Adet ncesi sendromu

narin_yarim

allahim sen bebeklerimi koru
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2009
179
2
Kizlar ben 6 aylik evliyim esimle cocuk istiyoruz. Her ay adet oncesi midem bulaniyor, karnim sisiyor gaz doluyor, acayip istahim oluyor ve kokulara duyarliligim artiyor. Ilk aylar hamile oldugumu dusunuyordum ve aciktigimda surekli yiyordum. Bu da ben de asiri kilo yapti, internetten arastirma sonucu Adet Oncesi Sendromu diye bir sey oldugunu ogrendim gercekten hic haberim yoktu. Her ay test alip yapar uzulurdum adetlerim duzensiz. Bu ay ultrason takipi yaptim adetimin 26. gunu yumurtladim ve bugun 29. gunum ama yine acayip istahim var. Kendimi yemekten ali koyamiyorum ama zayiflamakta istiyorum. Aranizda Adet oncesi Sendromu yasayan var mi? Varsa bilgilerinizi paylasa bilir misiniz?

Adet öncesi sendromu her kadında olan ama kiminde hafif kiminde şiddetli geçen bir durum. Kasık ağrısı, bel ağrısı, gaz, kabızlık, üşüme, iştah açıklığı (en çok da tatlı yeme isteği), sinirlilik, gerginlik, baş ağrısı, eklem ağrısı, mide bulantısı, göğüslerde şişlik ve hassasiyet, vaginada hassasiyet gibi bir sürü belirtisi var. Kimi kadınlar bunların hepsini yaşar, kimi kadınlar birini ya da bazılarını. Kimininki belli belirsiz geçer, kimininki süründürür. Kadından kadına değişebileceği gibi aydan aya da değişir bu. Kesinlikle bir hastalık değildir, normal bir durumdur. Hamilelik belirtilerine de çok benzer.
Ben kendimden örnek vereyim, bende hafif bel ağrısı, göğüslerde şiddetli hassasiyet ve aşırı gerginlik oluyor, vara yoğa ağlıyorum.
Senin durumuna gelince, canım sadece AÖS nedeniyle iştahının açılmasından dolayı bahsettiğin gibi kilo alınmaz. Bir de adetlerim düzensiz diyorsun, 26. günde yumurtlamak biraz geç gibi. Yumurtlama takibini nasıl yaptın; yani bir doktor mu tavsiye etti, yoksa kendin mi karar verdin? Çünkü bir kadının hormonlarının ve yumurtlamasının sağlıklı olduğunun en önemli göstergesi adet düzenidir. Eğer gitmediysen vakit geçirmeden bir jinekoloğa görün. Kilo konusunda da bir diyetisyenle görüş bence. Artık devlet hastanelerinde de diyetisyen doktorlar var. Çünkü hem dediğim gibi sadece AÖS bu kadar kilo yapmaz, hem de fazla kilo da gebe kalmayı engelleyen şeylerden biridir.
Umarım sağlık haberlerini de verirsin, sevgiler.

Adet öncesi sendromu her kadında olan ama kiminde hafif kiminde şiddetli geçen bir durum. Kasık ağrısı, bel ağrısı, gaz, kabızlık, üşüme, iştah açıklığı (en çok da tatlı yeme isteği), sinirlilik, gerginlik, baş ağrısı, eklem ağrısı, mide bulantısı, göğüslerde şişlik ve hassasiyet, vaginada hassasiyet gibi bir sürü belirtisi var. Kimi kadınlar bunların hepsini yaşar, kimi kadınlar birini ya da bazılarını. Kimininki belli belirsiz geçer, kimininki süründürür. Kadından kadına değişebileceği gibi aydan aya da değişir bu. Kesinlikle bir hastalık değildir, normal bir durumdur. Hamilelik belirtilerine de çok benzer.
Ben kendimden örnek vereyim, bende hafif bel ağrısı, göğüslerde şiddetli hassasiyet ve aşırı gerginlik oluyor, vara yoğa ağlıyorum.
Senin durumuna gelince, canım sadece AÖS nedeniyle iştahının açılmasından dolayı bahsettiğin gibi kilo alınmaz. Bir de adetlerim düzensiz diyorsun, 26. günde yumurtlamak biraz geç gibi. Yumurtlama takibini nasıl yaptın; yani bir doktor mu tavsiye etti, yoksa kendin mi karar verdin? Çünkü bir kadının hormonlarının ve yumurtlamasının sağlıklı olduğunun en önemli göstergesi adet düzenidir. Eğer gitmediysen vakit geçirmeden bir jinekoloğa görün. Kilo konusunda da bir diyetisyenle görüş bence. Artık devlet hastanelerinde de diyetisyen doktorlar var. Çünkü hem dediğim gibi sadece AÖS bu kadar kilo yapmaz, hem de fazla kilo da gebe kalmayı engelleyen şeylerden biridir.
Umarım sağlık haberlerini de verirsin, sevgiler.

yazdigin icin cok tesekkur ederim canim yumurtlama takibi yapmayi dr.um onerdi kilom konusunda sana katiliyorum. zayiflamayi dusunuyorum, ben stresten cok yiyorum aslinda. dr. hormon tahlili yapti her sey normal gozukuyor dedi. sadece bir az progestoron dusuklugu var dedi ilac yazdi. bakalim sonucu yazicam. kendine iyi bak.

evlenmeden önce ben de çok sıkıntı çekiyordum, bel ağrısı, karında sancı, göğüs hassasiyeti, üşüme, mide bulantısı falan belimi büküyordu,evlenince bıçak gibi kesildi.doğum kontrol hapı falan kullanmadım ama nasıl neden kesildi bilmiyorum.

evlenmeden önce ben de çok sıkıntı çekiyordum, bel ağrısı, karında sancı, göğüs hassasiyeti, üşüme, mide bulantısı falan belimi büküyordu,evlenince bıçak gibi kesildi.doğum kontrol hapı falan kullanmadım ama nasıl neden kesildi bilmiyorum.

ama bende tam tersi evlendikten sonra basladi laelaelaelaelae evlenmeden once kasik agrisi ve gogus hassasiyeti vard ama hafif. ama simdi acayip sinirli oluyorum. sende evlenince hemen mi kesildi yoksa belli bir zamandan sonra mi. cocugun var mi?

ben bunu hep yasıyorum ,adet olmadan ıkı hafta once gögüslerim şişmeye hassaslasmaya ve acımaya baslıyor..bu benı cok rahatsız edıyor,suan bekarım umarım ewlenınce gecer:KK43::eek:

arkadaslar merhaba;
reglimden 1 hf once asırı gögüs hassiyetı oluyor.canım cok acıyor,uyuyamıyorum ve surekli acı hıssı.reglden 1 gün önce geciyor.bu nasıl gecer bılen varmı

bendede acıkma olur göğüslerim şiş olur rrr ama kistim varmış offf:sinifsinif:

dahada yeni evlitim 1 aylık

X