Yanan Çaydanlığı Parlatmak

Katze

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
2.855
597
Mrb kızlar fisfisfis

3. çaydanlığımı az önce yaktım mafoldumben Artık evdekilerin sağlık olsun diyecek halleri kalmadı kızıcaklar kaydirigubbakcemile3 üstelik hediyeydi :sinifsinif:

Çok az yanmış ve bir tarafı sadece. Parlattırılabilir mi acaba ve nerelerde yaptırılır?

Bilen varsa yazabilir mi...
:kedi:

canım tancere tamircileri parlata bilir ayrıca içinin kirinide gidermek içinde çamaşır makinesinin tozundan az bişey dok içine suda koy ve kaynat bak içi nasıl parlıyor

neresi dışı mı?
dışıysa amwayin fırın temizleyicisinden sür fırçasıyla az bekle ve yıka yeni gibi olacaktır

benim çaydanlığı eşim ben yokken unutup yakmış geçen hafta kalaycılara götürüp kalaylattım içide dışıda tertemiz

ben çaydanlıklarımı bildiğimiz çamaşır matiğiyle yıkıyorum içine biraz matik döküp kaynat ve sonra dışınıda süngerin üstüne matik döküp ovala valla mis gibi oluy dene bence.

Teşekkürler herkese. a.s.

:enbuyukkk:

Ben çaydanlıgın içine çamaşır suyu,bulaşık deterjanı ,su ile beraber ocakta iyice kaynatıyorum.Sonra mis gibi bembeyazz ışıl ışıl oluyorr:)

biz de bir kere çaydanlık yakmıştık..hiç o kadar uğraşma ben kolayca çıkarmıştım yanıkları hem de simsiyahtı baya bir benimki, kireç çözücülerle (çaydanlık için olanları var hatta üzerinde direk çaydanlık resmi var canım calcormuş adı bizimkinin ) bulaşık teli (süngeri ile değil tel olanlardan) iyice ov canım geçiyor valla yeni gibi de oluyor..

ben de ders çalışırken çay içerim diye çay suyu koydum kaynamaya. ama derse dalınca unutmuşum. bakalım şimdi deterjanla kaynatıyorum. allah sonumuzu hayretsin :KK70:

bende yanan çaydanlığımı kalaycıda parlattırdım... ama alt üst ikisinide verdim...çünkü sadece birini parlatınca ton farklılığı olucağını söylemişti....

banada bi yardımcı olsanız çaydanlığı aldım emsan ilk kullandığım gün suyu bitmiş yanmadı ama tabanı bronz renk oldu :KK43: 1 cm kadar tabanı var of ya ilk kullanmada daahaa

:KK17:Bende bugün yaktım çaydanlığımı içini parlattım ama dışıı inat etti parlamıyorr denemediğim şey kalmadıı herhaldee caydanlıkçıyaa götürmek lazımm en iyi o parlatırr dimiii kızlarr :))

ben kullanmadım ama face de yapanlar varmış orada okudum herkes çok memnundu çaydanlıkları poşet yardımı ile cifliyolarmış..yani cifi süngerle değilde poşetle kullanıp öyle çıkartıyolarmış..bi araştırın isterseniz deneyin..

X