Gebe kalmak için cinsellik

pinarca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2009
45
3
En verimli gün
Kadının hamile kalmak için en verimli günleri, yumurtlamanın olduğu gün ve bu tarihten 5 gün öncesidir. Bu günleri bulmak için öncelikle yumurtlama gününün nasıl hesaplanacağını bilmek gerekir. Yumurtlama günü adet döngüsünden (kadında adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar gecen süre) 14 gün çıkarılarak bulunur. Adet döngüsü 30 gün olan bir kadında yumurtlama 30-14=16. adet döngüsü günüdür. Yani bu kadının yumurtlama günü, adet kanamasının ilk başladığı günden hesaplayacak olursak, 16. gündür. Bu tarih ve 5 gün öncesi ise hamile kalmak için en uygun günlerdir. Yani, hamile kalmak için en uygun günler döngünün 11-16. günleridir. Döngüsü 31 olan bir kadında ise 31-14=17. gün yumurtlama günüdür. 12-17. günler hamile kalmak için en uygun günlerdir.

Gün aşırı ilişki
Sperm hücreleri genital kanalda 5 güne kadar canlı kalabilir; yumurta hücresi ise yumurtlamadan sonra yalnızca 12-24 saat yasayabilir. Bu nedenle yumurtlama olduğu anda spermlerin yumurta hücresini, fal-lop tüpü içinde (kanalda) bekliyor olmaları veya kısa zamanda oraya ulaşmaları gerekir. Erkekteki sperm sayısı her boşalmayla birlikte azalır. Erkeğin spermlerinin dölleme yeteneğinin özellikle sabahları daha yüksek olduğuna dair görüşler vardır ve bu nedenle sabah ilişkide bulunmak uygun olabilir. Ancak elbette bu, tüm çiftler için rahat olmayabilir. Dolayısıyla, bu öneri uyulması zor bir öneridir. Bazı calısmalarsa düzenli olarak haftada iki kez düzenli olarak ilişkide bulunulmasının kolay hamile kalmada etkili olacağını gösteriyor. Ancak, bizim önerimiz verimli günlerden birkaç gün öncesinde sperm sayısının azalmaması için cinsel perhizde bulunulması ve verimli günlerde gün asın beraber olunmasıdır. Yani, günün saatinin önemine inanmıyoruz.

Kadın üstte olursa...
Çeşitli pozisyonların hamile kalma şansını artırdığını söylesek de sağlıklı bir ciftin hamile kalma şansı, ilişki pozisyonundan doğrudan etkilenmez. Ama yine de kadının üstte olduğu pozisyon, erkeğin boşalması sonrası spermlerin rahim içine ulaşmasını zorlaştırdığından, hamile kalma şansını az da olsa olumsuz yönde etkileyebilir. Bu arada bir noktayı hemen vurgulamak gerekir. Kadınlar ilişki bittikten birkaç dakika sonra vajinadan boşalan sıvı nedeniyle rahatsız olurlar ve spermlerin dışarı çıkması nedeniyle hamile kalma şanslarının azaldığını düşünürler. Ancak bu sıvı cok az sayıda sperm içerir. Bu sıvı sadece, spermleri barındıran, onları canlı tutan bir sıvıdır ve boşalma sonrası zaten spermler hızlı bir şekilde rahim ağzından rahim içine girmişlerdir. Dolayısıyla daha sonra bu sıvının işlevi bitmiştir ve vajinadan dışarı atılması son derece normal bir durumdur.

Ve diğer öneriler...
Hamile kalmayı planladığınız andan itibaren sigarayı bırakmalı, sigara içilen ortamlardan uzak durmalısınız.
Alkol kullanımını bırakmalı ve eğer kullanıyorsanız uyuşturucu, sakinleştirici, uyarıcı ilaçlardan vazgeçmelisiniz.
Akne (sivilce) ilaçlarının bazıları (izotretinoin içerikli olanlar) erken hamilelik döneminde kullanıldığında bebek için ileri derecede sakıncalı olabilir.

Ağrı kesici olarak mümkün olduğunca parasetamol içerikli ilaçları kullanmalısınız.

Düzenli beslenmeye hemen simdi başlamalısınız. Doktorunuzun önerdiği folik asit takviyesini ihmal etmemelisiniz.
Başka nedenlerle doktor kontrolüne gittiğiniz her durumda, doktorunuzu hamile olabileceğiniz konusunda uyarmalısınız.
Evinizde kedi besliyorsanız ve tok-soplazma tetkikleriniz bu hastalığı geçirmediğinizi gösteriyorsa, kedinin dışkısıyla temas etmemeye özen göstermelisiniz. Yine ek bir önlem olarak; toksop-lazmadan korunmak için cig et tüketiminden vazgeçmelisiniz

bende hepinize cok tsk ederım burda aynı hıslerı aynı heyecanları kımı zamanda umutları paylasmak cok gusel en azından benı anlayan bırden cok arkadasım var dıorum kendıme.. hala beklıorum umarım allahım bıran önce bır bebek nasıp eder hepımıze

arkadaslar ben 6ay once dusuk yaptım ve son aya kadar hep yumurta takıbı yaptım ama artık sıkıldım ve yumurta takıbını bıraktım araya ramazanında gırmesı uzerıne 2 yada 3 kez ancak ılıskıye gırdık esımle bu ay hıc umudum yoktu ama hamıleyım ogrendıgımde sok oldum ama su bı gercek gebelıgın en buyuk dusmanı stres ne zaman kafaya takmazsanınz o zaman hamıle kalırsınız

arkadaslar ben 6ay once dusuk yaptım ve son aya kadar hep yumurta takıbı yaptım ama artık sıkıldım ve yumurta takıbını bıraktım araya ramazanında gırmesı uzerıne 2 yada 3 kez ancak ılıskıye gırdık esımle bu ay hıc umudum yoktu ama hamıleyım ogrendıgımde sok oldum ama su bı gercek gebelıgın en buyuk dusmanı stres ne zaman kafaya takmazsanınz o zaman hamıle kalırsınız

haklısın canım ah şu stres ama nerde unutabilmek hep yanımızda bebek düşüncesi:umursamaz:

selam arkadaslar,

oncelıkle bılgın ıcın tesekkurler.benım bu konuda gorusunuze ıkhıyacım var.1,5 senelık evlıyım 2 aydır korunmuyorum.hamıle kalmak ıcın yumurtlama zamanımı hesapladım gecen ay 7 sınde ondan oncekı ay 11 nde bu ayda 3 nde regl oldum hesaplamama gore 10-15 arası yumurtlama zamanım dogrumudur?dun 10 nuydu bırlıkte olduk bugun 11 ı zaten 24 saat canlı kaldugundan daha spem sayısı azalmaması ıcın 12 sınde tekrar bırlık olucaz.bu sekılde hamıle kalmam yuksek mıdır.yumurtlama zamanı ıcın de hergun mu ılıskıye gırmek gerekır.gunasırıdan kasıt 2 gunde bırmıdır?

selam arkadaslar,

oncelıkle bılgın ıcın tesekkurler.benım bu konuda gorusunuze ıkhıyacım var.1,5 senelık evlıyım 2 aydır korunmuyorum.hamıle kalmak ıcın yumurtlama zamanımı hesapladım gecen ay 7 sınde ondan oncekı ay 11 nde bu ayda 3 nde regl oldum hesaplamama gore 10-15 arası yumurtlama zamanım dogrumudur?dun 10 nuydu bırlıkte olduk bugun 11 ı zaten 24 saat canlı kaldugundan daha spem sayısı azalmaması ıcın 12 sınde tekrar bırlık olucaz.bu sekılde hamıle kalmam yuksek mıdır.yumurtlama zamanı ıcın de hergun mu ılıskıye gırmek gerekır.gunasırıdan kasıt 2 gunde bırmıdır?

genellıkle sölenınler sunlardan ıbaret canım benımde bıldıgım ve uyguladıgım yöntemler bunlar.. adet olduktan ılk gunude sayıp 14.gunu yumurtlamanın yogun oldugu gunmus ve ayrıca hergun ılıskıye gırmeyle hamıle kalınmazmıs en az arada 48 saat gecmelı dıo doktorlar sperm sayıları yukselsın dıe.. + sabahları ılıskıye gırmekte buyuk rol oynuormus cunku sperm o zamanlar daha kalıtelı olurmus

merhaba senemcim bildiklerimi paylaşmak isterim görürsen çok sevinirim yazımı inş. görürsün.. ben birbuçuk seneyi aşkın tedavi gördüm,bebek aradım.kist vardı ameliyat falan..herşey bitipte artık bebek için zemin hazırlandığında doktorum odasına çağırıp eşimle bana a,şı,unları anlattı: ne kadar çok ilişkiye girilirse okadar çabuk hamile kalınır die bişey yanlış;bir gece arayla ilişkiye girilmeli ki,spermlerin kalitesi v e sayısı azalmasın.ilk kural bu:gün aşırı ilişki..2:adet bitiminden sonraki ilk gün deilde 2.yada 3.ün ilişkiye başlanmalıymış bu daha verimliymiş...^3:ilişkiden sonra hemen kalkmak yerine ayakları olabildiğince havaya dikip enaz bir saat yatmak gerekirmişki spermler ulaşmadan çıkmaması için... bunların yanında benim teyzemden duyduğum ve uygulayarak uyguladığım ayda hamile kaldığım bi şey daha var.ilişki sırasında (bebek isteniyorsa ben her zaman altta olunması gerektiğine inanıorum zaten) kadın kalçalarının altına koltukların yastığı gbi bişey koyarsa gebelik daha çabuk oluo.yani ne taş gibi sert nede pamuk gbi yumuşak olmucak bu yastık.. bu saydıklarımı bebek isteyen arkadaşlarımın uygulamasını tavsiye ediyorum şiddetle.ben bunların epsini uyguladım ve bebek beklemeye başlamamızın ikinci ayında hamile kalmıştım.ama ilk ay bu son bahsettiğim yastığı bi ilişkide koyuyordum kalçamın altına,bi sonraki ilişkide koymuyordum.sonraki ayda her ilişkide yastığı koydum ve rabbim bütün herkese nasip etsin inş.bebeğimin geleceği haberini almıştım.... bu günlerde bi bebek daha düşünmekteyim eğer allahım izin verirse ben yine aynı temkinleri denemeyi düşünüorum..paylaşmak istedim , rabbim evlattan yana hiç birimizi garip koymasın...sevgiler...

merhaba senemcim bildiklerimi paylaşmak isterim görürsen çok sevinirim yazımı inş. görürsün.. ben birbuçuk seneyi aşkın tedavi gördüm,bebek aradım.kist vardı ameliyat falan..herşey bitipte artık bebek için zemin hazırlandığında doktorum odasına çağırıp eşimle bana a,şı,unları anlattı: ne kadar çok ilişkiye girilirse okadar çabuk hamile kalınır die bişey yanlış;bir gece arayla ilişkiye girilmeli ki,spermlerin kalitesi v e sayısı azalmasın.ilk kural bu:gün aşırı ilişki..2:adet bitiminden sonraki ilk gün deilde 2.yada 3.ün ilişkiye başlanmalıymış bu daha verimliymiş...^3:ilişkiden sonra hemen kalkmak yerine ayakları olabildiğince havaya dikip enaz bir saat yatmak gerekirmişki spermler ulaşmadan çıkmaması için... bunların yanında benim teyzemden duyduğum ve uygulayarak uyguladığım ayda hamile kaldığım bi şey daha var.ilişki sırasında (bebek isteniyorsa ben her zaman altta olunması gerektiğine inanıorum zaten) kadın kalçalarının altına koltukların yastığı gbi bişey koyarsa gebelik daha çabuk oluo.yani ne taş gibi sert nede pamuk gbi yumuşak olmucak bu yastık.. bu saydıklarımı bebek isteyen arkadaşlarımın uygulamasını tavsiye ediyorum şiddetle.ben bunların epsini uyguladım ve bebek beklemeye başlamamızın ikinci ayında hamile kalmıştım.ama ilk ay bu son bahsettiğim yastığı bi ilişkide koyuyordum kalçamın altına,bi sonraki ilişkide koymuyordum.sonraki ayda her ilişkide yastığı koydum ve rabbim bütün herkese nasip etsin inş.bebeğimin geleceği haberini almıştım.... bu günlerde bi bebek daha düşünmekteyim eğer allahım izin verirse ben yine aynı temkinleri denemeyi düşünüorum..paylaşmak istedim , rabbim evlattan yana hiç birimizi garip koymasın...sevgiler...

Ya ben bunları 4 aydır hep yapıyorum da neden hala hamile kalamıyorum yaaaaaaaaaaaaaaaaaamafoldumben

X