Adet gn gelmeden kullanlan gebelik testleri hi kullandnz m?

zarifecikk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
217
0
kızlar merhaba. adet günü gelmeden kullanılan testleri nasıl buluyorsunuz? yani sizce adeti bekleyip hatta bikaç gün geçirip klasik idrar testi mi yapmayı tavsiye edersiniz. yoksa biraz daha pahalı olan adet öncesi idrar testlerini mi?? yardımcı olursanız çok sevinirim.hihoyyyt

kızlar merhaba. adet günü gelmeden kullanılan testleri nasıl buluyorsunuz? yani sizce adeti bekleyip hatta bikaç gün geçirip klasik idrar testi mi yapmayı tavsiye edersiniz. yoksa biraz daha pahalı olan adet öncesi idrar testlerini mi?? yardımcı olursanız çok sevinirim.hihoyyyt

selam .. bence adet günün gelmeden hiç bir testi yaptırma.. ben 1 hafta önce kan testi yaptırmıştım ve negatif çıkmıştı.. çok üzüldüm.. sonra adet günümde pahalı idrar testlerinden yaptım ve hamileymişim.. çok erken yaptırıp boşu boşuna üzülmüşüm.. o pahalı testler de üzerinde yazan kadar erken sonuç çıkarmıyor..

selam .. bence adet günün gelmeden hiç bir testi yaptırma.. ben 1 hafta önce kan testi yaptırmıştım ve negatif çıkmıştı.. çok üzüldüm.. sonra adet günümde pahalı idrar testlerinden yaptım ve hamileymişim.. çok erken yaptırıp boşu boşuna üzülmüşüm.. o pahalı testler de üzerinde yazan kadar erken sonuç çıkarmıyor..

haklısın cnm çok saol

20 milyona aldım 1 tane diğerleriyle karşılaştırdım özelliklerini hepsi aynı. hepsi de 20 ml üstündeki hcg yi ölçüyor. pahalı testte de adet günü yapmanız uygun olur diyo. palavra boşa para vermeyin.

Hep para tuzağı erken gebelik testlerii.Erkenden idrarda görünmesi her zaman hatalı sonuç verebilir.en güvenilir adet geciktikten sonra

Ben adetime 1 hafta kala test yaptim ve pozitif cikti. Ertesi gunude yine clearblue kac haftalik gebe oldugunu gosteren yeni cikan testi aldim. ve sonuc 1-2 olarak cikti. Yani 1-2 haftalik. Simdi 12 haftalik hamileyimm.

ayni sey benim de basima geldi. hatta adet gecikmesi olunca hic hamilelige yormadim. ama oyleymisim. kesinlikle onermiyorum. yasakkelime :eek:lmaz:

Bazı ucuz testlerde erken sonuç verebiliyo. Ben adetime 10 gün kala öğrenmiştim. 2.5 liraya almıştım hemde.

benim ovülasyonum 11 ekimdi,22 ekimde hamile olduğumu erken gebelik testi sayesinde öğrendim..diğeri daha silikti ama olsun :)) ertesi gün kan testi yaptırdım sonuç pozitif :CüvCüv:

Acura marka bir gebelik testi var ondan kaç tane alıp yaptımsa da hep negatif sonuç veriyodu. Psikolojim altüst oluyordu ! Hemen başka marka aldım ve acura'dan daha ucuzdu hemde. Onda hemen pozitif çıktı. ıyiki başka markayla denemişim. Yoksa çok geç öğrenecektim hamile olduğumu.

selamlar ben tedavi görmekteyim ve çocuk sahibi olmak için doktora gidiyorum ve ilaç kullanuyorum adet günüme daha 9 gün var normale göre ama bu sabah hafif gelmiş bende korktum acaba düşük mü falan diye bu normalmidir doktora gidecem pazar bugün yarın gidmeyi düşünüyorum bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilirmi cvp yazabilirmi selamlar..:nazar:

20 kasımda adet görmüştüm 17 aralıkta 3,5 liraya test aldım yaptım silikte olsa çift çizgiydi. 5,5 haftalık hamişim. :)

Son düzenleme:
ben almanyadaym kizlar brdada var o erken yapilan testlerden. benim 5 günüm vr acaba yapsam mi :KK70: garant olsun diye iki tane aldm bideeee

Sahte test cenneti

Hiçbir güvenilirliği olmayan ucuz gebelik testleri piyasada kol geziyor

LEYLA ATAMAN

Türkiye, Uzakdoğu’dan ithal edilerek sahte isimlerle piyasaya sürülen taklit hamilelik testleriyle doldu. Güvenilir, orijinal testler piyasada ortalama altı milyondan satılırken, uydurma testler, 800 bin liraya alınabiliyor. Anadolu’da ve İstanbul’un Bağcılar, Güneşli, Şirinevler, Sultançiftliği, Ümraniye, Esenler, Küçükköy ve Gaziosmanpaşa gibi varoş semtlerinde bol miktarda bulunabilen ürünler, sakat doğum tehlikesi yaratıyor.

İçi farklı, dışı farklı
Zeynep Kamil Kadın Doğum Hastanesi’nden Dr. İlter Güner konuyla ilgili şunları söylüyor: “1990’dan itibaren, idrardaki hCG hormon düzeyine bakan hamilelik testleri ithal edilmeye başlandı. Bu hormon gebelikle birlikte artmaya başlar. Gebelik testlerinin üzerinde hassasiyet oranı 25 mlU/ml yazar. Kontrol ettiğinizde böyle olmadığı görülür. Örneğin piyasada bulunan ZER adlı uydurma testin üstünde, ‘3 dakikada sonuç verir ve idrardaki 10 ünite hCG hormonuna hassastır’ diyor. Biz hastanemizde test ettik ve 10 yerine 50 ünite hormona ancak 10 dakikada sonuç verdiğini gördük. Türkiye’de yaklaşık 3.5 milyon kısır kadın var. Güvenliği eksik olan testlerle gebelik teşhisi konulmaya çalışıldığında hayal kırıklığı yaratıyor. Daha da önemlisi hamile bir kadın, değilsin sonucu alınca adetim gecikti diye söktürücü iğne kullanabilir, başka ilaçlar alabilir. Bu arada röntgen çektirme ihtiyacında olabilir, tüm bunlar bebeğin sakat doğmasına yol açar."

Bakanlık denetlemiyor
Orijinal ürünlerden biri olan Ünilever Patoloji’nin Türkiye Temsilcisi İntertest firması Genel Müdürü Mehmet İnce ise sahteciliği şöyle anlatıyor:
“Piyasada mevcut testlerin yüzde 90’ı Çin, Taiwan gibi Uzakdoğu ülkelerinden getirtiliyor. Türkiye’de uydurma isimlerle kutu yaptırılıyor, üzerine yalan yanlış aldatıcı bilgiler yazılıyor. Sağlık Bakanlığı’na iki yıl önce şikayette bulunduk. Bu şikayetler üzerine 13 Kasım 1999’da ‘vücut dışında kullanılan tıbbi ürünler’ yönetmeliği çıktı. Ancak denetimler halen başlamadı. Maalesef bu ürünler yönetmelik hükümlerine aykırı biçimde satılmaya devam ediyor."

Taklit ürünler

After 10
Pyro Clinic
Pink Line
Sensitive Line
Apricot
BioMedica
Toyo
Sera Test
Lara
Irma

Orjinal ürünler

ClearWiew
Predictor
ClearBlue
Abott
Auro Tek
Quidel

Uyarılar

Aldığınız testin iç ambalajındaki marka ile üstündeki markanın aynı olup olmadığına bakın.
Üretildiği ülkenin adının yazılıp yazmadığına bakın. Örneğin İsrail malı olanlar “Made in İsrail" ibaresi kullanmıyor, Amerika güvenilir ülke olduğu için “Made in USA" diye yazılıyor.

Bazı ucuz testlerde erken sonuç verebiliyo. Ben adetime 10 gün kala öğrenmiştim. 2.5 liraya almıştım hemde.

merhaba.gerçekten bu kadar erken öğrenme şansımız varmı .çok önemli cevap yazarsanız sevinirim.bu arada hayırlı olsun hamileliğiniz sağlıcakla..

o biraz döllenmeyle alakalı bir durum sanırım, ben hamileliğimi adetimden 7 gün önce idrar normal ucuz testle öğrenmiştim toplam gunde 5 test yaptım devamlı silik çıkıyordu :KK70: ve hiçbir belirti yokken rüyama girmişti üst üste rüya görünce acaba mı dedim ama tabı cevremdekıler yapma etme daha erken bekle fılan cok dedıler ben kımseye soylemeden gıttım saglık ocagına kan testi yaptırdım şimdi 7 haftalığız tabi erken öğrenmenin bir kötü yanı kimyasal gebelıkse kötü oluyor yanı adet oluyorsun tabı normal ben adet gunumde adet olucam dıye strese gırmıstım ılk ogrendıgım de daha cok kucuktu cunku 3 haftalıktı bebegım. Allah saglıcakla kucagıma almayı nasıp etsın tabı ara ara akıntılarım dısında bırseyım yok cok sukur hemde calısıyorum doktor kontrollerımı aksatmam da zaten bebegın tutunması ıcın gereklı ılacları verıyor doktor yanı bılmıyorum bence kendınle alakalı bırsey erkenden ogrendıgınde en azından önlemını alıyorsun

X