Bebek Beslenmesi 2 buçu aylık bebeğe kaç cc mama

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bu ölçülere göre benimki az içiyor.benim kızım 3.5aylık olacak ama 100 maksimum 110 içiyor 3 saatte bir o da zorla.anne sütü yetmezse mama takviyesi.ben pre aptamil kullanıyorum ne onun tadını ne de 1 numaranın tadını seviyor.içmek istemiyor savaş veriyoruz resmen.kilo aımı normal.zaten çok kilolu olsun istemiyorum.

konuları araştırıyordumda bu konuyu yeni buldum umarım cevap yazarsınbenim bebeğimde yemiyor.ilk iki ay çok güzel yiyordu.12 yetmiyor istiyor çok fazla verincede kusuyordu.2. ayından itibarn yememeye başaladı şimdi iki ay 25 günlük iki saatte bir 60-65 zor yiyor bazen üç saatte bir bile 60 yiyor bende bazen zorla yediriyorum.ne yapacağımı şaşırdım siz aştınızmı bu iştahsızlık konusunu

Selam kizlar
Acaba benmi cook veriyorum mamayibilmiyorumkismile 150mm veriyorum.Yoksa coook agliyor.Kuzum kizlar sizce fazlami?

benim bebişde 2,5 aylık.ben günde 3 defa mama veriyorum,geri kalan zamanda emziriyorum.mama verdiğim zamanda 120 cc veriyorum,yaklaşık 3 saatte bir beslanmiş oluyor,emzirebildiğin kadar emzir,bence...

benimde kız 3 aylık olacak ben 90 cc veriyorum 120 verecektim gözüme fazla geldi versemmi acaba 90 yiyincede aglıyor bu sefer yetmiyomu acaba ya bak şimdi tereddüt ettim

kizlar merhaba,lütfen yardim edin
kizim iki bucuk aylik oldu,sütüm kesildi ve aptamile basladim.Ama bebegim kilo alimi düsük cikti.Günde 4 kez 80cc bazen 90cc iciyor.Fazlasini iciremiyorum istemiyor.Ne yapmaliyim?Gece cok güzel uyuyor 8 saat.Yoksa gece kaldirip mama vermeli miyim? Kiyamiyorum uyandirmaya..

kizlar merhaba,lütfen yardim edin
kizim iki bucuk aylik oldu,sütüm kesildi ve aptamile basladim.Ama bebegim kilo alimi düsük cikti.Günde 4 kez 80cc bazen 90cc iciyor.Fazlasini iciremiyorum istemiyor.Ne yapmaliyim?Gece cok güzel uyuyor 8 saat.Yoksa gece kaldirip mama vermeli miyim? Kiyamiyorum uyandirmaya..
Canım Allah yardımcımız olsun, benim de sütüm az, emziriyorum ardından reddedene kadar mama veriyorum. Toplam 300 350 cc mama yiyor günde. Doktor gece en fazla 4 saat aralıksız uyusun sonra kaldırıp doyur dedi yoksa kilo alımı yeterli olmazmış, benimki de ağır uyuyor çok zor kaldırıyorum acıyorum da ama onun iyiliği için bunu yapmam gerek. Sen de kaldır mutlaka dört saati geçerse uykuda.

benim bebeğimde doymuyodu ilk zamanlar mama veriyoduk ama ben fazla mama taraftarı olmadığım için sütümü sağıp emdikten sonra veriyorum geceleri iyi uyuyor gündüzleride yarım saat arayla uyanıyor uyanınca emziriyorum ama işe başlıcam yakında ozaman mama takviyesi yapıcaz mecbur

benim bebiş de 2,5 aylık emiyor gece 8 saate yakın uyuyor doktora söyledim bırak uyusun acıksa uyanırdı dedi, seninle yatıp seninle kalksın dedi

Kizim 4 aylik oldu kizlar ve Allaha sükür düzeldi kilo alimi.Ek gidalara basladim muhallebi ve sebze püresi de veriyorum.Yine az yiyor ama yetiyor sanirim cünkü kilo alimi normal ve saglikli hareketli bir bebek.Zaten doktor bunun daha önemli oldugunu söyledi.Bazi bebeklerin az yemesinin gelisimini etkiledigini ve bunun iyi bir durum olmadigini söyledi.Ama gelisimi gayet normal dedi ve hatta cok hareketli bu yüzden cok fazla kilo alsini bekleme dedi.Yavrum benim kurban olurum ben onun hareketlerine...

benim bebiş de 2,5 aylık emiyor gece 8 saate yakın uyuyor doktora söyledim bırak uyusun acıksa uyanırdı dedi, seninle yatıp seninle kalksın dedi

Evet doktor bana da dedi canim.Uyandirmamak gerekiyormus rahat rahat uyusun dedi.Gelisimi icin guzel uyumasida önemliymis.Bizimki maasallah horul horul uyuyor..:nazar:

Benim bebeğim 2 aylık gûnde 5 defa toplam 250 cc veriyoruz bu gunun toplami sizce cokmu fazla benide emiyor

kızlar mamanızı kaç cc yapıyosunz ve kaç saatte bir..benim bebeğim 9 gün sonra 3aylık olcak iki saatte bir 80 cc içiyor üç saatte bire çıkaramıyorum..ağlıyo..siz nasıl kaç cc veriyosunuz

benim bebğim 4 aylık oldu şuan 3 saatte bir 120 cc içiyor ..3 aylıkken 2-2.5 saatte bir 90 cc içiyodu.bende aynı sorunu yaşadım fazla kilo almaması için az vermeye çalıştım ama çok ağlıyodu ..o yüzden ne kadar istiyorsa o kadar verdim ..şuan 4 aylık ve 7 kiloya yaklaştı ama doktorumuz kilo alımının normal olduğunu söyledi..bence bebeğin ne kadar içmek istiyorsa o kadar ver tabii doktorunada danışş..

benim süt tamamen bittiği için 45 50 günlükken mamaya başladık 90 veriyordum gece de 120* cc ama yetmiyor doymuyor sürekli istiyordu.Tamamen onun isteğine bıraktım 3 4 saatte bir 120 cc içiyor bazen mama az kaldığında ben gidip alana kadar 90 cc veriyorum ama mutlaka bekliyor o 120'yi:KK9:
kilosu da ayına göre iyi dedi doktor 5.750 idi 21 ocak günü....
şu an da aldığını sanmıyorum fazla .kucağımda aynı geliyor olsa olsa 6 kilo olmuştur

arada emiyor ama taşçatlasa memelerden 25 cc çıkıyor tatlı niyetine..çok obur..doktor bebeğin nezaman nekadar isterse ver dedi ama nebileyim bana çok gibi geliyor...günde 30 cc sduda alıyor ne bilem:))

Benim bebeğim de 50 günlük. Bazen 3-4 saatte 90cc içiyor bazen de 2 saat sonra acıkıyor ben de veriyorum. Aç kalsın istemiyorum. Ben de bazen sütümü sağıyorum 25cc ancak çıkıyor onu emse bile asla yetmiyor. Ben günde ortalama 4 kez 90cc veriyorum. Bence senin verdiğin de çok değil.

ayy ben doyuramıyorumm oglumu daha 51 günlük 120 ye çkıartım emziriyomda amam doymuyo 120 b,le yetmiyo ona 1 satt sonra yine isityooo 3 saate bir vermek sitiyom ama doymuyo basıyo çıglııgı elerini yemeye çalıyooo öyle aranıyoki içim acıyo halinae ama 1 saat önce vermişim halbuki 120 cc yi napcam bilmiyorum yüyüoo 15 dk sonra yine isityoo ben anlamadım niye böylee

Offf benimki de 50 günlük bazen o da öyle yapıyor. Doyuramıyorum deliriyorum. 90cc yapıyorum bakıyorum yarısını içmemiş. Bi sonrakine 60 yapıyorum bitince deliriyor hadi kalk bi daha 60 yap onu da içiyor. Hiç çözemedim ben bebeğimi:) ne yapcam bilemedim.

merhaba
benim bebeğim 3 aylık.Kilo alımı yavas oldugundan mama takvıyesı yapmamız gerekiyor ama bebeğim asla biberonu almıyor ağzına biberonun ucu geldiği anda basıyor çığlığı asla mamayı yemiyor.ne tavsıye edersiniz

merhaba
benim bebeğim 3 aylık.Kilo alımı yavas oldugundan mama takvıyesı yapmamız gerekiyor ama bebeğim asla biberonu almıyor ağzına biberonun ucu geldiği anda basıyor çığlığı asla mamayı yemiyor.ne tavsıye edersiniz

Ben damaklı biberon ucu kullanıyorum. Sen de değişik uçlar deneyebilirsin hiç olmadı kaşık ya da şırınga kullanabilirsin.

hala bu sayfada kı soruları cevaplayan var mı??? bebegim 53 gunluk 2 saatte 75 cc mama ıcıyor ama gunduzlerı doymuyor ne yapabılırım???

2 ay 12 günlük bebeklerim. 100-120 cc mamayı 4 saatte bir yiyor. sütümü sağıp 100 cc verdiğimde ise 3 saatte açıkıyor.
Yaa ben mama konusunda tecrübesizim nasıl ayarlıyorsunuz o yarım ölçekleri mesela benim yaptğm 2 ölçek se 60 cc. Ama 100 cc ne kadar mama koymalıym

X