Saç Uzatma Yöntemleri mayalı süt içmek

dopiez

yaptım, olacak :D
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2009
912
1
bayanlar burda bir topic vardı mayayla saç uzatma..
saça sürmek yerine bi sitede okumuştum ılık sütün içine maya karıştırıp içsek,
sizce saçlara ve uzatmasına yardımcı olurmu??
bilen yada deneyen varmı? varsa bilgi verebilrmi?sengözlerimebaksanab

sütle olmaz cnm ya, miden patlar valla:)) maya sütle hemen reaksiyona girer, sütü anında keser zaten, içemezsin yani. bira mayası tabletleri satılıyo aslında, belki onlar işe yarayabilir. sivilceler için de içiliyo bildiğim kadarıyla. bi araştır istersen...

öylemi :)
saç için patlıcaktm hekaydirigubbakcemile3
iyiki sormuşum vala :)
hiç bulaşmıyım ben buna en iyisi:eek:

Ben bir ara içmiştim yarım çaybardağı ılık süte 1 çay kaşığı toz maya karıştırarak.
Tadı çok iğrenç.:bbo: ama bir yerim patlamadıkaydirigubbakcemile3 Herhangi bir etkileşim de olmuyor süte katınca.
Ama düzenli kullanmadığım için etkisini anlayamadım.

valla ben kuru mayayla değil de yaş mayayla düşünmüştüm:sm_confused:
1 çay kaşığı kuru mayadan zarar gelmez aslında, bi dene istersenyerimseniben

valla ben kuru mayayla değil de yaş mayayla düşünmüştüm:sm_confused:
1 çay kaşığı kuru mayadan zarar gelmez aslında, bi dene istersenyerimseniben

Hııı bak onu bilememCADIARZU
Ben kuru mayayla yaptım ama her şeyi olduğu gibi bunu da düzenli yapamadım:mymeka:
Tadından başka olumsuz bir durum olmadı. aslında vitamin deposu maya kullanmak lazım. Yalnız kilo probleminiz varsa dikkatli olun, ölçüyü fazla kaçırmayın.kaydirigubbakcemile

Ben yaş maya içtim beni de patlatmadı:=) Ama düzenli kullanmadığımdan etki edip etmediğini bilmiyorum. Hergün içmek gerekiyor...
Denerseniz bilgi verirsiniz.

Bende denedim ama düzenli değil tabi, kurusunu süte katıyordum. bazende saç diplerime sütle karıştırıp sürüyordum, saçımı sertleştirdi sürmeyi bıraktım bende. İçmeyide neden bıraktım bilmiyorum :mymeka: , hatta kendime söz vermiştim her çarşamba içecektim :mymeka: , unutmamak için belirli bir gün olsun istemiştim akannehir. Neyse yalnız değilmişim şakkıdı

Ben yaş maya içtim beni de patlatmadı:=) Ama düzenli kullanmadığımdan etki edip etmediğini bilmiyorum. Hergün içmek gerekiyor...
Denerseniz bilgi verirsiniz.
Haftada bir içmek yeterli her gün içerseniz kilo alırsınız

bende kilo alrıım die vazgeçmiştim, haftada bir içiyim diyorum bi yndan da korktm ama bi zararı olursa suyla falan içsek olurmukiCADIARZU

Mayayı içmek etki yapar mı acaba CADIARZU Hani bira da mayalı, uzasaydı öyle uzardı ama bizzat mayayı denemek... CADIARZU

diğer topik de konuşuluyor,mayanın içeriğinden dolayı saç uzatmada cilt güzelleşmesinde etki ettiği söyleniyor ki içeirinde bir çok vitamin biotin vs. var,
içmek için ise ılık süte 1 çay yada tatlı kaşığı karıştırıp içine nesquik atıyorum ve tadını pek almıyorsunuz böyle nesquik bastırıyor bilginiz olsun
dün başladım ben ilk zamanlar hergün içeceğim
daha sonra 2 günde bir falan düşüreceğim etkileride paylaşırım kızlar

ben heraksam yatmadan once bır bardak sütle içiyorum hen uz bır patlama mıde rahatsızlıgı yada kılo alma gıbı bısıde yok cıldım parladı o kaddarrr sacımmdada dolgunluk sagladı bellı yanı bence ıcın zararı yokzemuszemus

belli zaman sonra saçlarda ve ciltteki farklılıklar gözleniyormuş sen ne kadar zamandır içiyorsun canım

Merhaba arkadaşlar. 20 gündür düzenli kullanıyorum, diğer topikte okumuştum. Aynı kilomdayım bana kilo aldırmadı. ılk içtiğimde şişkinlik sorunu yaşadım. O da normal çünkü koca bir porselen bardağa bir tatlı kaşığı dolusu maya koymyştum:) Şimdi bünye alıştı herhal şişkinlik sorunum bile yok

Saçlarınız cansız ve uzamıyor ise kullanın tavsiye ederim. Böyle doğal yolla vitamin almak hap şeklinde almaktan daha iyi bence. Tadı kötü gelebilir, nesquick falan karıştırıverin içine

X