Premature Bebekler Marmara Üniversitesi Hastanesi ve Zeynep Kamil Hastanesi Doktorları...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

eusge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
35
1
Merhaba arkadaşlar... 26 haftalık gebeyim... Erken doğum riskim var... Serklaj yapıldı... Yeni doğan bebek yoğunbakımı iyi olan hastane hangisidir? SSK lıyım... Yoğun bakımı karşılayacak, fazla kalabalık olmayan hastanelerden hangisini tavsiye edebilirsiniz ve hangi doktoru?

Acil cevap bekliyorum...

Marmara Üniversitesi Hastanesi ve Zeynep Kamil Hastanesi hakkında fikriniz var mı?

canım benim bir arkadaş 30 haftalıkken doğum yaptı
normalde özele gidiyordu ordan zeynep kamile yönlendirmişler
ve yoğun bakımda kaldı kızı
allaha çok şükürler olsun bugün zeynep kamilden çıkmış ve durumu gayet iyi
zeynep kamilin benim de bildiğim yoğun bakımı iyi zaten doğum hasy-tanesi her olanak var cnm
tavsiye ederim

Ben 28 haftalık doğum yaptım. Bebeğim 52 gün küvezde kaldı. Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinde. SSK ile anlaşmalı olduğundan küvez ücreti alınmıyor. Yalnız ekstra doktor kontrollerinde (nöroloji, rop,kalp gibi) ödeme yapılıyor. Yoğun Bakım Sorumlusu Neşe Hn.

selam ben zeynep kamilde doğum yaptım. yenidoğan yoğun bakımı çok güzel ve iyi
33+3 haftalık erken doğum yaptım. beneğim 10 gün küvezde kaldı.
çokda memnundum.kesinlikle bebek için şiddetle tavsiye ederim..
birkere branş hastanesi. yani bebek ve doğum..küçük özel hastanelere gitme sakın.

cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar... peki zeynep kamilde tavsiye edebileceğiniz doktor var mı? Medipolun yogun bakımı hakkında fikri olan var mı?

Zeynep kamil de genç bir doktor var Habibe Ayvacı. Genç ama teşhisi kuvvetli. Ben 3 bebek kaybettim. Defalarca muayene oldum. Rahim içinde eğrilik teşhisini o koydu bana. Görüşmenizi tavsiye ederim. Eğitimli insanlara karşı özellikle çok ilgili. SIcak kanlı. Sadece zeynep kamilde çalışıyor. Özel sistemine karşı.

bende prematureyim zeynep kamil doğumluyum şu anda 29 yaşındayım 10 gün küvezde kalmışım, çokta sağlıklıyım o zamanın şartlarında iyi bakıldıysam şimdi dahada ilerlemiştir sanıyorum

X