kızlar hamilelikte yırtıkları önlemek için neler kullandınız

hangisini kullanmalıyım

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .

MUTLUYUM1111

uğurum büyüyorrrrrrrrrr
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2009
7.730
0
ben şuan 8+3 üm ve karın bölgemde kaşıntılar başladı oyüzden şimdiden yırtılmalar için önlem almak istiyorum

Ben de çok korkuyorum.Zeytin yağı diyolar denemek lazım bakalım.Krem falan sürüyorum banyodan sonra ama sıkı tutmak lazım.Çatladı mı tedavisi olmuyo akannehir

kakao ve fındık yağı kullanıyorum ben... bazen karışık bazen ayrı ayrı kafama göre sürüyorum... göğüsler için de kayısı çekirdeği yağı tercih ediyorum, tabii bunların hepsi %100 doğal yağlar önüme gelen her şeyi kullanmıyorum

Kakao yağı susam yağı badem yağı hepsini kullanıyor hastalarımız.Çatlayan yine çatlıyor ama.Bir hastamız da gebe iken dermatolojiye gidip bir krem yazdırmıştı.Sen de bir git istersen

ben dogum yapalı 25gün oldu ben niveanın bugday+badem yagını kullandım ikisi bir arada yırtılcak yer varsa karnın müsaitse yapcak bişi olmuyo benim karnımda hiç yok belimde 4tane var ik iyanlı bide baldırlarımda nivea karnıma fayda etti ama belimin çatlayacagı varmış kız annesiyim belmi genişledi dogal olarak çatladı minik minik

ben dogum yapalı 25gün oldu ben niveanın bugday+badem yagını kullandım ikisi bir arada yırtılcak yer varsa karnın müsaitse yapcak bişi olmuyo benim karnımda hiç yok belimde 4tane var ik iyanlı bide baldırlarımda nivea karnıma fayda etti ama belimin çatlayacagı varmış kız annesiyim belmi genişledi dogal olarak çatladı minik minik

gözün aydın canım taze annekaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

ben şuan 8+3 üm ve karın bölgemde kaşıntılar başladı oyüzden şimdiden yırtılmalar için önlem almak istiyorum

hayırlı olsun canım.çatlak kasıntısı ıcın çok erken daha.ben kakao yağı kullandim ve 34. haftadan sonra catladım.
pyhtolastil diye bir krem varmış çok methediyorlar .duysaydim onu kullanirdim.iki kuzenimde onu kullanmış hiç catlakları yok

ne yaparsan yap çatlayan çatlıyor ben kendimi doğal aktardan yaptırdığım karışımlar kakako yağları badem yağları bebe yağları buluyordum artık yapış yapışl geziyordum ama asıl önemlisi az kilo almak...çok kilo almamaya dikkat et...kilo alım verimden ve bünyeden çatlıyor yengem kremin k sini bilmezdi hiç çatlamadı..cildin yağlı kuru olmasıda önemli benim cildim çok kuru cilt ...türkiye deprem fay hattına döndü vücudum...

bu arada hayırlı olsun evladın sağlıcakla gelsin inşallah

ne yaparsan yap çatlayan çatlıyor ben kendimi doğal aktardan yaptırdığım karışımlar kakako yağları badem yağları bebe yağları buluyordum artık yapış yapışl geziyordum ama asıl önemlisi az kilo almak...çok kilo almamaya dikkat et...kilo alım verimden ve bünyeden çatlıyor yengem kremin k sini bilmezdi hiç çatlamadı..cildin yağlı kuru olmasıda önemli benim cildim çok kuru cilt ...türkiye deprem fay hattına döndü vücudum...

bu arada hayırlı olsun evladın sağlıcakla gelsin inşallah

saol canım teşekkürlerkaydirigubbakcemile2

bende arada aktardan aldığım karışık yağı kullandım bacaklarda popoda yırtıklar başaldı şimdi doğumu bekliyorum bebek karnıma ittikçe çatlaklar artıyo cildin esnek bir yapıya sahipse kesinlikle çatlaman az olur bişi kullanmasan bile kız kardeşimde hiç çatlak olmadı esnek yapısı var çünkü. ama benim etim sert ve gergindi çatlamaması imkansızdı bunu bildiğim için takmıyorum inşallah doğum sonrasıda çok feci bir görüntüm olmaz. bu arada kaşımamaya çalış kaçıdığnda daha çok yırtılır nemli tutmaya çalış kendini.

walla krem pek tavsiye etmiyorum çünkü içinde bebeğe zararlı şeyler olabilir.ben dalin bebe yağı ve bebak acı badem sütü "nemlendirici"bakım sütünü kullanıyorum ama sana tavsiyem lierac diye bir krem dr bunu tavsiye ediyor senin kaşıntıların erken başlamış biraz pahalı bir krem ama dr veriyor eczane onaylıyor :)

benm duyduğum ve her tecrübeli annenin söylediği klasik lafı sana söylemek istiyorum öncelikle:nazar:
çatlıycağın varsa çatlarsın canımcım ne yapsan boşa vücudun müsaitse çatlarsın kader bu şans yani :teytey:

tabii önemli olan bebeklerimizin sağlığı öncelikle :ecrin_bebek:

ben chicco mamma donna serisi var çatlak kremini kullanıyorum aynı zamanda bebe yağı ama süreki sürmüyorum unutuyorum çünkü sürmeyi akannehir

şimdilik çatlağım yok daha 9 haftam var sata göre doğuma çöatlarım büyük ihtimal

badem yağı göbekte kıllanma yapıomuş bu arada bilgin olsun a.s

Eğer ben de çatlarsam genetikmiş diyeceğim.Benim doğumum 20 aralık civarı olacak buraya çatlaklarımın durumunu yazarım:)
Ben öğrendğim günden beri pehlivan gibi yağlanıyorum.Ne bulursam ama!jojoba badem kakao havuç kayısı susam ceviz aklına ne gelirse ama en çok kullandıklarım bunlar
Vazelin de çok kullandım ama kıyafete leke yapıyor.
Ama 10. hafta itibariyle lireac Phytolastil kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere iki kere günde.
Tabi bunun yanında yağlarıma ara vermedim.Göğüslerim dahil diz kapağıma kadar yalanıyorum.
Kremimi de göğüslerime sırtıma karnıma baldırarıma sürüyorum.
Şimdiye kadar bişey olmadı ama annem çatlamış benim kadar hamileyken.Bekliyorum bakalım.ınş hiç çatlağım olmaz.
Dediğim gibi eğer ben de çatlarsam çatlama olayı sadece genetik istediğini yap etkilemez derim
Ama çatlamazsam kremlerin işe yaradığını gösterir.
Bu arada ben sadece 5 kılo aldım 29. haftadayım.Az kilo almanın da etkisi olabilir.

Eğer ben de çatlarsam genetikmiş diyeceğim.Benim doğumum 20 aralık civarı olacak buraya çatlaklarımın durumunu yazarım:)
Ben öğrendğim günden beri pehlivan gibi yağlanıyorum.Ne bulursam ama!jojoba badem kakao havuç kayısı susam ceviz aklına ne gelirse ama en çok kullandıklarım bunlar
Ama 10. hafta itibariyle lireac Phytolastil kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere iki kere günde.
Tabi bunun yanında yağlarıma ara vermedim.Göğüslerim dahil diz kapağıma kadar yalanıyorum.
Şimdiye kadar bişey olmadı ama annem çatlamış benim kadar hamileyken.Bekliyorum bakalım.İnş hiç çatlağım olmaz.
Dediğim gibi eğer ben de çatlarsam çatlama olayı sadece genetik istediğini yap etkilemez derim
Bu arada ben sadece 5 kılo aldım 29. haftadayım.Az kilo almanın da etkisi olabilir.

çok teşekkür ederim işallah hiç çatlağın olmazzemuszemuszemuszemuszemuszemus

Şimdiye kadar bişey olmadı ama annem çatlamış benim kadar hamileyken.Bekliyorum bakalım.İnş hiç çatlağım olmaz.

slm ben de 22 haftalık hamileyim ve merak ediyorum acaba sende çatlak oluştu mu

X