adetten hemen sonra hamile kalinirsa dogacak cocuk erkek olur

merhaba hanımlar. bizde 2. bebeği düşünüyoruz. çok tatlı bir kızımız var, 2.sini de Allah izin verirse erkek bebek istiyoruz ama önce bir araştırma yapayım dedim. bir hastanenin sitesini buldum. orada ki dr beye mesaj atıyorsunuz son 3 aylık adet tarihlerinizi yazıyorsunuz dr da size hem sizin hem de eşinizin yapması gereknleri anlatıyor. biz henüz denemdik çünkü önce sigarayı bırakmam ve folic asit kullanmaya başlamam gerekiyor.

ozel dogum hukmeni diyosun sanirimm oda sayaclara gore hesap ediyorr :))

evet ama sayaca göre değil. son 3 adet tarihini söylüyorsun ama adetlerin düzenli ise.

ya bu şey erkek istiyorsan tam yumurtlama gününde tek ilişki ama öncesinde ve sonrasında korunarak ilişkiye giriyorsun. yumurtlama gününden 1 hafta içinde eşinle ilişkiye girmeyeceksin yani erkekte o 1 hafta içinde cinsel perhiz uygulayacak
bir de erkeğin uygulaması gerekn bir diyet var o sitede yazıyor.
vücut ısısını ölçerek ya da kadın doğum uzmanına gidip yumurtlama gününü tespit ederek yumurtlama gününde tek ve derin ilişki erkek bebek olma olsasılığını artırıyormuş.

merhaba hanımlar. bizde 2. bebeği düşünüyoruz. çok tatlı bir kızımız var, 2.sini de Allah izin verirse erkek bebek istiyoruz ama önce bir araştırma yapayım dedim. bir hastanenin sitesini buldum. orada ki dr beye mesaj atıyorsunuz son 3 aylık adet tarihlerinizi yazıyorsunuz dr da size hem sizin hem de eşinizin yapması gereknleri anlatıyor. biz henüz denemdik çünkü önce sigarayı bırakmam ve folic asit kullanmaya başlamam gerekiyor.

bilmiyorumkismile

yaa bir de kizlar her sey guzel hosta ben cok kiz bebek isteyen biri olarak bu gun olayini ciddiye almak istememe ragmen asilamada ve ozelikle tup bebekte dogan bebeklerin hic de oyle erkek agirlikli olmadigini kiz erkek esit oranda oldugunu goruyorum. dusunun tup bebekte baba adayi 4 gun iliskiye girmemis, spermler topalniyor yumurtanin yanina birakiliyor bir tupun icinde oyle olsa hep "y" ler gidip once dollemez mi ve genelde bebekler erkek olmaz mi??? sistemin pek de dogru olmadigi burdan belli degil mi? Allah herkese gonlundekini oncelikle saglikli evlatlar versin Insallah.

Neden hep erkek bebek üzerine bu dular?

yaa bir de kizlar her sey guzel hosta ben cok kiz bebek isteyen biri olarak bu gun olayini ciddiye almak istememe ragmen asilamada ve ozelikle tup bebekte dogan bebeklerin hic de oyle erkek agirlikli olmadigini kiz erkek esit oranda oldugunu goruyorum. dusunun tup bebekte baba adayi 4 gun iliskiye girmemis, spermler topalniyor yumurtanin yanina birakiliyor bir tupun icinde oyle olsa hep "y" ler gidip once dollemez mi ve genelde bebekler erkek olmaz mi??? sistemin pek de dogru olmadigi burdan belli degil mi? Allah herkese gonlundekini oncelikle saglikli evlatlar versin Insallah.

evet arkadaşlar,
ben de kızım olmasını çok istiyorum..
okadar çok okudum,sordum,duydum ki,anladım ki dua edip hayal kurmaktan öte yapılacak pek bişey de yok gibi....
yani sık ilşkiyle hamile kalıp kızı olan da var oğlu olan da...
tek ilşkiyle kızı olan da var...
anlamadım gitti...
sizin anladığınız bişey varsa bana da anlatın nolur..
napmayı düşünüyosunuz siz?
ben akışına bıraktım valla,sadece dua ediyorum...:KK70:

sesomu ben birkez hamile kalmistim zar zor, o zaman 14.gunu yumurtluyordum 13.gun ve 15.gun iliski olmustu, bebegimi kaybettikten sonra yapilan genetik testte bir kiz bebegi oldugu anlasildi. basima gelenden de anlasilcagi uzere oncelikle saglikli ve hayirlisini istemeliyiz tabiiki her anne adayi once bunu ister ama kiz istiyorum diye derken surekli saglikla eger hayirlisiyla demeliyiz. benim inandigim eger duamizi kabul ederse Rabbim zaten gonlumuzden geceni verecektir Insallah. o yuzden bence en yapilmasi gereken seyi zaten yapiyorsun sen:)
bir de benim ornegimden de gorecegin uzere, sadece 2 iliskiyle ve bir gun oncesi yumurtlamanin hatta yumurtlama catladiktan sonra da iliski oldu, kiz olabiliyormus.
sana tavsiyem yumurtlamadan uc gun once ve bir gun once iliskiye girmen, gunlerden suphen varsa da tutar boyle gunler, bir de yumurtlama gunu denk gelirse yine de dene derim ben.
doktorum bana erkek sansini arttirma durumu yok sadece yumurtlamadan uc gun oncesindeki iliskide spermler eger yasarsa kiz sansini arttirma sansi bazen oluyor dedi. ama her erkegin spermi de illa uc gun yasar diye bir sey yok diye de ekledi. yani y ler hizli gider efsanesi cok da dogru degil ama xlerin daha uzun yasabildigi dogru diyor.
herkesin gonlundeki hayirlisiysa olsun Insallah, benim de:)

bızde reglımın bıttıgını gunun ertesı gunu ılıskıye gırmıstık oglum oldu..
ama o zaman boyle bısey oldugunu bılmıyordum :)))

benimde regl bitiminden hemen sonra ilişki oldu şu an hamileyim bakalım ne olacak
2 senedir uğraşıyorum hamile kalmak için yumurtlrmr günlerini takip ettim ama bu ay yumurtlrma
günümü falan takmadım ve oldu bakalım ne olacak

Benim de dayım ve yengem bu şekilde niyetlendiler ve erkek çocukları oldu. Hem isteyerek hem de bu şekilde dua ettikleri için Muhammed ismini koydular bebeklerine.

ya arkadaşlar nasıl oluyo bu iş.......yum geç olursada aynısımı oluyo.adett en sonra ilk üç gün olsa 7+3 10 gün
yum günü 14 15 olan bi kadın nasıl olurda gebe kalırda oğlu olur..inanın çok şaşırıyorum...
hani erkek sperminin ömrü çok az..
bu yolla kızı olan duydum...ama oğlu olan daha çok galiba

Benim adetim 3 gün sürer.yani senin deyiminle 3+1 Olacak gibi değil:Zaten bende olmaz deyip korunmamıştım

üstüne görmüş olmayasın...
ama allah bilir tabiki...benim en az 8 gün sürer..siklusumda 28 29..
seninki kaç..

üstüne görmüş olmayasın...
ama allah bilir tabiki...benim en az 8 gün sürer..siklusumda 28 29..
seninki kaç..

Benim 3 gün sürer adetim.28günde bir .Hep düzenlidir.Korunmadığım zamanla hamilelik haftamda tutuyor.1 kere korunmadım zaten.Kesin eminim.

Aynen benimde öyle oldu.25 haftalık hamileyim.Bebeğim erkek.

bisey dicem sadece regl bitiminden sonra iliskiye girdiniz ve bir daha o ay hep korundunuzmu acaba ? belki o gun hamile kalmadiniz da diger gunlerde kaldiniz.. :CüvCüv:

bu arada ben reglinin baslangic gununden sonra 14. gun hamile kaldim nerden biliyorum korundum cunku kizim olucak kismetse
ayni sekilde ablam da 14. gun kalmis cunku esi sehir disindaydi onun da oglu oldu..
ben bu gun hesabina inanmiyorum sahsen ama 2. bebegimde ben de denerim
sadece duaya inaniyorum cunku cevremde gordum onu yapip da oglu olanlari
sonucta allah in dedigi ve istedigi olur saglikli olsun yeter

X