Sv Bulak deterjan ve Sirke

meyza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
78
1
kizlar gecen gün bir dergide okumustum sivi bulasik deterjaninin icine sirke ilave edin diye yaziyordu benim deterjanda yariya gelmisti hemen yarisina kadar sirke koydum hem ekonomik yani yine 1 litre sivi bulasik deterjanim oldu ayrica tertemiz yapip parlati bulasiklari bilginize birde siz deneyin.

:bbo:
kizlar gecen gün bir dergide okumustum sivi bulasik deterjaninin icine sirke ilave edin diye yaziyordu benim deterjanda yariya gelmisti hemen yarisina kadar sirke koydum hem ekonomik yani yine 1 litre sivi bulasik deterjanim oldu ayrica tertemiz yapip parlati bulasiklari bilginize birde siz deneyin.

peki bulaşık deterjanının kokusunu etkilemedimi

:bbo:

peki bulaşık deterjanının kokusunu etkilemedimi

Sanmam etkilemis oldugunu..Sirkenin kokusu ucuyor hemen....Denemek lazim aslinda..Ben yumusatici yerine sirke kullaniyorum oglumu kasindiiyor yumusatici diye ir yili askindir sirke koyup yumusatiyorum suyu camasir yikarken ondada kokmuyor ordan tahmin ediyorum....Ben deniycem bunu...

burda okuyunca denedim hemen. deterjanımın güzel kokusu etkilendi biraz ama bardakların parladığını farkettim. teşekkürler..

ışde bir sirke mucizesi daha kaydirigubbakcemile5

Sanmam etkilemis oldugunu..Sirkenin kokusu ucuyor hemen....Denemek lazim aslinda..Ben yumusatici yerine sirke kullaniyorum oglumu kasindiiyor yumusatici diye ir yili askindir sirke koyup yumusatiyorum suyu camasir yikarken ondada kokmuyor ordan tahmin ediyorum....Ben deniycem bunu...

canım çamaşır makinesindemi kullanıyosun sirkeyi:uhm:
sonuçtan memnunmusun peki

canım çamaşır makinesindemi kullanıyosun sirkeyi:uhm:
sonuçtan memnunmusun peki

Evet camasir makinasinda kullaniyorum...Içinde bin cesit kimyasal olan yumusaticidan iyidir sirke... :)))
Benim oglumun vucudu bir ara kasindi doktora goturdum yumusaticidan yada deterjandan olmustur dedi..Cunki alerji testinden birsey cikmadi..O gunden beri yumusatici kullanmiyorum yumusatici yerinede (suyu yumusatma ozelleginden dolayi )sirke koyuyorum yumusatici gozune..Hem saglikli hemde cok cok ucuza geliyor...Beyaz sirke kullaniyorum ben temizlik icin olanindan...Hatta simdi yeni bebegimiz oldugu için durulamayi bazen iki uc defa yaptiriyorum deterjanlardan korktugum için...
Bu arada eskiden beride kafama estikce kireclenmesin diye 3-5 ayda bir bir _birbucuk litrelik sirke sisesini makinaya bosaltip oylece yuksek isida bos olarak calistiriyorum..Masallah 12 yildir kullaniyorum makinami bir kere tik demedi...a.s a.s

Evet camasir makinasinda kullaniyorum...Içinde bin cesit kimyasal olan yumusaticidan iyidir sirke... :)))
Benim oglumun vucudu bir ara kasindi doktora goturdum yumusaticidan yada deterjandan olmustur dedi..Cunki alerji testinden birsey cikmadi..O gunden beri yumusatici kullanmiyorum yumusatici yerinede (suyu yumusatma ozelleginden dolayi )sirke koyuyorum yumusatici gozune..Hem saglikli hemde cok cok ucuza geliyor...Beyaz sirke kullaniyorum ben temizlik icin olanindan...Hatta simdi yeni bebegimiz oldugu için durulamayi bazen iki uc defa yaptiriyorum deterjanlardan korktugum için...
Bu arada eskiden beride kafama estikce kireclenmesin diye 3-5 ayda bir bir _birbucuk litrelik sirke sisesini makinaya bosaltip oylece yuksek isida bos olarak calistiriyorum..Masallah 12 yildir kullaniyorum makinami bir kere tik demedi...a.s a.s

Alsebe çok güzel bilgiler vermişsin teşekkürler,
Ayrıca konu sahibesi arkadaşa da teşekkürler,
Sirke bereket ve şifa olduğu için evlerimizden eksik etmeyelim, hergün yeni bir faydası daha ortaya çıkıyor.

sirkenin gerçektende binbir çeşit faydası var,bunu denemek lazım ama,
benim bulaşık makinası deterjanım p..l tablet ,son zamanlarda üzerine çamaşır suyu eklemessem temizlemiyor,sıvıya dönmeyi düşünüyorum,ne dersiniz kızlar ?

ilginçCADIARZUama denemekte fayda var
sağol canım

Bende bulaşık makinasına kuyuyorum yarım çay bardağı kadar
bulaşıkları daha parlak daha temiz yapıyo
bulaşık deterjanına da deniycem
Teşekkürler paylaşım için.

aaa çok iyi fikir gerçekten,
kesinlikle deneyeceğim,hem sağlıklı,hem daha steril hemde parlaklık...
çok teşekkürler arkadaşım...
sevgiler...

Merhaba,peki ne sirkesi kullandınız?

hemen seniyecem arkadasim tsk ben deterjanimin icine camasir suyu koyuyordum sirke iyiyse onu yaparim bundan sonra

bende bulaşık makinesinin parlatıcı gözüne sirke dolduruyorum..bu şekilde hem parlatıcının zararlı etkisinden korunmuş , hemde bulaşıkların üzerindeki deterjan kalıntısını en aza indirgemiş oluyorum..

X