Bebek Beslenmesi Emziren ve "sütüm az" diyen anneler buraya!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
yaw benım sütüm de bir artıyor bir bitiyor.mesala 2 gun mama verdim tek öğün olarak kac gun gectı mama vermedım sütüm yetti.bir de ben cok yer degıstırdım kendı evım olmayıcna da yedıklerımı de ayarlayamadım.bence yemege baglı ama tek basına yeterlı degıl.su ıcmeyınce olmuyor zaten sütün buyuk bölümü su.bıraz da yapıya baglı.bisküvi helva ve pilav benım sütümü arttırıyor.baska farkettıgım gıda yok.ama en buyuk etken stresss!!! sıkıntılı olunca ınanın sütüm olmuyor

sütü arttıran en önemli şey bol su içmek ve düzenli bir yaşam tarzıdır ..tabı bebişlerden dolayı düzenli yaşam tarzımız kaldı mı o ayrı:)

arkadaşım sütünün az gelmesi normal bebegin yeni emmeyi ögreniyor ayrıca kilosuda düşmeside normal daha sonra kendini toparlıyor bendede aynısı oldu 1 bucuk aylık bebgim var şimdi mallah cok iyi bebegini sürekli emzir bak hem kilo alacak hemde sütün gelecek sütünün olması icin bol bol su ic hem sende kilo vermiş olacaksın bebgin kilo alacak sende vereceksin inş:)))

Kizlar, bende hamile bi bayan olarak cevremdeki cogu arkadasim, es ve dostlardan birebir görerek sahit oldugum tek ve cidden en önemli süt yapici seylerden bir kaci: Bildiginiz Petibör Bisküvi ( yaninda cay ile isterseniz,yada süt ile) ve sari leblebi..
Inanin bana, bunlari deneyin ve ve en önemli bunlari yaparken de Rabbim'e siginin ve sonuclarini bana burda yazin kizlar. Bugüne kadar kime söylediysem vede denenipde olumlu tepki alindiysa Rabbim'e sukur, cok dua aldim. Insallah sizde de ise yarar ve Rabbim bebeklerinizin sag saglim büyümesini, bol sütlü günler gecirmenizi diliyorum Yaradan'imdan.
Allah isinizi rast getirsin kizlar.

sağol hayatım, sana dua ettim. petibör bisküvü ilk yediğim günler çok farkettirdi. bebeğim gündüz uyumadığı için , süt bakımından gündüzleri sıkıntı yaşayabiliyordum. fakat şimdi yine aynı gibi... Bir avazda doğurursun inşallah..

sağol hayatım, sana dua ettim. petibör bisküvü ilk yediğim günler çok farkettirdi. bebeğim gündüz uyumadığı için , süt bakımından gündüzleri sıkıntı yaşayabiliyordum. fakat şimdi yine aynı gibi... Bir avazda doğurursun inşallah..

Canim benimmmm, cok sevindim inan. Tabii arkadaslarin da dedigi gibi, stresden uzak olmak ve düzenli uyku ve beslenmek..
Allah'im senden de razi olsun insallah. Insallah bebegin cok sgalikli bi sekilde büyür, Rabim acisini vermesin sen ve esine..
Insallah teyzesi, 35.haftdanin icine girdik bakalim..
opuyorumnanaktan

arkadaşlar bulgur pilavı,dereotu,helva vede petibor bisküvi süper süt yapıyor ayrıca günde 2.5-3 lt su içmeyide unutmayınn Allah hepimize bol sütler versinde yavrularımızı besleyelimm.

Kefir, boza, salep, bol su
Bende etki edenler bunlar.
Özellikle kefir ve salep anında etki :)

tahin helvası, tahin pekmez, pirinç pilavı, incir,süt,vişne suyu,bulgur çorbası farkettriyo. ama sanırım bünyeden bünyeye değişiyo. deneyip görmeniz lazım

* 1 çay kaşığı rezene
* 1 çay kaşığı papatya
* 1 çay kaşığı melisa
* 1 çay bardağı kaynar su
Rezene.papatya ve melisa cam veya porselen bir fincana konulur, üzerine kaynar su eklenir. Fincanın ağzı kapatılarak 5 dk. demlenmesi beklenir. Kaynatılmaz. Bebeğinize günde 2 çay bardağı verebilirsiniz. Ancak bebeklerde kullanacağınız her formülü, öncelikle doktorunuza sorunuz.

Süt arttırıcı çay "1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı ısırgan
1 tatlı kaşığı anason
250 cc kaynar su
Kimyon, anason ve ısırgan cam veya porselen bir fincana koyulur ve üzerine kaynar su dökülür.
Fincanın ağzı kapatılarak 10 dk. demlenmesi beklenir. Günde 4 fincan içilebilir."

X