Erkek bebiş anneleri...bebişimizin erkek olması için tecrübelerinizi bekliyoruzz...

erkek çocuklar hayırsız olur sözü acayip moralimi bozuyor. bi oğlum var ve ikincisine hamileyim. niye erkek olunca illa hayırsız olsun ki. hiç bizaman erkek evlat için çıldırmadım.allah ne hayırlısı ise onu verdi diye düşündüm. lütfen böyle şeyler yazıp moralimi bozmayın.okuma o zaman diyeceksiniz ama ne bileyim ben okumadan mesajların içeriğini.

figencim sana sonuna kadar katılıyorum iki erkek annesi olarak..kız olunca hayırlıı erkek olunca hayırsız oluyor nedenseee:umursamaz:

Son düzenleme:
benim kayınvaldem öyle bi insan ki senin gibilerini on kere cebinden çıkarır ben eşime bile cinsiyet konusunda erkek olsun kız olsun diye bişey sölemedim oda bana demedi ki kayınvaldeme hayatta erkek olsun demem beklenemez ayrıca kızı olupda hayır görmeyenlerde var bunu da yaz lütfen galiba sizin ailede hiç oğlu olan yok ve sen kıskançlıktan oraya buraya saldırıyosun evet erkek çocuklarını seviyorum ama kızları sevmiyorum demedim şimdi erkek diye biliyorum cinsiyetini belki doktor yanlış gördü kızım olacak eğer öyle olursa bunun için hiç üzülmem sedece sağlığı önemli bide farkındamısın benim yazıma sadece sen böyle cevap yazdın başka biri yazmadı acaba sorun sendemi bendemi????? etrafta o kadar değişik insan varki senide onlardan biri olarak görüyorum şuan doğum iznindeyim kafam çok rahat sadece evladımı düşünüyorum senin yazdıklarını kafaya takıp bu en güzel günlerimi berbat edecek kadar saf değilim.....sende ona buna saldıracağına kendiine uğraşacak bişey bul........

vallahi seninle tartışamak bile gelmiyor içimden..hem yeri değil hemde lafı öyle bir saptırıyorsun ki kazı koz anlıyorsun ne diyeyim.bencede dinlen....kaydirigubbakcemile3

kızlar lütfen hiç hoş değil bu tip luzumsuz yazılar yok yere gönül kırmayalım ,herkes istediğini dilemekte özgür ama bunları dile getirirken kırıcı kelimeler kullanmayalım hiç gerek yok boyle şeylere ne güzel bişeylerı paylaşıp, birbirimize yardımcı olmak ıcın burdayız sonucta diil mi a.s.:kahve:

ben hep bi oğlum olsun istemişimdir evlenmeden önce bile.. erkek çocuklarına çok düşkünüm. kim ne derse desin toplumumuzda erkek çocuk tiryakiliği var kız çocuğu olmayan bi aile bunu eksiklik olarak görmüyor ama erkek eksiklik olarak görülüyor önümde bunun birçok örneği var ben şimdi 7,5 aylık hamileyim oğlum olcak allah nasip ederse hamile kaldığımdan beri rüyamda erkek bebek görüyorum ama en önemlisi sağlık allahım evladımı sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin önce cinsiyet dilemektense sağlık dileyin eminim hiç kimse sağlığı yerinde olmayan bi oğlu olsun istemez....
:1shok::1shok: yazdıklarını okuyunca şok oldum , bir evladın erkeği kızı nasıl olabilir, toplumsal değil de insani bir gerçek var o da şu, kızı olan erkek olsun ister oğlu olan kızı olsun ister bu insani bişeydir, beni şok eden sözlerin şu::kız çocuğu olmayan bi aile bunu eksiklik olarak görmüyor ama erkek eksiklik olarak görülüyor kafamçokkarıştı bu nasıl bir cümledir anlamadım, benimçevremde de bir yığın kişi var ki, ardı ardına oğlu olupta kız çocuk olsun diye uğraşan, birçok kişi var ki, kızı olup ta oğlu olsun diye uğraşan, yani kız eksiklik olarak görülmüyor demek,bir kere kadın olarak kendi kendine yaptığın bir saygısızlık, çok şaşırdım...
senin önünde hiçmi örnek yok 3 kızı olupda 40 yaşından sonra bide erkek olsun diye çocuk yapan yada bizde 2, düşünüyoruz ama kız olacak diye korkuyoruz diyen yada eskiden beri oğlan doğurmadı diye hor görülen kadınlar sen bence at gözlüğü takmışsın yada işine gelmiyor ve birazcıkda taraflı davranıyorsun valla ben hamile kaldığımdan beri kayınvaldem herşeyini mavi ördü daha cinsiyetini bilmiyoduk ayrıca benim yazımı düzgünce okumamışsın oku ondan sonra cevap yazmaya kalk ben her zaman sağlık dedim hiç bi zaman oğlumu kucağıma almayı nasip et demedim allahıma hep evladımı dedim artık burda ne demek istediğimi anlamışsındır allahım seninde gönlüne göre versin.........

bence iddianı kendin ve kayınvaliden çerçevesinde bıraksan daha iyi olurdu,topluma genellemek yerine, hamile kaldığından beri kayınvaliden mavi örmüş, yani kız olsaydı belki kadının yüreğine inecekmiş desene sırnaşık şey hayırlısını versin Alllah hayırlısını, kızını erkeğini geç,,sağlıklısını eli ayağı düzgününü versin,zaten sen de öyle diyorsun ama baştaki söylediğin beni şok eden o berbat cümleyle çelişiyor bu dileklerin..

benimde 3 kızım var süpriz bi kızım daha olcak onları çok seviyorum canım onlar benim erkek çocuklarınıda çok seviyorum 2 oğlum olmasını birinin asker birinin ilim adamı olmasını çok isterdim ama kısmet değilmiş içimde mutlaka bi özlem var tabi bu yetmezmiş gibi bigün eşimin ailesinden biri üstelik çok yakını erkek çocuğum olmamasını çok kötü bi şekilde ve benim suçum gibi başıma kaktı hamile olduğumdanmı çok yakınım olduğumdanmı bilmem çok etkilendim halada toparlayamadım kendimi takmak istemiyorum ama elimde değil sağlığım bile bozulmaya başladı hergün dakikalarca kalp çarpıntısı oluyor bu olaydan sonra Allah aşkına insanlar biraz dikkat etsinler ya karşı tarafı ne kadar yaralıyacağınızı bilmiyorsunuz Allah herkesin gönlüne göre sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü evlatlar nasip etsin cahil insanlar çıkarmasın kimsenin karşısına.

benimde 3 kızım var süpriz bi kızım daha olcak onları çok seviyorum canım onlar benim erkek çocuklarınıda çok seviyorum 2 oğlum olmasını birinin asker birinin ilim adamı olmasını çok isterdim ama kısmet değilmiş içimde mutlaka bi özlem var tabi bu yetmezmiş gibi bigün eşimin ailesinden biri üstelik çok yakını erkek çocuğum olmamasını çok kötü bi şekilde ve benim suçum gibi başıma kaktı hamile olduğumdanmı çok yakınım olduğumdanmı bilmem çok etkilendim halada toparlayamadım kendimi takmak istemiyorum ama elimde değil sağlığım bile bozulmaya başladı hergün dakikalarca kalp çarpıntısı oluyor bu olaydan sonra Allah aşkına insanlar biraz dikkat etsinler ya karşı tarafı ne kadar yaralıyacağınızı bilmiyorsunuz Allah herkesin gönlüne göre sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü evlatlar nasip etsin cahil insanlar çıkarmasın kimsenin karşısına.

canım benim yaa.biz daha ikinci kızda suratları beş karış olan insanlarla karşılaştık.seni çok iyi anlıyorum.benimde iki kızım var.rabbim evlatlarımızı hayırlı kılsın ne diyeyim...opuyorumnanaktan

rahimecim biz kızarı olun anneler.ikinci kızı olan ve dogmuşolun diye topik var orda buluşuyoruz senide bekleriz.dertleşiriz .raz ne dersin..a.s

önce Allaha bol bol dua ettim her namzdan sonra hayırlı bir erkek evlat nasip et diye...ilişkiden önce de iki rekat namaz kılıp yine dua etmiştim...bol bol hurma,kuru incir,kuru üzüm yedim...protein ağırlıklı beslendim...Allahdan gelene razıydım ama gönlümden geçen oldu...Allah sana da nasip etsin inşallah...

Benim bi oğlum vardı ikinciyide normal olarak ben kız olsun istiyordum . Eşimde bi dua var erkek çocuk olması için okunan.ilk oğlumda da okumuştu eşim o duayı . eşim yine bana çaktırmadan o duayı okumuş ta üç aya kadar.elini göbeğe koyarak okunuyor bu dua. cinsiyatini öğrendik geçenlerde buda erkek olacakmıs.
herşey allahtan tabi.eşim çok isteyerek dua etti demek tuttu.
önemli olan sağlıklı olmaları bebeşlerimizin ve hayırlı evlat olmaları.

figencim sana sonuna kadar katılıyorum iki erkek annesi olarak..kız olunca hayırlıı erkek olunca hayırsız oluyor nedenseee(tabi bu cahil insanların düşüncesi bence)....bence erkek çoçukları daha hayırlıı canımm...o kadar hayırsız oluyorsa erkekler neden millet erkek çoçuk dogurma peşinde...şanslıyız arkamızda aslan gibi ogullarız varrr daha ne olsun canım yerimseniben

asiri sacma ve gereksiz bi yorum olmus

bencede çok saçma yorum olmuş, kzılar her ikiside allahın biz everdiği mucizeler, biz yapmıyoruz allah veriyor . Kime ne şekild enasıl uygun görürse.

yani benim kızım var senin yok , benim oğlum var senin yok demek ve bunlara övünmek çok ayıp , bundan da öte çok günah bişey.

rica edeceğim herkes kendince ikisinide ister olur olmaz o ayrı mesele, ama lütfen böyle gereksiz yorumlar yapmayın.

o zaman bir kız bir erkek anneleri çokkkkkk şanslııııııı, her ikiside var çünkü, yada 2 kız 2 erkek çocuğu olanlar hepten yaşadıııııııııııııııııı

böyle bişey olabilirmi sizce?

figencim sana sonuna kadar katılıyorum iki erkek annesi olarak..kız olunca hayırlıı erkek olunca hayırsız oluyor nedenseee(tabi bu cahil insanların düşüncesi bence)....bence erkek çoçukları daha hayırlıı canımm...o kadar hayırsız oluyorsa erkekler neden millet erkek çoçuk dogurma peşinde...şanslıyız arkamızda aslan gibi ogullarız varrr daha ne olsun canım yerimseniben

:tomato::tomato::umursamaz::eek:lmaz:
hayılı evlat olur hayırlı erkek hayırlı kız diye bişi olmaz...evlat evlattır...
arkanda aslan gibi oğlların var maşallahta canım umarım ifade etmek istediğin şeyle söylediğin şey örtüşmüyordur....yani yanlış anlamışızdır umarım....

Benim bi oğlum vardı ikinciyide normal olarak ben kız olsun istiyordum . Eşimde bi dua var erkek çocuk olması için okunan.ilk oğlumda da okumuştu eşim o duayı . eşim yine bana çaktırmadan o duayı okumuş ta üç aya kadar.elini göbeğe koyarak okunuyor bu dua. cinsiyatini öğrendik geçenlerde buda erkek olacakmıs.
herşey allahtan tabi.eşim çok isteyerek dua etti demek tuttu.
önemli olan sağlıklı olmaları bebeşlerimizin ve hayırlı evlat olmaları.

nasıl bi dua canım bahsedersen seviniriz.....

benim iki kızım var ozaman ben şanssızım öylemi..arkamda aslanlan gib ogullarım yokolumunekankayizsmile

once saglikli olmasi dilegiyle kizim olsun diye olup bitiyorum benim gb o kadar cok kadin varki daha hic cocugu yok ama kiz istiyor. hatta ailemizdekilerde, erkek evlat evlattir zihniyeti cok eski bir anlayistir ben cok kiz isterken bile Allah'in gucune gider mi hani kiz erkek bir ayrim yapiyorum diye vicdan azabi duyuyorum nasil insanlar illa erkek olsun der bu kadar rahat soklar icinde okudum:KK43:(
ustune ustluk erkek bebeklere de deli olurum yani erkek olsa da cok farketmez sadece gonlumden kiz geciriyorum.
ayrica gercekten de en onemlisi saglikli ve hayirli evlatlar olmasi kiz erkek ayrimini gosteris icin yapmamak sadece herkesin gonlunde bir kiza ya da erkege daha yakin olmak olabilir en fazla. kim istemez bir kizi bir oglu olsun aslina bakarsaniz ben hep oyle dua ederim Allah saglikla hayirlisiyla bir kiz bir ogaln evlat nasip etsin bana die ama hamile kalamiyorum kolayca o yuzden sanki en fazla bir cocugum olur diye kiza daha yakinim.
neyse uzattim ama demem suki, burda erkek bebek icin yazilanlara sasiriyorum, Allah herkese gonlundekini versin, amin.

Selam kızlar
ben oğlum Ata ya nezaman hamile kaldığımı çok iyi hatırlıyorum...
sayfanın başında bir arkadaş yazmış erkek olmasını istiyorsanınz adet ten sonra ve sağ taraf yatın diye..

işte bende o gece aynen böyle idim..
nerden bileyim yumurtlamam adet den sonra oluyormuş, iyiki öyleymişş
( genelde iki adet ortası vs denir ya)
ayen sağ ve adet sonrası oldu Ata'm :))))))))))))))))

birde ilk1 haftadan itibaren 3 ayın sonuna kadar
saçlarım sürekli elektrikleniyordu feleket bir şeklide...

X