Kontakt Lens lensi gözümden çıkaramıyorum. yardım edin nolur..

calimeros_82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2009
216
1
41
arkdaşlar. bugün ilk defa lens taktım ama akşam oldu.. nasıl çıkarıcam arkdaşım tarif etti .orta parmağımla göz altımı aşağı çekmemi , baş ve işaret parmağımla da lensi kavrayıp çıkarmam gerektiğini söyledi ama elime gelmiyo.. gece bunla yatıcam çıkaramazsam.. :uhm:

canim tekrar bir dene. Aynanin karsisinda yap.
Ellerini yikayip,aynen tarif ettigin gibi bir dene.

Zaten aynadan baktiginda,görürsün lensi daha kolay olur.

Gözlerini kocaman yap :1ninca:
bas ve isaret parmaginla yanlarindan büküyormus gibi cikart.

canım
once parmagının bırıyle gozkapagıı asagıya dogru cek
sonra dıger parmagınla asagıya bakarken hafıfce ucundan goz kapagının altına dogru ıt ve cek
korkma bır sey olmaz ellerını temızle tabıkı once

sevgili dicerr..sayende öbür lensimi de çıkardım sağol valla.. çok sevaba girdin.lakin öbür türlü gözüm kör olacakt didiklemekten.. dediğinin aynısını yaptım çıktı .. ama ben yapamıcam bu lens olayını sanırım.. gözlerim patlıcan gibi şişti çıkarıcam diye.. döktüğüm gözyaşları da cabası ..

canım
bende ılk kullandıgımda boyle olmustu
zamanla alışırsın en kolay yontem bu
işe yaramasına sevındım panıklemeden yapınca oluyor bır ıkı guntakma gozlerın kendıne gelsın
takarken de yukarıya dogru bak
kolay olur

tüm arkdaşların önerileri için teşekkürler.... umarım alışırım... zira göze parmak sokmak çok kötü bişi.. oymam inşallah kazara bi gün..kaydirigubbakcemile2

ben gozumden lens dustugu halde
lens aramıstım gozumun ıcınde dusun artık
hemen doktora gıttım Allahtan bır sey olmamış
bazı gozler de kabul etmıor lensı ıkıde bır gozunden dusebılıyor
umarım öyle olmaz

YAA bnde cıkaramıorm ya uff nuykum geldı bnm ama dun takamamıstım bugun narkadasım taktı sımdıde cıkaramıyorumm offf

ilk defa kullanıyorum bu mereti bir kere çıkarıp takmıştım şimdi yine çıkarmam lazım çıkaramadım of yaaa:KK43:

arkadaşlar, lensler uzun süre kalınca gözde kuruluk yapabilir, onun için gün içerisinde gözyaşı damlası tavsiye ederim. lensi ilk kullanmaya başladığımda bende sıkıntı çekmiştim ama alışınca çook rahatlık, uzun süredir 5 yıla yakın kullanıyorum,
ben lensi alırken, göz altını elinle indir yukarıya bak, ve yan tarafa doğru çek çıkıyor. aşağı doğru çekende var sanırım ama ben yandan çıkarmak daha rahat geldi öyle başladım öyle devam ediyor. ama gözde kuruyup kalmışsa zorluk çekersiniz. ama dediğim gibi yaparsanız çıkarıverirainiz.

X