kimyasal gebelik

oznurinalman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
1
0
Merhaba Arkadaşlar,

Ben en son 2 Eylül de adet olmuştum. Normal şartlarda adet günlerim çok düzenli olduğu için 30 Eylülde adet olmam gerekiyordu ve bu ay bizim ilk denemlerimizdi. Adetim gecikti ve ayın 2sinde yaptıpım idrar testinde 2.çizgi silik çıktığı için pazar günü kan testi yaptırdım. Kanda HCG değerim 13.42 çıktı. Daha sonra dün sabah kanama gibi bir şey oldu ve doktorum tekrar test istedi değer 10.09'a düşmüştü ve kimyasal geblik olacak ve adet kanamasıyla atılacak dedi. Zaten bu sabah adet görmeye başladım. Açıkçası bu kimyasal gebeliğin nedeni nedir, daha sonrası için bir sorun yaratır mı, tekrar aynı şeyle karşılaşırmıyım merak ediyorum. İnternette nerdeyse girmediğim site kalmadı ama hiçbirinde aydınlatıcı bir bilgi bulamadım. Sizin başınıza geldimi lütfen beni bilgilendirir misiniz? Şimdiden hepinize teşekkürler.

canım evet kimyasal gebelik geçirmişsin çoğu kişi farkında olmasan geçiriyor kimyasal gebeliği .adetle atarsın canım. beklemene gerek yok tekrar hamile kalabilirsin.

bu kimyasal gebelik çok kötü birşey...önce umutlanıyoruz sonra üzülüyoruz....bende kimyasal gebelik geçiricem henüz regl olmadım ama hcg değerim düşüyor.moralim çok bozuldu.Allah yardımcımız olsun

Her 2 gebelikten birisi kimyasal oluyormuş canım yani bir çok kadın yaşıyor ama genelde günü geçmeden yada bir kaç gün geçince reg gördüğü için anlamıyor. Biz çocuk isteyen kadınlar ise erken test yaptığımız için durumu fark ediyor ve sonrada üzülüyoruz. Doktorlar bu nedenle regl günü geçmeden test yapmayın, pozitif çıksa bile hamilelik değildir diyorlar. Gerçi senin reglden sonra çıkmış ama dikkat edersen gününe göre değerin düşükmüş. Eğer geç döllenme yoksa regl günü ortalama bhcg 100 civarı olmalı. Geç döllenmede daha az olabilir ama onunda 2 günde bir katlaması lazım. Kimyasal gebelik hamile kalmana engel değil hatta bildiğim kadarıyla kimyasal gebelik yaşayanların bir sonraki ay daha fazla hamile şansı varmış. İnşallah bir sonraki sağlıkla tutunur ve sağlıklı bir hamilelik yaşarsın ve kimyasal da olsa artık hamile kalabildiğini biliyorsun bu da bir şans.

Her 2 gebelikten birisi kimyasal oluyormuş canım yani bir çok kadın yaşıyor ama genelde günü geçmeden yada bir kaç gün geçince reg gördüğü için anlamıyor. Biz çocuk isteyen kadınlar ise erken test yaptığımız için durumu fark ediyor ve sonrada üzülüyoruz. Doktorlar bu nedenle regl günü geçmeden test yapmayın, pozitif çıksa bile hamilelik değildir diyorlar. Gerçi senin reglden sonra çıkmış ama dikkat edersen gününe göre değerin düşükmüş. Eğer geç döllenme yoksa regl günü ortalama bhcg 100 civarı olmalı. Geç döllenmede daha az olabilir ama onunda 2 günde bir katlaması lazım. Kimyasal gebelik hamile kalmana engel değil hatta bildiğim kadarıyla kimyasal gebelik yaşayanların bir sonraki ay daha fazla hamile şansı varmış. İnşallah bir sonraki sağlıkla tutunur ve sağlıklı bir hamilelik yaşarsın ve kimyasal da olsa artık hamile kalabildiğini biliyorsun bu da bir şans.

evet haklısın kimi zaman farkedilmiyor...doktorumda gebe kaldığım için şanslı olduğumu söylüyor...ocak ayında kimyasal gebelik oluştu 1 ay ara verdik şimdi yine ilaç kullandım ve regl günüme 5 gün var.herşeyin hayırlısı.....

bayanlar ben de kimyasal gebelik geçirdim nisan 2013 te. çok üzülüyor insan ilk başta ancak çok şükür 2 ay aradan sonra temmuz ayında yine hamile kaldım ve çok şükür 3 aylık bebeğim kucağımda:)
darısı tüm isteyenlere inşallah:):emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

X