Şampuan ve Saç Kremleri kızımın sacları cok cansız

ali_ye

RABBİME ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
1.794
11
41
4yasındakı kızımın sacları sankı hıc taranmamıs gıbı duruyor cansız ıpek gıbı durmuyor dalın kullandık buyeyne kadar sımdı jansons baby kulanıyoruz hala tıftık gıbı kac kez kestırdım gene aynı acaba bızım kullandıgımız sampuanlardanmı kullansam yoksa sac kremımı sursem yada baska bır tavsıyesı olan varmı

canım istersen sıfıra vurdur gercekten faydasını görürsün.yeni gelen saçlar dipten daha gür cıkar

ah canım buyudugu ıcın vurduramam pek susluyuz onu gıtymem bunu gıymem sacımı soyle yap dıyor bana gulerler bunu gıymem dıyor sacını sıfıra vurdursam piskolojısı mahvolur 4 yasında herseyın bılıncınde

yaaa konuşmayı denerseniz belki ikna olur ama cıktıgında daha güzel olacak herkes sana bakacak gibi bildiğim kadaryla sıfıra vuruldugunda kökler uyanır daha canlı ve gür cıkar

bence şimdiden kreme alıştırmayın, belki zeytinyağı sürebilirsiniz bir kere bakım amaçlı doğal hem. zeytinyağını ılıştırın sürün sarın beklesin sonra ıslatmadan şampuanlayın öyle yıkayın ki yağ çıksın. bunun dışında bebe şampuanını zaten kullanıyormuşsunuz. tam olarak demek istediğinizi anlamadım ama. saçları kırık gibi mi duruyor yoksa seyrek gibi mi

canım üzülücektir ama bencede saçlarını sıfıra vurdun .. büyüyünce rahat eder.. benim saçlarımda küçükken çok cılızmış hala öyle ..anneme kızıyorum sıfıra vurdurmadıkları için..

bence şimdiden kreme alıştırmayın, belki zeytinyağı sürebilirsiniz bir kere bakım amaçlı doğal hem. zeytinyağını ılıştırın sürün sarın beklesin sonra ıslatmadan şampuanlayın öyle yıkayın ki yağ çıksın. bunun dışında bebe şampuanını zaten kullanıyormuşsunuz. tam olarak demek istediğinizi anlamadım ama. saçları kırık gibi mi duruyor yoksa seyrek gibi mi

kırık gıbı boyadan yıpranan saclar gıbı duruyor ipek gıbı durmuyor komılının 100 zeytın yaglı sampuanını aldım bakalım ıyı gelecekmı

valla kazıtırsanız travmatik etkisi olabilir, aklı erecek yaşta, bunalıma girer çocuk.
ben bi anımı anlatayım, kızınız yaşlarındaydım(yani kardeşimle aramızda 5 yaş var, daha kardeşim yoktu piyasada), upuzun, altın sarısı saçlarım vardı, bi de o kadar dolgun ki tokalar zaptedemiyor. babamın kuzeninin kızı, 17-18 yaşlarındaydı sanırım o zaman. bana ay ne çirkin saçların var demişti, ama aslında tam tersini ima ediyor:)
ertesi gün annem beni elimde makas ve bir avuç saçla aynanın karşısında yakalamış!!! uzun bi süre kesik yerin olduğu taraftan yan atkuyruğu yapmıştı saçımı annem:))
yani bizim amann, çocuk işte ne anlar dediğimiz çocukların da çok hassas oluyo psikolojileri. hele yolda, sokakta millet bakacak çocuğun kel kafasına, valla depresyona girer, asosyal olur çocukcağız.
kazıtma olayını 1 yaş civarındaki seyrek saçlı kızlara yaparlar, ama resimde gördüğüm kadarıyla hiç de seyrek değil saçları.
yağ maskeleri çocuğu bunaltabilir bence, ama çok pratik ve işe yarıcak bi yöntem biliyorum:)
bir tutam ısırgan, 6-7 adet defne yaprağı, bir yemek kaşığı kekik, bi yemek kaşığı da lavanta çiçeği. 1-5 litre kadar kaynar suya atın bu saydıklarımı, üstüne kapak kapatın,1-2 dk sonra ocağı kapatın. karışım hem soğusun hem demlensin. demlenen suyu süzün, kızınızın saçını yıkayıp duruladıktan sonra bu suyu son durulama suyu olarak kullanın. diplere masaj yaparak saçın tamamına uygulayın, tekrar durulamayın, saçta kalacak karışım. korkmayın kirli gibi göstermiyor saçı.
bir ay içinde farkı göreceksiniz, emin olabilirsiniz.
unutmadan söyleyeyim, havluda kalıcı leke bırakabilir bu su, ya tek bir havluyu kurban edin, ya da renkli havlu kullanın.

bir de şunu sorcam, yumurta, süt, peynir, kırmızı et gibi gıdalarla arası nasıl kızınızın? protein eksikliği de cansız saçların nedeni olabilir...

Son düzenleme:
X