öğretmenlik şansı.....

selinfh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
8
0
39
anadolu meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum üniversite bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü 2. sınıftan terkim okulu bırakmak zorunda kaldığım yıl benim bölümümün mezunlarına öğretmenlik hakkı tanındı ve mezun arkadaşlarınım %85 i öğretmenlik yapıyor benim bu konuda şansım varmı lütfen cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.....

Yanlış anlamadım demi,meslek lisesi mezunu bilgisayar bölümü mezunlarına öğretmenlik hakkı mı tanınıyor?

lise mezunlarının öğretmenlik yapmak gibi bir şansı olmadığı için sende lise mezunu olduğun için bunun ne gibi bi şansı olabilir onu anlayamadımmm....

bazı illerde lise mezunlarının öğretmenlik yaptığından haberiniz yok sanırım.....

hangi yıl mezun olacaktın devam etseydin?

ben 2001 bilg prog mezunuyum.sözleşmeli öğretmenlik yaptım fakat 2004 yılındaydı sanırım sözleşmelileri sürekli aldılar ama önlisanslar bunun dışında kaldı.

ama 2000 yılından öncesinden bahsediyorsan onu bilmiyorum eskiden daha kolaydı belki ozaman almışlardır.

bazı illerde lise mezunlarının öğretmenlik yaptığından haberiniz yok sanırım.....

böyle birşey asla olamaz. sıkışan öğretmen olabilir miyim diyor? BU kadar kolay mı?

eskiden lise mezunları ücretli öğretmenlik yapıyorlardı evet, ama uzun bir zaman önce bunu da kaldırdılar. Önce lisans mezunları alınıyor ücretli öğretmenlik için, hala boş yer varsa ön lisans mezunları alınır.

Oldu olacak ilkokul mezunlarını da öğretmen yapsınlar :eek:lmaz:

yusum şu lafını çok tuttum sıkışan öğretmen olabilirmiyim diyor...

gerçekten acı ve komik bi durum

böyle birşey asla olamaz. sıkışan öğretmen olabilir miyim diyor? BU kadar kolay mı?

eskiden lise mezunları ücretli öğretmenlik yapıyorlardı evet, ama uzun bir zaman önce bunu da kaldırdılar. Önce lisans mezunları alınıyor ücretli öğretmenlik için, hala boş yer varsa ön lisans mezunları alınır.

Oldu olacak ilkokul mezunlarını da öğretmen yapsınlar :eek:lmaz:

sende öğretmen olmussun ama nezaketten haberin yok anlasılan öğrenciler soru sorduğu zaman da aynı şekilde mi cevap veriyorsun eğitim kimlerin eline kaldı yarabbim

sende öğretmen olmussun ama nezaketten haberin yok anlasılan öğrenciler soru sorduğu zaman da aynı şekilde mi cevap veriyorsun eğitim kimlerin eline kaldı yarabbim
2009'da konu açılmış
2009'da cevap yazmışım.
2010'da karşı atağa geçmişsin oldukça ilginç!!!!!

İşinize gelmeyince eğitim kimlerin eline kaldığı ezberini tekrarlayıp duruyorsunuz ya bu da ayrı bir ilginçlik!

Eğitim fakültesi mezunları bile okullarına kavuşamazken,her eğitim yılı başlangıcında üzüntüleri kat kat artarken sen sırf para kazanmak için,öğrencilere verecek mesleki bilgim var mı diye bile düşünmeden öğretmen olabilir miyim diyorsan verdiğim cevap oldukça yerindedir.

X