Doğuma Hazırlık Almanya'da ki hamiler!Mevlt ekeri iin ne yaptnz ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Esmer Gxuxlcin

♥αℓуα ∂υ&#9
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.250
13
36
Kizlar, o kadar uzun zamandan beri düsünüp düsünüp duruyorum.Ne yapabiliirm diye, mevlüt sekeri , kapi süsü , nasil yapabilirim die ?
Bi fikri olan, yapan eden varmi lütfen bana da fikir yardimi :KK43:
:hulya:

slm gülcin bende düsünüyorum bebegimin cinsiyeti belli olsun yapicam biseyler mesela cok güzel lamba yapmislar.. nette bulabilirsin bicok sey senin bellimi canim cinsiyeti neyin olucak:CüvCüv:

canim ALLAH kurtarsin insallah hersey yolunda gider bende 14+4 vede 3cü hamileligim iki oglum var bide kizim olsa yüce RAbbim bilirde yine...kaydirigubbakcemile3

canim bi de kapi süsü olarak pembe tül süper olur üzerine de tchibo da daha dün gördüm kuslar var 4 tanesi 4 eurodan ucuzlamis bide güzel olur bence

Bakayim canisi, cok tesekkür ederim.
Bu arada bugün terminimiz vardi,34.haftamdaymis. Benim ilk adetimi doktora söylememe ragmen kendi kafansina giden ilk doktorumun hatasini, bu ikinci doktorm düzelterek 34. haftaliga geri cikardi cok sukur ( 2hafta son adetini erken demissin yada aklinda tutmussun diyordu ki öyle deilmis ilk doktorum yanildi cok sukur )

foto026nz.jpg

foto036m.jpg

foto095y.jpg

bunlar bizim kapi süsü ve sekerlerimiz ben yaptim
malzemeleri fasching malzemeleri satan bi dükkandan aldim biraz da fantazi kattim bunlar cikti kaydirigubbakcemile3
malesefki burda türkiyedeki gibi cok güzel aparatlar yada süsleme malzemeleri tülleri falan bulunmuyomafoldumben
bulabildiklerimden bunlari cikarttim belki fikir olur

foto026nz.jpg

foto036m.jpg

foto095y.jpg

malzemeleri fasching malzemeleri satan bi dükkandan aldim biraz da fantazi kattim bunlar cikti kaydirigubbakcemile3
malesefki burda türkiyedeki gibi cok güzel aparatlar yada süsleme malzemeleri tülleri falan bulunmuyomafoldumben

Ayhhhhhhhhhhhhh bayildim bayildimmm.... opuyorumnanaktan
Nerden aldin, nasil yaptin lütfen banada bilgi var Allah rizasi icin teyzesi :hulya:
Ne olur nasil yaptigini da söylersen, dua ederim sana teyzesi bol bol, cok begendim valllahi ellerine saglik annesii...:asigim:

Ayhhhhhhhhhhhhh bayildim bayildimmm.... opuyorumnanaktan
Nerden aldin, nasil yaptin lütfen banada bilgi var Allah rizasi icin teyzesi :hulya:
Ne olur nasil yaptigini da söylersen, dua ederim sana teyzesi bol bol, cok begendim valllahi ellerine saglik annesii...:asigim:

begenmene sevindimopuyorumnanaktan
kapi süsü icin boncuklari heryerde bulabilirsin kadinlarin kullandigi kolyelerden aldim kestim...arka plaka icin bauhaustan arkasi ´kendinden yapiskanli resim,hobi bölümünden 30*40 lik bir parca kestirdim...karton degil plastikte degil bu parca düz styropor a benzeyen bisey...pelüs tüy de burda bir yer var fashing malezmeleri satiyo ordan aldim...1 metre kestirdim cizdigim model zaten internette var..bitanede silikon tabancan oldumu gerisi sana kalmiszemuszemus..

sekerlerin tülünü,tüylerini,bide üstündeki objeleride yine ayni dükkandan aldim..sepet bildigimiz hasir sepetti onuda kaplamak icin saten kumas aldim flohmarkttaki kumascilardan..yanlarini süslemek icin bide sekerleri baglamak icinde kurdela aldim...
badem sekerleri heryerde bulunmuyo malesefki türkbakkallarini gezdim yoktu sonra bi sekerci varmis bizim burda hic ummadigim yerde buldum onlaridakaydirigubbakcemile3.sekerleri pembe ve beyaz olanlarindan sectirdim...sonuc bu oldu:teytey:

kapi süsü icin toplamda 10€ falan harcamisimdir sekerler icinde 15 € cok masrafli seyler degil...
aslinda mannheim taraflarinda bu isi profesyonel olarak yapan firmalar varmis ama benim gitme imkanim olmadi..hem kendimde yapabilrim diye düsününce bosuna fazladan masraf yapmak istemedim

Cok güzelmis valla, burda bulsam bir...
Münih'deyim canim ben. Bayildim cidden, ellerine emegine saglik .
Allah'im hayirlisi ile yavruna kavusmayi nasip eylesin.

bi fashing dükkani bulursan yakin cevrenizde ordan pekcok malzemeyi temin edebilirsin aradigin aramadigin hersey var öyle yerlerde gercekten ben görünce cok sasirmistim...
kalan malzemeleride aklinda ne tasarliyosan ona göre sagdan soldan temin edebilirsin..zor degil gercekten malzemeleri almaya basa gerisi geliyo ...
hemde emeginle bisey yapmis olmak insani cok mutlu ediyo

foto026nz.jpg

foto036m.jpg

foto095y.jpg

ellerine saglik eliFatih arkadasim süper olmus bayildim bende pembis yapmissin kizinmi olucak canim senin?alkisalkisalkis

X