Merhaba...Gebelik testleri ve v

Z

zeze35

Ziyaretçi
herkese merhabalar arkadaslar bende bugün üye oldum. Benim aklıma öyle birşey takıldıki şu an aynı şeyi araştırıp duruyorum sizlerinde desteğine ihtiyacım var.Ben şu an 9 haftalık hamileyim.Doktorum ultrason harici herhangi bir kan ya da idrar testi yapmadı.İlk 3 ay hangi testleri yaptı doktorunuz? Birde doktorum sadece megadyn hapını verdi.Ekstra folik asit ya da başka bir vitamin vermedi. Siz neler kullandınız tüm gebelik süresi boyunca?Çok kafama takılıyor bunlar yardımcı olursanız seviniirm deneyimlerinizle.Sevgiler

meraba canım hayırlı olsun öncelikle benim tüp bebkle hamiş kaldım canım ben baştan beri folik asit kullanıyorum ama bu ay 3. aydan sonra elevit diye bir kan ilacı verdi doktorum canım hamileliğin bu haftalarında senden doktorun bazı kan testleri istemesi gerekirdi kızamıkçık,hepatit,toksoplazma gibi birde 11-14.haftada ikili test için çağırması lazımdı canım sen istersen bir git yeniden sor doktoruna ama nasıl istemez onuda anlamış değilim canım umarım yardımcı olabilmişimdir

tebrik ederim.ben de 11 haftalık hamileyim.ilk doktora gittiğinde zaten mutlaka bi kan testi yapması gerekiyodu zeyra'nın söylediği gibi.onlar çok önemli çünkü doktorun böyle bişi atlamış olması imkansız.ben önümüzdeki haftaya kadar folik asit almaya devam edicem.özellikle ilk 3 ay folik asit mutlaka veriyolar hatta hamile kalmadan 3 ay önce başlayın diyolar.3 ay sonunda da elevit ve demir hapı vericek.sen doktoruna bi sor istersen o testleri.hiç kan almadı mı?kan aldıysa belki yapmıştır o testleri ama sana bilgi vermemiştir henüz.

hamilelik boyunca yapılan testleri merak ediyosan burda 7 c., yada sekizinci sayfalar da tam olarak bilmiyorum ama ben eklemiştim hamileliğin basından sonuna kadar yapıan testler var ona bakabilirsin ..

Yani ilk 3 ayda bir sürü test yapılması lazım nasıl istememiş ki bunları.Sendeki hastalık riskleerine falan bakılması lazımdı tuaf.İhmal etmeden birdaha git istersen

X