kızım daha dönmemiş

bitanelerim

yavuz hatice
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
169
1
kızlar meraba ben 32 haftalık hamileyim doğuma az kaldı dk gittim ve bebek ters dedi ama döner dönmesse sezaryan olur dedi 15 tekrar gidcem dönup dönmedine bakcam benim sorum şu bebeğin dönup dönmedini nasıl anlıyoruz yada anlıya biliyomuyuz kendimiz:CüvCüv:

kızlar meraba ben 32 haftalık hamileyim doğuma az kaldı dk gittim ve bebek ters dedi ama döner dönmesse sezaryan olur dedi 15 tekrar gidcem dönup dönmedine bakcam benim sorum şu bebeğin dönup dönmedini nasıl anlıyoruz yada anlıya biliyomuyuz kendimiz:CüvCüv:
canim oyle bi anlarsinki nasil hemde benimkinin dondugunu bildim idrara dk gidiyodum rahmim sanki disina cikacak gibi oluyodu cati diyolarya onun hergun birazdaha acildigini hissediyosun kafasi oraya gelince ben normal istiyorum hayirlisi bakalim son anda bi aksilik olmazsa normal simdilik sezeryanda kolaylasti artik korkma kendini strese sokma bence tatlim Allah gonlune gore versin hayirlisi ne ise o olsun saglikli hayirli gelsinlerde daha ne isteriz uzme kendini doner cadi insallah

zaten bebeklerin cogu 32.haftadan sonra dönüyo endise etme son haftasinda hatta dogum sancilariyla bile dönen bebekler var..kontrollerde bunu anlar doktorun...bebegin eger asagi döndüyse ebelerin yaptigi bir yöntem var ayakta göbek deligine bakmak eger göbek deligini yukardan netbir sekidle görüyosan bebk asagida demekmis--eger göbek deligini ayaga kalkinca göremiyosan bebegin yukarda demekmis...zaten bebegin asagi inince sik idrara cikma sorunun oluyo rahimde cok baski oluyo anliyabiliyosun

kızlar yeni girdim gördüm yazdıklarınızı sağolun inşallah hepimiz hayırlısıyla kurtuluruz bebişlerimizi kucaklarımıza alırız

canim oyle bi anlarsinki nasil hemde benimkinin dondugunu bildim idrara dk gidiyodum rahmim sanki disina cikacak gibi oluyodu cati diyolarya onun hergun birazdaha acildigini hissediyosun kafasi oraya gelince ben normal istiyorum hayirlisi bakalim son anda bi aksilik olmazsa normal simdilik sezeryanda kolaylasti artik korkma kendini strese sokma bence tatlim Allah gonlune gore versin hayirlisi ne ise o olsun saglikli hayirli gelsinlerde daha ne isteriz uzme kendini doner cadi insallah
sen nekadarlık hamişsin canım yaz bana

canım bende 30+2 gunluk hamıleyım
benım oglumda ters duruyo
aslında 28 e kadar normaldı
bı gece oyle ıyı hısseettımkı ters dondugunu ıkı gun sorna dr gıttım
dr dedı ters halada ters
sezeryan olcam bende

ya peki son ana kadar döner diyorlar doğumdan önce tekrar gel bakalım dönüp dönmedine dedi inşallah hayırlısı olur canım hakkımızda hayırlısıyla kucamıza alırız

slm kızlar bende 33+3 günlük hamişim

bebişim 22. haftadaki kontrolümüzde doğum pozisyonundaydı ve şaşırmıştık drum değişir demişti fakat taki 32, haftadaki kontrolümüğze kadar doğum pozisyonu alıktı fakat 32+0 da birde baktıki drumuz ters okadar üzüldümkü bilemessiniz normal doğumu çok ama çok istiyorum çünkü drum bana moral verdi daha döner sezeryana gün veriyoruz ogün dönmüş oluyorlar dedi hiç belli olmaz dedi ama benim tedirginliğim 22 den beri ters duran bebk nasıl olurda 30 da dönmüş artık zor gibi geliyor bana ama yinede umudum var anlıyamıyorum belkide dönmüştür acaba döndümü die eşimle düşünüp duruyoruz.

allahım hepimize yardımcı olsun hepimizin gönlüne göre versin inş.

slm kızlar bende 33+3 günlük hamişim

bebişim 22. haftadaki kontrolümüzde doğum pozisyonundaydı ve şaşırmıştık drum değişir demişti fakat taki 32, haftadaki kontrolümüğze kadar doğum pozisyonu alıktı fakat 32+0 da birde baktıki drumuz ters okadar üzüldümkü bilemessiniz normal doğumu çok ama çok istiyorum çünkü drum bana moral verdi daha döner sezeryana gün veriyoruz ogün dönmüş oluyorlar dedi hiç belli olmaz dedi ama benim tedirginliğim 22 den beri ters duran bebk nasıl olurda 30 da dönmüş artık zor gibi geliyor bana ama yinede umudum var anlıyamıyorum belkide dönmüştür acaba döndümü die eşimle düşünüp duruyoruz.

allahım hepimize yardımcı olsun hepimizin gönlüne göre versin inş.
amin canım inşallah sağlıkla kucamıza alırız evet bende senin gibi normal doğum istiyorum bakalım benim gittimde ne dicek dönmüşmü ama belli olmaz benim dk dedi son zamanada dönen var yanı hayırlısı canım:CüvCüv:

benim kızım ben bildiğimden beri ters duruyo ve hala öyle yukardaki sdönmeyede hiç niyeti yok sanırım. yarın doktora gidicem sezeryan için günü konuşucaz büyük ihtimal. bakalım hayırlısı. Allahtan..

banim oğluşumda 36+0 oldu bu gün ama hala dönmedi...Doktorum hiç problem değil nasıl rahatsa o pozisyonda durur dedi....Yarın muayenem var..hayırlısıyla sezeryan gününü konuşup kararlaştıracağız bizde.....zaman yaklaştıkça hem seviniyorum hem de heyecanlanıyorum....hayırlısıyla bi oğlumu sağ sağlim sağlıklı kucağıma alayım da ha sezeryan olmuş ha normal hiç farketmez.....o iyi olsun yeter......

merhaba arkadaşlar.. ben de hamileliğimin 38. haftasındayım bebeğim çok hareketli fakat ters duruyor. doktorum sezaryen olacağını söyledi. çok endişeleniyorum dönmemesinin sağlığıyla bir ilgisi olabilir mi?

canım bende 30.haftamdayım 26.haftadan beri ters ben zaten istege baglı sezeryan olacaktım bile kalırsa zorunlu sezeryan olcak

bende normal dogum istiyorum ama bebegim 34. haftalik muayenemde donemisti. doktorum normal daha 5 haftan var doner dedi ama. simdi 35 haftaligim. neten okuudm normade 37-38 haftalar donermis ins doner sezeyan olmam. 3 gundur cati kemiklerimde bir agri hissetiyorum yatip kalkarken en cok. acaba donmus olabilirmi?

kızlar nete giremiyordum 1 kaç gundur yorumlarınızı şimdi aldım hepinize tek tek sağolun evet benim kızım hala dönmemiş burya konu açtımda 31 .haftamdaydım şuan 36+4 haftalık ve hala kızım yan duruyo yanı yan gelmiş yatıyo ve dönmuyo haftaya pazartesi gicicem dk inşallah hayırlısıyla kucama alırım kızızmı benim ilkim normal oldu bunuda çok istiyorum normal olmasını ama hayırlısı dua edin kızlar

ahanda benden bitane daha
kız ben de haftalardır döncek diye bir umut bekliyom
senin de konunu görünce zıpladım hemen
ben doktora gitmeden bilem anlıyom dönmediğini
kızım hep tersti zaten benim
şuan 38.haftaya girdim
göbemin üstünde sağda kafasını net hissediyom solda elleri ayaklarını bilem bazen sağıma kadar uzarıyo
dönse kesin anlarım herhalde
ezberledim kızımın durumunu
dönme esnasında bile hissedermişsin
mide bulantısı yaparmış bide biraz zrolanarak dönermiş
ben mesala sık sık wc gitmem bebiş yukarda olduğu için baskı yapmadığından
bide benim şuan hiç çatlağım olmadı aşada olmadoığından germedi yanlarımı altı falan
buda iyi tarafı olsa gerek:))
ama ben bir umut hep bekliyorum
çünkü doğuma yakın hatta doğum esnasında bile dönerlermiş
ama doktorllar doğum zamanını beklemiyorlar sancıyla çakışmasın diye
hemen sezaryana gün veriyorlar cnm
bende olabildiğince ertelemeye çalışıyorum
ama şöle de geröek var ters yani makat bebeklerde kafa büyük olurmuş
yeri rahat olduğu için ilerleyen dönemlerdede yeri darlaştığı için dönmesi zormuş
bunu bilmeme rağmen dönenlerin olduğunu da duyduğum için bekliyorum çaresizce cnm
haftaya belki son kontrolüm olur
doktor kesin gün verecek bana
ben yine diretecem ama yukarda olduğu içinde sancı da yapmıy
nst iyi çıkıyo rahatımda aslında ama dr acele eder gibime geldi
hadi hakkımızda hayırlısı cnm
bende normal doğum için yırtındım durdum
inanmadım başka dr gittim ama durum değişmezmiş bunu öğrendim
bekleyecez başka çare yookk

bende bugun gittim hala donmemeıs 30.haftamdayım.bu arada makat bebeklerın kafası buyuk olurmus demıs arkadasım dogrumudur acaba

30-32. haftalarda bebek neden dönsün ki. Henüz doğuma 2 ay var oluyor ve 2 ay boyunca tepe üstü mü duracaklar. Benimki de 31+3te normal yani baş yukarıda duruyordu ve doktorum herhangi bir risk ihtimalinden bahsetmedi. Her şeyin normal olduğunu söyledi.
internette de minik bir araştırma yapınca gördüm ki 37. haftada döneceği ile ilgili bilgiler kadar daha erkenleri de var. kaygılanmak sonucu değiştirmeyecekse, rahat olmak lazım :)

X