Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğiniz kaç öğün ve her öğünde ne kadar süre emiyor?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

prism

karamel
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2007
254
2
45
Bu gece bebeğim en son emzirmemden 7 saat geçmesine rağmen yani aç olması lazım, ancak 5 dakika emdi. gündüzleri zaten kısa süre emiyodu. geceleri uzun oluyordu. acaba yavaş yavaş memeden soğuyor mu? bu konuda endişeliyim. siz ne kadar sürede emziriyorsunuz?:teselli:

canı geçiş dönemlerinde büyürken memeden bazen soguyabiliyo emmek istemiyo bende oğlumda yasamıstım gece zorla emziriyordum gündüzde ama inat ettim hep emzirdim sakın mama falan varme düzeliyo korkulacak bişey yok canım gönlünü ferah tut

sağol canım kesinlikle büyük konuşmayayım mama taraftarı değilim. şu an bırak mamayı su bile vermiyorum. 6 ay boyunca inşallah anne sütü emer. bu ay sonu kilosundan anlaşılacaktır. Bakalım. tekrar teşekkür ederim

benımkı yarım saatte bı emıo..gecde aynı uyrken agzıne verıom anlamıo emiyor..7 saat çok fazla 3 saat en fazla dıe bılıom.CADIARZU

sen zorla emzır 7 saat ara verdırme bence..çokkkkkkkkkkkkk cunküüüüü

doktor bana kontrole gittiğimde senin sütün yağlı 6 saate bir emzirebilirsin dedi.ben hep en geç 3 saatte bir emziriyorum. şimdi acaba tokta ondan mı emmiyor diyorum ama canım sıkılıyo işte az kilo alır diye. ben hiç acıkmadan veriyordum memeyi. dr öyle verme acıkınca sindirim sistemi hazır demektir dedi.ama ben 3 saatte bir emzirmeyince yada emziremeyince bana geliyorlar..sabırsızlıkla bu ay ne kadar kilo alacağını bekliyorum. o zaman bir fikrim olacak işte.

canım benim bebeğimde 1 hafta sonra 3 aylık olucak gündüz belli olmuyor uyanınca emziriyorum bunların arasıda bazen yarım saat bazen 2 saat bazende 3 olabiliyor uyanmasına bağlı ben emzirmek için uyandırmıyorum gecede 1 veye 2 kere uyanıyor emmek için yani güzel uyuduğuna göre karnını doyuruyor demektir aç olsa uyuyamaz emdiğindede 10 veya 15 dakka anca emiyor ama karnı şişiyor hiç durmadan emiyor bazı bebek oyalanarak emer meme uyuyarak emer ondan uzun sürebilir ben uykusunu aldıktan sonra emzirdiğim için hiç durmadan emiyor kısa sürüyor gögsümde emzirirken süt taşıyor onun içinde lık lık 15 dakkada bitiyor işimiz şuandada boyumuz 61cm kilomuz 6 kilo

belki ben çok kısa süre emdiği için doymuyor sanıyorum.benimki de oyalanmaz memede. ama uykusu varsa almıyor memeyi. uykudan sonra emziriyorum. bezi de iyi. günde en az 2-3 defa büyük. dediğim kilosundan anlayacağım. şimdi saat 14 de emzirdim. uyuyor. meme istemezse 18 e kadar bekleyeceğim. bakalım iştahlı ve uzun süre emecek mi. teşekkür ederim ilginize.

bencede bebegın ac olsa zaten uyumaz uykuya dalmaz...Demekkı o kadar emmek yetıyor ona ..Benım doktorum kımı bebek ılk 3 dakıkada sütü indirir sütte yağlıysa bebek doyar dedı..

bnm bebeğim 6 aylık olacak
dr.umuz gece uyanmadığı sürece emzirme demişti
gece emmelerine alışmasın die
bnmkide bi ara emmiodu
çok çaba sarfettim
sakın peşini bırakma
emmiyo diye
bnm bebişim şuan emmeye başladı çok şükür
bu bi geçiş dönrmi mutlaka geçecek merak etme

Benim minnoşta genelde 3 saatte bi emiyor gündüzleri. Tabi bazen 4 saat oluyo bazen iki saat. Ama elimden geldiğince 3 saatten önce vermiyorum. Şimdilerde hasta, sık emziriyorum o yüzden. inşallah alışmaz. Gerçi bence çoktan alıştı iki günde. Eskiden 3 saatten önce çok nadir isterde, şimdi uyanıkken 2 saat olmadan saldırıyo bana. Sık emzirdikçe az içip çabuk acıkıyorlar. Şimdi uyuyo mesale 4 saattir emmedi. Emme süresi bi haftadır kısaldı ortalama 5 dk emiyo. Doktor bu sürenin yeterli olduğunu söledi. Gece 5 ya da 6 saatte bi emziriyorum. O zaman da en fazla 7,8 dakika sonra bitiriyo işi. Benim de sütüm yağlı. O yüzden gece uzun tutuyorum emme aralıklarını. 4. aya girelim gece istemesse hiç vermicem. 4.aydan sonra gece beslenmesini yavaş yavaş azaltmak lazım diye biliyorum.
MErak etme tatlım, doyuyor ki uyuyor. Doymasalar ortalığı yıkarlar zaten.

Benim minnoşta genelde 3 saatte bi emiyor gündüzleri. Tabi bazen 4 saat oluyo bazen iki saat. Ama elimden geldiğince 3 saatten önce vermiyorum. Şimdilerde hasta, sık emziriyorum o yüzden. inşallah alışmaz. Gerçi bence çoktan alıştı iki günde. Eskiden 3 saatten önce çok nadir isterde, şimdi uyanıkken 2 saat olmadan saldırıyo bana. Sık emzirdikçe az içip çabuk acıkıyorlar. Şimdi uyuyo mesale 4 saattir emmedi. Emme süresi bi haftadır kısaldı ortalama 5 dk emiyo. Doktor bu sürenin yeterli olduğunu söledi. Gece 5 ya da 6 saatte bi emziriyorum. O zaman da en fazla 7,8 dakika sonra bitiriyo işi. Benim de sütüm yağlı. O yüzden gece uzun tutuyorum emme aralıklarını. 4. aya girelim gece istemesse hiç vermicem. 4.aydan sonra gece beslenmesini yavaş yavaş azaltmak lazım diye biliyorum.
MErak etme tatlım, doyuyor ki uyuyor. Doymasalar ortalığı yıkarlar zaten.

kızlar ya iyiki varsınız. içimi rahatlattınız. çok teşekkürler. ben emzirmeye devam ediyorum. geçecek bu süreç inşallah.

Biz 3. Ayımızı doldurduk ben teklif etmezsem istemiyor 5 dk emiyor bırakıyor 1 haftadır böyle. Gece 1 kere 15 dk bir meme 15 dk bir memeyi emiyor bir de akdam 7-8 gibi onun dısında 3-5 dk o da ben dayıyorum memeyi. Su ana kadar kilo alımı iyi fikri olan var mı

X