hamilelikte yatış pozisyonu

kayradorugum

23.12.2009/15:00
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
457
6
36
kızlar 30, haftama girmek üzereyim 6, aydan beri hiç rahat uyuyamıyorum genelde sol tarafa yatmak uygundur diye biliyorum fakatsol yada sağ iki tarafıma yatınca bebeğim tekmelemeye başlıyor sanki üzerine yatmışım gibi gece gündüz hiç farketmiyor çok endişeleniyorum ona bişi olacak diye sırtüstü yatıncada sırt ağrısından uyuyamıyorum yani yatakta dört dönüyorum benim gibi 6, aydan sonra uyumakta zorluk çeken varsa lütfen paylaşsın.....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Endişe etme güzelim. O iyidir rahatı yerindedir. Ben de ilk hamileliğimde öyle olmuştum nası yatacağımı şaşırmıştım ki daha senin epey var doğuma zaten zaman ilerledikçe hiçbir tarafa rahat edemeyeceksin. İki bacağının arasına yastık koyup başını da biraz yüksek tutarsan sol yanına yattığında sanırım daha rahat edersin. Ben de şimdi 20. haftamdayım yavaş yavaş benim de sıkıntılarım başlıyor. Ama şu var ben ilk doğumumu yaptığımda odayı paylaştığım kadına hayret etmiştim. 9. ayındaydı biraz sancıları başlamış sonra geçmiş ama yine de doktor geçeyi hastanede geçirmesini istemiş aman Allahım o nasıl sere serpe sırt üstü yüz üstü yastıksız ne deli yatıştı kadını seyretmekten tüm gece uyuyamamıştım:)) Ben ki aylardır uykuya hasretim bu nası bu kadar rahat, nefesi daralmadan, bebeği rahatsız olmadan uyuyabiliyor diye:))
Galiba kişiden kişiye değişiyor az kaldı biraz sabıryerimseniben

bende soluma ya da sagıma yattıgımda sureklı tekmelıyor.sırt ustu de yatamıyorum nefes nefese kalıyorum,bel ve sırt agrısından duramıyorum..
havalar serınledı ve yorgan vs ortunmeye basladık ıkı bacagın arasına yastık koyup yatmak daha bır zor oluyor en azından benım ıcın gecerlı bır durum yatamıyorum yanı..
tekmelerken falan uyuya kalıyorum zaten.kımı zaman tekmesıne uyanıyorum.ama ona bırsey olacagını zannetmıyorum.

Yastık zor oluyorsa küçük kırlentlerden kullanın arkadaşlar daha bunun 30. haftası 40. haftası vara.s

ben daha sekiz haftalığım ama bi deliksiz uyuyabilmiş değilim beline destek alıp uyumaya çalışsan

ooo daha yolun başında bnu söylüyosun naaptın sen canım..
allah kolaylık versin tabi.

ben de soluma yatmaya çalışıyorum genelde. ama bebek altıma giriyor gibi olyor endişeleniyorum. tınmıyorum çoğu zaman da :)) çıksın aradan sıpa :KK70:
napalım canımm, maymun olduk el kadar veletin yüzünden o yana bu yana dön babam dön :p

Latife bi yana, kuzucuklar içerde rahattır merak etmeyin çok da evhamlanmaya gerek yok kızlar.

Hepinize sağlıklar dilerim.

Çok şükür şimdilik her yöne yatabiliyorum yüz üstü hariç... Ama ilerleyen haftalarda yatamayacağım sanırım bende...

Kızlar ben 31 haftalık hamileyim ve hala sırtüstü yatabiliyorum ve hiç ağrım sızım olmuyor. Doktorum bebeğe zarar vermez sen fenalaşırsın dedi sadece. içimden hep sırtüstü yatmak geliyor ama bebeğe birşey olacak diye korkuyorum :KK43:

ben 11 haftamın içindeyim. sağa sola falan yatıyorum iyi de genelde belimi bi yastıkla desteklemem gerekiyor. yoksa belim ağrımaya başlıyor. keşke hamile kalmadan önce spor yapıp bel kaslarımı güçlendirseymişim..

bi de merak ediyorum, benim genelde uykuya dalma pozisyonum yüzüstü yatıp ellerimi yastığın altına soktuğum şekildedir, şimdi yatmıyorum ama çok canım çekiyor. Doktoruma soracaktım son kontrolde ama unuttum. Bilen var mı acaba en son kaçıncı haftaya kadar yüzüstü yatılabilir?

ben de en cok sırt ustu rahat edebiliyorum ama sırt üstü yatmayı pek tavsiye etmiyor internet kaynaklı
bilgiler.dr.um yatış pozisyonu ile ilgili bisey soylemedi henuz. Sol yanıma yatmaya calısıyorum ama dediginiz gibi o zaman da bebek tekmeliyor zaten son bi kac gundur gece mide yanmalarım da basladı garip ruyalar bacaklarda kramplar derken her gecen gun daha az uyku ile uyaniyorum :bbo: ayrıca bacak aralarındaki kemiklerde çatı deniyor sanırım geceleri cok agrı oluyor sabah ayakta durmakta gucluk cekiyorum aynı sorunu yasayan var mı bacaklarım ayrılacakmıs gibi bi agrı duyuyorum acılmamı oluyor acaba die endiseleniyorum daha dogumuma 9 hafta var :uhm: Allah hepimize saglıklı dogumlar nasip etsin :nazar:

ben de 11+5 im.2 gün önce doktordaydım sordum yatış pozisyonunu.20.haftaya kadar istediğin gibi yatabilirsin dedi yüz üstü dahil.ben yatamıyorum batıyo o ayrı konu.ondan sonra sol yana yatmalar başlıyomuş.zaten soluma yatardım zorlanmam inşallah.amann sağlıkla kucağımıza alalım da ben herşeye razıyım valla.

33 haftalıkım ve vallh nasıl yatıcağımı şaşırıyorum sola en uygunu sola yatıyorum gece bir kalkıyorum sırtüstüyüm hadi sola dönüyorum bir kalkıyorum yine sırtüstü ne ara dönüyorum anlamadım ama sırtüstü çok rahat oluyor benim için oyüzden druma sordum sorun yok dedi 1-2 saat sırtüstü yatmak çok zararlı değil dedi

ben de en cok sırt ustu rahat edebiliyorum ama sırt üstü yatmayı pek tavsiye etmiyor internet kaynaklı
bilgiler.dr.um yatış pozisyonu ile ilgili bisey soylemedi henuz. Sol yanıma yatmaya calısıyorum ama dediginiz gibi o zaman da bebek tekmeliyor zaten son bi kac gundur gece mide yanmalarım da basladı garip ruyalar bacaklarda kramplar derken her gecen gun daha az uyku ile uyaniyorum :bbo: ayrıca bacak aralarındaki kemiklerde çatı deniyor sanırım geceleri cok agrı oluyor sabah ayakta durmakta gucluk cekiyorum aynı sorunu yasayan var mı bacaklarım ayrılacakmıs gibi bi agrı duyuyorum acılmamı oluyor acaba die endiseleniyorum daha dogumuma 9 hafta var :uhm: Allah hepimize saglıklı dogumlar nasip etsin :nazar:

Benim de aynı şekilde ...yürürken, oturup kalkarken sıkıntılarım yok ama yatarken...offf offff...Allahım çatım yerinden çıkacakmış gibi....ayara yastık koymak fayda etmiyor......
Yastığı koyuyorum sol tarafıma eşimin desteğiyle yatıyorum....sonra o tarafım uyuşuyor diğer tarafa dönmek istiyorum o zaman bile çatımın ağrışı beni mahvediyor......gerçi 2 haftam kaldı ama hiç uyuyamıyorum.....gerçi şikayetim yok..bebeğim içerde rahat olsun da bunlar küçük şeyler............
......dün akşam yastıklardan yer yaptm başıma sırtıma... ve yarı oturur pozisyonda uyudum....uyudum valla...bu akşam da öyle yapmayı düşünüyorum......bi deneyin isterseniz

bende 31. haftama gırdım
aman allahım bacak aralarım kasıklarım sol yanım hele........
ölücem sanıyorum gunes dogsun dıye dua edıyorum
cok zor ya
kocısımde yok yanımda o olsa ona çullanır uyurum ama yok ıste
abımlerde kalıyorum yatakta rahatsız acıyo heryerım yemın ederım mahwoldum ya
benım tosunum bıde tekmeleyıp duruyo soldan soldan gece

bacak araları aman aman felaket kötü sanki çürümüş gibi acı hissediyorum eşofman giymek için bacağımı kaldıramıyorum oturup giyiyorum druma sordumda açılma oluyor çatı kemikleri genişliyor çok normal bu şekilde dedi 30, haftadan beri bu şekilde bunlara alışıcaz

13 haftadayim hep yuz ustu yatiyorum baska sekil olmuyo sol yanima uzaniyorum otomatikman yuz ustu uzaniyorum napicam yaa :mad: onceden hep yuz ustu uyuyordum simdi de alisamiyorum baska pozisyonlarda uyuyamiyorum

26.haftamdayim henuz cok sikintim yok uykuyla ilgili. Normal zamanda da sadece yuzustu yatamazdim zaten hamileyken.de.mumkun degil.

Bi de hamileligimden.beri sirt ustu yatma egilimi oldu eskiden o kadar yatamazdim kizlar bu konuda kesin bi bilgi var mi acaba sirt ustu yatmak zararli midir cidden? Ben cok rahat ediyorum sirt ustu ya..

26.haftamdayim henuz cok sikintim yok uykuyla ilgili. Normal zamanda da sadece yuzustu yatamazdim zaten hamileyken.de.mumkun degil.

Bi de hamileligimden.beri sirt ustu yatma egilimi oldu eskiden o kadar yatamazdim kizlar bu konuda kesin bi bilgi var mi acaba sirt ustu yatmak zararli midir cidden? Ben cok rahat ediyorum sirt ustu ya..

tatlım ben de internette bir çok şey okudum.. yok sağa yatılmaz bebeğe besin gitmez, yok sırt üstü omurgaya baskı yapar felan..
ben de ilk okuduğumda telaş ettim. doktoruma sordum.. başının altındaki yastığını yükselt yüz üstü hariç istediğin gibi yatabilirsin bebeğe hiçbir şey olmaz dedi.. gerçekten doktorum söyleyene kadar huzursuz yatıodm her yanım ağrıodu şimdi her tarafa yatıorm hem ben huzurla uyuorm hem ağrılarım azaldı..
sadece bebeğim sağ tarafta olduğu için sağıma döndüğümde sırtıma bir yastık koyuorm tam sağıma baskı yapmadan yatmaya dikkat ediorm.. sırtımdaki yastığa da alıştım zaten uykum da çok bölünmeden sağdan sola dolanıorm :KK70:

Ben 16. Haftamdayım. Uyku problemim var. Yüzüstü yatanların hamilelikte işi çok zor oluyor. Ne sağa ne sola yatmak yüzüstü nün yerini tutmuyor benim için. Ama bebeğim için sorun etmiyorum. Bu aylardan sonra en iyisi sola yatmak ve bacak arasına yastık koymak. Herkese Allah sağlıklı sıhhat nasip etsin ♡

tatlım ben de internette bir çok şey okudum.. yok sağa yatılmaz bebeğe besin gitmez, yok sırt üstü omurgaya baskı yapar felan..
ben de ilk okuduğumda telaş ettim. doktoruma sordum.. başının altındaki yastığını yükselt yüz üstü hariç istediğin gibi yatabilirsin bebeğe hiçbir şey olmaz dedi.. gerçekten doktorum söyleyene kadar huzursuz yatıodm her yanım ağrıodu şimdi her tarafa yatıorm hem ben huzurla uyuorm hem ağrılarım azaldı..
sadece bebeğim sağ tarafta olduğu için sağıma döndüğümde sırtıma bir yastık koyuorm tam sağıma baskı yapmadan yatmaya dikkat ediorm.. sırtımdaki yastığa da alıştım zaten uykum da çok bölünmeden sağdan sola dolanıorm :KK70:
Haklisin tatlim aslinda onlar orda o kadar rahat ki olan bize oluyor minik canavarlar yuzunden :) onlar iyi olsun da diyor insan annelik boyle bir seymis demek :)

X