Saç Uzatma Yöntemleri Sarımsak

x_tina

Norma Jeane Baker
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2009
108
0
Arkadaşlar ben saçım için sarımsak uygulamaya başladım.Burada görmüştüm. Bir şampuanın içine 5 diş sarımsak rendeliyorduk. Bunun sonucunu ne zaman görürüm.. Bir iki yıkamadamı yoksaa zamanla mı ??

daha önceki msjlarda okudugumda bi arkadasınki 5 günde cok uzamıstı. sasırdım yanikafamçokkarıştı

canim iki gün sonra eger boya varsa hani dibinden ciktigini farkedersin

Boya var ama saçımın renginde.. Kırmızı balyajlarım vardı saçımda onları kapatmak için kulanmıştım.. Belli olucağını sanmıyorum ama bakalım hayırlısı :-)

gerçekten faydasını gördüm diyen var mııı ve kaç günde ? farkedilir uzama görüldü

valla benim 2 haftaya yaklaştı kullanalı saçımda röfle oldugu için anlıyorum cm bilmem ama etkilioldugu kesin saçlarım uzamaya başladı ve yumuşacık ama şurasıda gerçek çok kötü kokuyor saç kuruyunca geçiyor ama rahat ol

canim benim bir hafta olcak nerdeyse uzadigini hissediyorumiki hafta dene etkisini görmessen birakirsin ama kesin etki eder

canim 5 dis sarimsagi bir kutu sampuana ekliyosun yani havanda eziyosun sonra sampuana ekliyosun kullanim sekli ise söyle iki kez sarimsakli sampuanla masaj yaparak yika sonra normal kullandigin sampuanla yika enson da sirkeli sula durula bu kadar

Ben de başlayacağım buna artık (bir de bunu deneyelim :) ) Suna Dumankaya'nın verdiği tarifle yaptığım yağ bitti, turp ile çok iyi sonuç veriyordu ama o yağı güneşte bekletmek gerek, e artık öyle fazla güneş olmadığı için yapabileceğimi sanmıyorum onu bir daha.

Herneyse...

Dün hazırladım bu formülü, şampuanın içine bahsedildiği gibi 7 diş sarımsak, 2 tatlı kaşığı bal ve biraz sirkeyle maydanoz suyu koydum (şampuan büyük olduğu için miktarlar fazla). Maydanoz ve sirkeyi koymamın sebebi sarımsağın kokusunu almaları. Hatta sarımsak yerken maydanoz da yerseniz ağzınızda sarımsak kokusu da kalmaz.

Bi deneyelim bakalım bu şampuanı...

hımmm ben hergun bıs sarımsak yutuyorum yatarken oda aynı sey bence

bende birbucuk haftadir kullaniyorum bu tarifi,dip yapildi arada o yüzden cm olarak bilmiyorum ama uzadigi kesin ve daha saglikli saclarimda.resim cekmistim bir hafta sonra falan karsilastirma yaparim artik. ben birkere yikiyorum ama olabildigince cok bekletmeye caisiyorum sonrada birkez sampuanla yikayip kremleyip durulayip cikiyorum kokusu kalmiyor.

birde anneanne formülünü kullaniyorum sinameki de ekleyerek uygulamaya eee artik uzamazsa sasarim :)

sinamekı dedıklerı ne oluyor ya tarıfını verın de bızde yapalım

ya çamterebentin çok uzatiyor dediler onu ekledik şampuana peki bi etki etmedi yani bu kesin eder dimii

sinameki kuru ot seklinde aktardan alip cezvede 1bucuk 2 bardak suda 1 tutam parmak ucuyla atip kaynatiyoruz 15 dakika iliyinca saci islatip üzerine bu sitedeki anneanne formülünü uyguluyorum 3-4 saat bekletip sarmisakli sampuanla yikiyorum saclar ipek gibi yumusacik ve dolgun oluyor. saclarim okadarda yiprandi aslinda röflelerle

ya çamterebentin çok uzatiyor dediler onu ekledik şampuana peki bi etki etmedi yani bu kesin eder dimii

bebegım ben cam terebentını 1 seneden fazla kullanıyorum onun sadece dokulmeyı kestıgını gordum uzatmakla alakası yok bu arada gunde bır tane sarımsak yutuyorum demıstım sacımı ıcten beslıyorum hem dokulmeyı kesıyor hemde uzatıyor canım hemde sarımsagın ne kadar yaralı oldugunu bılmeyenınız yoktur

X