttü diye düşündüm.

canım bebekler anne sütü alırken sık sık kusabilirler , fazla gelen sütü atıyorlar , bi arkadaş çok güzel yazmış sen üşüyorsan üşüyordur .. bende hep kendime göre giydiriyorum , kat kat giydirmeye gerek yok bebekleri , bu sefer ileride sık sık hastalanırlar..

X