Epidural anestezi ile sezaryen doğum hakkında

esinsay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
122
1
43
böyle doğum yapan var mı? fiyatları aşağı-yukarı ne kadar oluyor? sorun yaşayan var mı arkadaşlar?

epidural anestesiyi yaptiran bi cok kisi taniyorum..eltim yaptirmis ve 10 gün ayaga kalkamadim hastaneden cikamadik diyo..felc riski atlatmis ve halada zaman zaman bel kemigi agriyo cok aykta durunca...gecenlerde bi arkadasim yaptirmis oda gayet saglikliydi uyusukluk gecince hic aci hissetmedim evime cok kolay geldim diyo...ama daha cok duydum riskli oldugunu cok kisiden...o bi sans bence ayni uygulama bi cok insana iyi gelirken bi cogunada risk katiyo...

Canım bende doğum şekillerini araştırıyorum ama Türkiye burası burada epidural anestezi yaptırmak çok riskli olduğuna kanaat getirdim genel anesteziye elleri daha alışık

canım ben şuan 19 haftalığım 10 haftalıkken epidural anestezi ile ameliyat oldum bende yan etki yaptı çok ama çok şiddetli baş ağrısı miğde bulantısı ve tansiyon düşüklüğü yaptı çoğu insanda yapıyormuş şimdi eğer doğumum sezeryan ise kesinlikle epidurali düşünmüyorum

görümcelerim oldu ama onlarda bir sorun yok
aksine çok memnunlar
bende epidural sezeryenla doğum yapıcam inşallah

benimde ikinci gebelığım sezeryan olacak yine ama uyutulmak daha iyi gibi geliyo bana ilki rahattı ama sonrası zor oluyo sancıdan kalkamıyosun berbat yani ilk üç gün.

ben epiduralla kıl dönmesi ameliyatı oldum 10gün ayağa kalkamadım baş ağrısından acilde morfin yaptılar hiç faydası yok ama herkeste bir olmuyor tabi ben bi daha yaptırmam

Ben 3 hafta önce epidural sezeryanla doğum yaptım,şu an gayet iyiyim.Tabikide ufak tefek ağrısı sızısı olacak,bende 1-2 hafta bel ve sırt ağrısı yaptı şu an gayet iyiyim günlük yaşantıma döndüm.Ben çok memnun kaldım açıkçası epiduralden ama en önemlisi bu doğum şeklinde doktor ve hastane seçimi bunları çok iyi incelemenizi tavsiye ederim...

hep yan etkisinden bahsediliyor,keşke gerçekten yan etkisiz bir çözüm olsaydı ağrısız doğuma.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Ben risk ve yan etkilerinin çok daha az olduğunu sanıyordum. Biraz daha düşünsem iyi olacak. Hem 2 gün sonra muayeneye gidiyorum, doktorun görüşü ne olacak, onu da size hemen yazarım.
Epidurali en çok bebeğimizin ilk sesini duymak, :1hug: onu hemen kucağıma alabilmek için istiyorum ama..
Tekrar teşekkürler, yorumlarınız çok iyi oldu.

epidurali bende cok istiyorum ama o başağrısından çok korkuyorum.Zaten migrenim var,ilaçla falanda geçmezse mahvolurum.Öte yandan genel anesteziden cok korkuyorum.Sanki uyutacaklar ve bida uyanmıycam gibi geliyor.Korkudan ruyamda uyutulduğumu görüyorum surekli...Allah kolaylık versin hepimize..

Arkadaşlar doktoruma sordum. Hiç düşünmeden olumlu cevap verdi. Doktor arkadaşlarının ve eşlerinin de epidurali tercih ettiklerini söyledi. Birdahaki gidişimde riskleri üzerine biraz daha konuşacağım. Edindiğim bilgileri paylaşırım. Sevgiler.. opuyorumnanaktan

ben 23+0 dayım.. ve nasıl doğum yapacağıma karar veremedim...
normal daha mı iyi? epidural mi?
naapıcam bilmiyorum.. herşey yolunda giderse normal de yapabilirim aslında ama..
sanırım daha çok erken..

Ben de kızımı epidural sezeryenle doğum yaptım.Yan etki yaptı doğumdan bir iki gün sonra.Çok şiddetli başağrısı yaşadım,acile gittik ve doktorum sabaha kadar serum verdirdi bana.Daha sonra başağrım geçti.Bunun dışında öyle aman aman bir ağrım olmadı dikişlerimde.1hafta sonra ayaktaydım gayet iyi şekilde.Bir de en önemlisi kızımın doğumda ağlama sesini duydum ve o anı tarif edemem,müthiş bir duygu.:asigim:Yan etkisine rağmen ,2.hamileliğimde kısmet olursa yine epidurali tercih ederim,yavrumun hem ilk ağlama sesini duyarım,hemde bağrıma basarım miss gibi inşallah..:Saruboceq:

Bende kısmetse sezeryan düşünüyorum. Normal doğumun sancıları çok betermiş ya çok nadir kolay doğumlara rastlıyoruz. Benim doktorumun eşi 2 çocuğunuda epidural sezeryan ile doğurdu. Birde baş ağrısı stres kaynaklı olabilir. ben amniyosentez yaptırdıktan sonra 2 gün şiddetli başım ağrıdı ve midem bulandı çok ilgnç

Ben de kızımı epidural sezeryenle doğum yaptım.Yan etki yaptı doğumdan bir iki gün sonra.Çok şiddetli başağrısı yaşadım,acile gittik ve doktorum sabaha kadar serum verdirdi bana.Daha sonra başağrım geçti.Bunun dışında öyle aman aman bir ağrım olmadı dikişlerimde.1hafta sonra ayaktaydım gayet iyi şekilde.Bir de en önemlisi kızımın doğumda ağlama sesini duydum ve o anı tarif edemem,müthiş bir duygu.:asigim:Yan etkisine rağmen ,2.hamileliğimde kısmet olursa yine epidurali tercih ederim,yavrumun hem ilk ağlama sesini duyarım,hemde bağrıma basarım miss gibi inşallah..:Saruboceq:

Çoookkk güzel anlatmışsın opuyorumnanaktan çok teşekkür ederim. inşallah ikinci bebeğini de hayırlısıyla sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın canım :1hug:

Bende kısmetse sezeryan düşünüyorum. Normal doğumun sancıları çok betermiş ya çok nadir kolay doğumlara rastlıyoruz. Benim doktorumun eşi 2 çocuğunuda epidural sezeryan ile doğurdu. Birde baş ağrısı stres kaynaklı olabilir. ben amniyosentez yaptırdıktan sonra 2 gün şiddetli başım ağrıdı ve midem bulandı çok ilgnç

ben de amniyosentez yaptırdım. işlem sonrası yaptıkları antibiyotik iğne dışında hiç sıkıntım olmadı :) aslında normal doğumu çok istiyordum, hala imkan olsa isterim ama doktorum sezeryan diyor. tatlım normal doğumda da epidural anestezi yapılabiliyor. öyle birşey düşünüyor musun?

Bir ara cesaret geldi epidural normali düşündüm. Ama ondanda soğudum. Komşum normal doğum yaptı ama 10. gününde bile paytak paytak yürüyordu alttaki dikişlerden dolayı. Onu görünce tekrar sezeryana döndüm. Alt tarafta 1-2 dikiş olsa iyi ama çok olunca idrar yapmak eminim işkence oluyordur. Doktor neden sana sezeryan dedi

cnm bende bursadayım 2 aylık bebeğim var epidural deilde sipinal oldum hemen hemen aynı anestesi şekli
bende şiddetli baş ağrısı çektim mahvoldum diyebilirim tam 1 hafta sürdü,hangi hastanede doğum yapcan doktorun kim ?anestesi uzmanı çok önemli bu konuda
ben ilk oğlumu zübeyde hanım da yaptım doktorum sühendan benderliydi çok memnun kaldım hemde sipinal olmuştum gene ve hiçbi problem yaşamadım
ama bu sefer doruk hastanesinde doğum yaptım dikişlerim iltihap yaptı sipinal anestesi yan etki yaptı berbat,birde ameliyathanede nefes problemi yaşadım hiç umduğum gibi olmadı
ilk doğumum oysaki aynı şekildeydi ve çok rahattı
keşke gene zübeydede yapsaydım doğumu onlar daha tecrübeli çünkü

İstanbul ethica da yapılacak doğumum. Doktorum epidural + spinal kombine yaptırıyormuş. Anestezi doktoruyla henüz tanışamadım. İnşallah yan etkileri olmaz. Napıyım ama çok korkuyorum. Cesaretli olup nolursa olsun ben çatır çatır doğururum diyebilmeyi isterdim. Ama malesef herkes aynı psikolojide olmuyor. Birde benim bebeğim 3.5 kiloyu geçicek gibi. İri olursa zaten normali hiç düşünemem.Allah herkese kolaylıklar versin

X