Hereyi kafama takyorum of! ldracam

walker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
1.469
1
MERHABA kızlar herşeyi kafama takıyorum
biri bana salak dese o bana neden salak dedi diyorum bırıne bır şey
desem neden dedim ki keşke demeseydim diyorum
birine bir sır versem keşke söylemeseydim ya gidip birine derse diyorum ( en yakınlarımdan başkasına da sır vermem asla ) insanlara karşı acayip bir güvensizliğim var
off ne yapcam ben takmamaya çalşıyorum ama olmuyor kendıme telkin vereyim diyorum vermeye çalşıyorum ama beceremiyorum
of of benım gibi olanlar var mı ne yapayım ben bana biraz akıl verin

tatlım sen yeni mezun olmuştun sanırım bide iş bulamamıştın bunların stresi üstüste geldiği için olabilir bu takıntılar banada oluyor arada bende iş arıyorum bi acayip oluyor insan inş. geçer tez zamanda fazla üzülme olurmu :))))

boncuk 84
tatlım evet unutmamışsın
yalnız ben her zaman böyleyim yanı okurkende böyle idim malesef ve kurutulamıyorum bu takıntılardan
baş edemiyorum artık deli olcam yaa:S:S

ınsanlara karsı bı guvensızlıgnız var sanırım..
kımseye guvenemıyosunuz ..
belkıde en ıyısıdır ama azda kuruntu yapmayın derım..
bazı seylerı yaptıysanız bunu sorgulamak yerıne es gecmelısınız
bu sızın ruh saglıgnızıda etkıler..

evet hiç kimseye karşı güvenip yok zarar gelicek bir gun benı üzücekler diye düşünüyorum
güvenemiyorum
hayır kimsedende bir kazık yemedım yanı neden böyle oldum bilemiyorum

eğer ileri derecedeyse doktora gitmelisin bence.herşeyden pişman olmaz ki insan.yatığın şeylerle ilgili dönüp arkana bakma.hata bile olsa bi tecrübedir bence

tşk ederim nursunaz yorumun için
doktora gitmek değilde bu konuyla kendım baş etmek istiyorum
ama yapamıyorum galiba en son çare olabilir

biraz daha sakin ve düşünerek hareket edersen bence bu sorunları yaşamazsın cnm?

biraz rahat olun :) ne kadar ince düşünürseniz o kadar başınız ağrır yıpranan siz olursunuz yani.

evet sakin olamıyorum konuşurken bile çok heycanlanıyorum
sürekli
hemen herşey bitsin olsun istiyorum

insanlardan gelecek zararı gözünüzde büyütmeyin bence :) bi kisi size en fazla ne kadar zarar verebilir ki ? emin olun siz böyle yaparak kendinize baskalarının yapacaklarından daha kötüsünü yapıyorsunuz. piskolojikman kendinizi olumsuzluga itiyorsunuz ve bu daha cok hata yapmanıza neden oluyor. birine bisey söylediniz diyelim, gitsin kime ne söylerse söylesin.. laf tasıyan bi parazittin farkına varmıs olursunuz böylelikle. zarar kısmından cok size saglayacagı yararı düsünün derim ben :) tabiki herkese bisey anlatın gitsin söylesin vs. diye degil.. söylemis bulunduklarınız icin. :) diger bisey biri size kötü bi söz söyledi. icinize atmayın eger alındıysanız tepkinizi koyun.. cünkü icinize attıgınızda cok büyütüyor kendinizi üzüyorsunuz :)

tezcanlı bir insansın sende benim gibi CADIARZU aynı şeyleri bende yaşıyorum ama şöyle yapmayı düşünelim yani "başıma ne gelirse gelsin ben olumlu düşünerek hareket ediyorum ve tedbirimi ona göre alıyorum"... mesela o sır mevzusunda ağzımızı birz daha sıkı tutmayı düşünelim eğer canımızı sıkıyorsa ...ben öyle yapıyorum artık.birine önemli birşey diyecekken durup düşünüyorum söyledikten sonra pişman olursam diye... bence düşünerek hareket edersek aşamayacğımız şey yok öpüyorum seni :1hug:

bence dr tavsiyesi ile bi antıdepresan al cnm bi süre kullan faydasını görürsün muhakkak...kendı içinde yaşadıgın bi çatişma bu ve kendın de tabi ki halledebilirsin ama takma die söylesem bi işe yaramaz biliyorum ben de yaşadım cunku aynı şeyleri...
konuşurken bile heyecanlanıyorum demişsin panıkatak vs başlangcı olursa inan ilerde daha zor olur...
dr a git canısı antıdepresan verir muhakkak...dene bii...en azından bu dönemi daha kolay atlatmana yardımcı olur :KK66:

ınsanlara karsı bı guvensızlıgnız var sanırım..
kımseye guvenemıyosunuz ..
belkıde en ıyısıdır ama azda kuruntu yapmayın derım..
bazı seylerı yaptıysanız bunu sorgulamak yerıne es gecmelısınız
bu sızın ruh saglıgnızıda etkıler..
sen işsiz kalmadın aşkitom anlayamazsın
bu kadar mantıklı yazarken bile seni eleştiriyolar ya dicek bişey bulamıyom :kızgın::kızgın:

yaptıklarından pişmanlık duymamayı öğrenmelisin
"söyledimse söyledim, yaptımsa yaptım var mı daha ötesi" :lepi:

Deveyi iğne deliğinden geçirmeye uğraşma canım..:jeyyar:
Yıpranır bitersin..Koyver gitsin..yerimseniben

buna benzer bir başlık açacaktım..işşizlik psikolojisi derin bir umutsuzluğa sürüklüyor beni..ve evde otura otura kendimle uğraşmaya başladım..habire birşeyleri kafama doluyorum..hiç çıkış yolu bulamayacakmışım gibi..annem ölecek diye korkuyorum mesela..her gece nefes alıyor mu diye kontrol ediyorum...benim gini aşağı yukarı aynı şeyleri yaşayanlar var mı?işizlik psikolojisi nasıl bir şey?

ben de iş arıyorum malesef bu psikoloji çok kötü ve insanı çalışmadığı halde yoruyor çünkü sürekli kafanda kuruyorsun ve hep ya olmassa ben ne yaparım gibi bir düşünce sorular vs..bazen kafamda birileri hep konuşuyormuş gibi hissettiğim oluyor.bunları azaltmak için kitap okumayı alışkanlık haline getirdim özellikle kişisel gelişim kitapları faydası olabilir ve pozitif düşünmek,insanların sözlerini fazla incelememek sıkıntıyı azaltabilir.yerimseniben

Boşluktan olur böyle şeyler.
Meşgaleler bulmalısın.
Kurslar, spor, kitap vs. zamanını doldurmalısın ki takmaya zamanın olmasın.
Çalışma ortamın olduğunda ister istemez düşünmezsin bile.

X