anomali taraması yaptıran var mı?

tesekkürler Esraseyhan,bunu be de cok merak ediyorum haftaya detayli ultrason (anomali taramasi) yani bebegin ic organlarinin incelendigi usg önerdi DRum.
tüm hamilelere yapilan rutin muayene mi? karin mi yoksa vajinal mi?

Bazı doktorlar rutin olarak istiyorlar detaylı ultrasonu. Bazıları diğer ultarasonda bir anomali ya da şüpheli bir durum tesbit edilirse ya da tarama testlerinde sorun çıkarsa istiyor.
Vaginal değil karından bakılıyor.

sevgili EsraSeyhan, anomali taramasi nasil gecti? herseyin yolunda olmasini ümit ediyorum! ben de pzt günü gidecegim.biraz bilgi verir misin?
bebisine ve sana keyifli günler!:emir_bebek:

canım hiç umduğum gibi değildi.....eşimi içeri almadılar.bana bişey göstermediler.doktor hiçbir bilgi vermedi...ayrıntılı olarak hiçbişey görmedim....tam bir hayal kırıklığı.....ben sordum nasıl diye.benim gördüğüm kadarıyla bir anormallik yok dedi....ben yatıyorum orda bana diğer doktorumu kötülüyor.....çok sinirlenmiştim dün çokkkkkkkkkkkk.........özeleki doktoruma söyliyip bir aha yaptırmak istiyorum.eşimin de görmesi için.umarım seninki güzel geçer.

esraseyhan zonguldakta hangi hastaneye ve doktora gidiyorsun, memnun musun? bir arkadaşım orda iyi bir dr. arıyor. tavsiye edebileceğin bir dr var mı?

rüzgarlıda kadın doğum hastanesi var.orda yasin avşar var ona gidiyorum.muayenehanesine..tıp fakültesini hiç tavsiye etm,yorum...gerçi özeli değildi ama amniyosentez ve anomali taraması yaptırdım orda doktorlar çok ilgisiz.ama oranın özelini bilmiyorum.zonguldakta fazla bir seçenek de yok zaten

esraseyhan,
canim DR bir anormallik göremedigini söylemis!masallah bu en güzel haber! bence ultrasonu görememen yada sana cok aciklama yapmamasi moralini bozmasin! cünkü bildigim kadariyla Allah korusun kalpteki delik,akcigerlerin gelismemesi,mide,karaciger,böbrek sorunlari görülebiliyor.hersey yolundaysa bence sorun edecegin birsey yok :lepi:
insallah pzt günü ben de ayni sekilde dönerim hastaneden.
hoscakal!
(bu arada ben 22 haftalik hamileyim,dogum subat 12 gibi.ayni zamanlarda mi dogum yapacagiz? DRlar ayni haftalarda mi ayrintili usg istiyorlar acaba?)

canım hiç umduğum gibi değildi.....eşimi içeri almadılar.bana bişey göstermediler.doktor hiçbir bilgi vermedi...ayrıntılı olarak hiçbişey görmedim....tam bir hayal kırıklığı.....ben sordum nasıl diye.benim gördüğüm kadarıyla bir anormallik yok dedi....ben yatıyorum orda bana diğer doktorumu kötülüyor.....çok sinirlenmiştim dün çokkkkkkkkkkkk.........özeleki doktoruma söyliyip bir aha yaptırmak istiyorum.eşimin de görmesi için.umarım seninki güzel geçer.

ay sinir oldum haa..bu doktorlar neden böyle.Bende geçen gun mecbur olduğum için kendi doktorum dışında bi doktora gittim.Ki gittiğim yerde özel hastaneydi.Kadından nefret ettim çıkışta.hiçmi anne olmadın,hiçmi hastana saygın yok.hart zurt konustu,sorularıma adam gibi cevap vermedi.
senin doktorunda ilgisizmiş gercekten canım ya.İnsan bi gösterir.eşi içeri almamak ne demek.eğer bulursan baska yere tekrar git ve eşinde girsin.ve ya fotoğraf yada cd de isteyin,özel varsa tabi.bebeğin sağlıklıymış çok şükürki..yinede ilgisizliklerine anlam veremiyorum.Zaten hassasız ya...

Mrblar bnde anomali taramasi yaptirdm.sonuc verdi mi size.bana fetal ekoyu yaptirdiktan sonra vercem raporu dedi de..

X