Bulak Makinesine amar suyu?

eftelyasu

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
2.171
1
43
mrb kızlar
bulaşık makinasına çamaşır suyu koyuluyormuş bir yerden duydum daha temiz oluyormuş zarar verir mi acaba deneyenler varmı varsa paylaşabilir mi

CANIM BEN DOMESTOS FIŞKIRTIYORUM SUYU ALDIKTAN SONRA MıS GıBı OLUYORR HıÇ BıŞEY DE OLMADII UZUN ZAMNDIR YAPIYORUMMsositososito

koyuyrdum evet ancak elma sirkesi koymaya başladım çok daha etkil tavsiye ederim 1 fincan kadar elma sirkesi çok güzel oluyor,bulaşık makinesinin iğrenç kokusunu domestos engellemiyor ancak sirkede hiç koku olmuyor

Ben de uzun zamandır çamaşır suyu kullanırım makinada,özellikle sası koku için çok iyi oluyor.

çamasır suyu makinanın lastik lerini eritiyomus eskitiyomus kızlar dikkat edin ... sonra sgından solundan su kaçırmasın ...

Bence karartır bulaşıkları çamaşır suyu..
vede çürütür makinayı.

annem her yıkamada mutlaka deterjan bölümüne döker bi miktar çamaşır suyu.. süper oluo dahada çok parlıo tabaklar bardaklar.. yerimseniben

Çok az kullanıyorum bende. gayet güzel yıkıyor bulaşıkları.

Artık makınelerın ıÇıne asılan kokulu toplar var
marketlerde satılıyor. 6 tl cıvarında ben aldım lımonlusunu koku falan kalmadı artık.
Bende bazen camasır suyunu parlatıcı gÖzÜne koyuyorm.
Bırde yenı deterjan aldım elde yıkamak ıÇın o kadar gÜzel kokuyo kı yıyesım gelıyo
bıngo nun nılÜfer kokulu bulaŞık deterjanı arkadaslar
bende arkadastan duydum ve aldım. Çok gÜzel kÖpÜrÜyor hemde yag cÖzÜcÜlÜ.
Tavsıye ederım.

arkadaşlar yapmayı n etmeyin .bulaşıklarıma çamaşır suyu bende kullanırım ama elde yıkadığım zamanlar ki ne kadar ovalıyorsunuz ki öle çıkıyor kalıntı.bulaşık makinası bırakın çamaşır suyunu durulamayı ben kendi kendi deterjanını bile duruladığından emin değilim.tamamen kansorejen

çamaşır suyuna dikkat arkadaşlar.uzmanlar parlatıcılar bile sağlıksız diyor. ki siz çamaşır suyu kullanıyrsunuz. LÜTFEN ÖNCE SAĞLIK. eğer çamaşır suyu kullanıyrsanız. yıkama bittikten sonra kısa proğramda tekrar yıkayın bullaşıklarınızı.

bende üst ve alt sepete fışkırtıp döküyorum domestos mis gibi oluyor valla

bende gecenlerde balıklı bulaşık var diye sıktıydım domestosu...aman aman..başıma ne geldi biliyomusunuz...Domestosun ölçüsünü kaçırmışım galiba....duvardaki tahliye deliğinden köpük köpük geri geldi....makinenin altından sızınca anladım...çekince gördük köpükleri....domestos köpüren bişey zaten....birazda fazla koyunca böyle olmuş...mutfak dolaplarının altına falan yayılmış...canım çıktı temizleyene kadar....Bulaşık makinesinde domestos kullanırken dikkat edin....benden söylemesi.

bende bulaşıklara az miktarda domestos koyuyordum.birgün bitmesine yakın kurutma evresinde makinayı açıp içinden bişey almam gerektiğinde bunca zamandır çamaşır sulu kullandığımın farkına vardım bulaşıklarımı.:eek:klava:temizlik olsun diye çamaşır suyu yemişiz içmişiz.:eek:klava: kurutma evresinde açtığımda makinanın alt kısmı hep köpüktü.:1shok:tabi tamamen kurutunca köpükleri görmüyordum.domestos özellikle çok köpüren ve arınmayan bişey çünkü içinde deterjanda var.illa kullanayım diyorsanız şu su gibi olanlardan kullanın.az miktarda.
ben çözümü çamaşır sulu tabletlerde buldum. mis gibi ne koku var ne bişey.parlatıcı gözünede yarısına elma sirkesi yarısınada bikisel deterjan arındırıcı parlatıcı koyuyorum.oh mis gibi.

arkadaşlar aman çamaşır suyunu wc banyo dışında kullanmayın hele bulaşık makinesinde asla kullanmayın çoluğunuzun çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayın...bulaşık mak.sı kendi deterjanını bile durulamıyor..bir arkadaş parlatıcı gözü demiş o hele tamamen yanlış çünkü mak.parlatıcıyı durularken alıyor ve zaten bulaşıklar üzerinde parlatıcı kalıyor bir de çamaşır suyu:eek:lmaz: eğer oturduğunuz yerin suları çok kireçli değilse parlatıcı yerine elma sirkesi koyun..ben koydum yeterli olmadı bardaklar çizildi..buranın suyu çok kireçli..ama annemin sular kireçli değil ve sirke çok iyi oluyor..eğer bulaşık mak kokusu gitsin borular falan temizlensin diyorsanız 1 lt elma sirkesini boşaltın 2 ayda bir makinayı boş olarak 65 derecede çalıştırın ..annemin mak.temiz de koysa iyi yıkamıyordu onda yaptık sonra çok iyi yıkamaya başladı..aman diyim hanımlar hijyen olsun diye kanser olursunuz sonram..:1no2:

Ben çamaşır suyunu yılda 2 defa koyuyorum makinaya.Temiz olsalar bile, tüm bardaklarımı,çatal kaşıklarımı ve tabaklarımı diziyorum makinaya.Deterjan gözüne domestos koyuyorum,çalıştırıyorum.Program bittikten sonra bu defa normal tablet deterjan koyuyorum,çamaşır suyu bulaşıkların üzerinde kalmasın diye.Birde öyle çalıştırıyorum.Hem makinanın için o kadar parlak oluyor ki, hem de tüm bulaşıklar ışıl ışıl çıkıyor makinadan.
Hatta önümüzdeki haftalarda yaz temizliği esnasında tekrar yapıcam bu işlemi.

bulaşık makinesine çamaşır suyu koydugunuza inanamıyorum.demek ki bu kadar deger veriyorsunuz sağlığınıza..
17 litre su harcayarak yıkayan bir makine nasıl durulasın çamaşır suyunu...
ben elimde yıkarken bile durula durula arınmıyor..
arkadaşlar hiç tavsiye etmiyorum....

kizlar bende salata yaptiktan sonra artan limonu kabugu ile bulasiklarimi yikarken makinanin icine atiyorum bulasik makinamin icin mis gibi limon kokuyor ayricada bardakalr kasiklar hepside piril piril cikiyor makinadan deneyin derim.zemuszemus

Artık makİnelerİn İÇİne asılan kokulu toplar var
marketlerde satılıyor. 6 tl cİvarında ben aldım lİmonlusunu koku falan kalmadı artık.
Bende bazen camasır suyunu parlatıcı gÖzÜne koyuyorm.
Bİrde yenİ deterjan aldım elde yıkamak İÇİn o kadar gÜzel kokuyo kİ yİyesİm gelİyo
bİngo nun nİlÜfer kokulu bulaŞık deterjanı arkadaslar
bende arkadastan duydum ve aldım. Çok gÜzel kÖpÜrÜyor hemde yag cÖzÜcÜlÜ.
Tavsİye ederİm.

Canım parlatıcı son durulama suyuna ekleniyor. Yani bulaşıklarının son durulama suyuna çamaşır suyu eklemiş oluyorsun! Aman dikkat derim ben.akannehir

Ben çamaşır suyunu sadece ön yıkamalı program açarsam kullanıyorum.(yarım tatlı kaşığı kadar kapağa döküyorum) Yıkamaya konması makine için zararlı. Ayrıca bildiğiniz gibi çamaşır suyu deterjanın etkisini kırıyor kızlar.

kızlar bende kullandım ama yıkama bittikten sonra bi de hızlı ayarda durulama yapmak zorunda kaldım makinanın aşağısı çok köpükleniyor:)

X