Bebek Beslenmesi ek gıdaların miktarları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tuanam__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
202
0
slm bayanlar kızım 6 ayını doldurdu ek gıdalara yeni başladım.meyve suyu sebze çorbası ve muhallebiyi ne ölçüde vermem gerek.kızım ne kadar versem yiyor ama onun istediği kadar vermelimiyim?hepinize şimdiden gönülden tşkkrlr....

sizin aylarınızda bize doktorumuz en az 100-125 gr demişdi hani şu küçük hazır meyve püreleri varya kavanozlarda işde o kavonaz miktarı kadar tabi sonra bu miktar artıyor ama ne güzel ne versen yemesi biz saatlerce uğraşıyoruz yemek yedirmek için zaten hiç bir zamanda istenilen miktarlarda yemiyor hanfendi neyseki kilosu iyi eğer senin bebek obez sınıfına girmeye meyilli değilse normalse kilosu bence ver çocuk doyduğu kadar yesin

Ayrıca muhallebi harici sebzede meyvede faydalı şeyler niye kısıtlayasınki alsın vitaminini

benim bebeğimde öyle istediği kadar yiyor.bende yediği kadar yediriyorum bir problemde olmuyor

tşkkrlr bayanlar..internettefalan 2-3 kaşıkla başlayıp artırın falan deyince4 bende karasız kalmıştım.yani çocuk ha yemiş ha yememiş.2-3 kaşık neki ya.saolun.yediği kadar vetricem artık.çünki kilosuda düşük ayına göre

tşkkrlr bayanlar..internettefalan 2-3 kaşıkla başlayıp artırın falan deyince4 bende karasız kalmıştım.yani çocuk ha yemiş ha yememiş.2-3 kaşık neki ya.saolun.yediği kadar vetricem artık.çünki kilosuda düşük ayına göre

allerji riski için 2-3 kaşık deniyor allerji yapmıyorsa seviyorsa yediği kadar yesin

X