hamileyken hergün kan pıhtılaşmasını önleyici iğne olanlar..

mhtp

tutun bana annemm
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
3.586
24
merhabalar...bugün doktorum kan sulandırıcı iğne verdi...kendin yaparsın dedi...
sizler iğne yapmaya nasıl alıştınız....nerenizden iğne yapıyosunuz?...:enbuyukkk:ve başka neler yapıyosunuz...

hergün kendiniz iğne yapmak nasıl bişey nasıl bir duygu.....

bugün ilk iğneyi hemşire yaptı..hemen iğne yeri yara oldu..hep yara mı olacak...

merhabalar,
insanoğlu zorda kalınca neye alışmıyor ki? bence hiç başkasına bırakma biranönce kendin yapmaya alış, göbeğini kuvvetlice sık iki parmağının arasında iğneyi dik olarak batır, sonra da şırıngayı boşalt içine, bu arada kendi kendine bunun bebeğine ne kadar iyi geldiğini düşün. iğneyi çektikten sonra kolonyalı mendille kuvvetlice bastır, sakın oğuşturma yokksa morarır, kendin yaparsan gittikçe daha profesyonelleştiğin için daha az acır ve daha az morarır? hadi şimdiden kolay gelsin:hulya:

canım bende kan sulandırıcı iğne oluyorum bi problem yok ama daha önce düşük yaptıgımdan dr. önlem olarak kullanmamız gerektıgını soyledı ben kendım yapamıyorum hergün klinige gıdıyorum kendın yapamıyor ve için rahat etsın istiyorsan kendini sıkma kliniğe git derim insallah melegını saglıkla kucagına alırsın:)

ben de bu igneyi hergun oluyorum ama ben korktugumdan hic karnimdan olmadim hergun bir kolumdan esim yapiyor o olmazsa kendim yapiyorum, icim rahat kanimin pihtilasmasini engelledigi icin mutluyum, daha once bu olayi bilmedigimizden kan pihtilasmasi yuzunden 4 dusuk yaptim umarim bu kez bebegime saglikla kavusurum, umarim sizler de saglikla bebeklerinize kavusursunuz.

kızlar bu kan pıhtılaşması olayı nedir anlatabilir misiniz bende 7+2 haftalık hamileyim kantestleri yaptırdım trombosit yüksek çıktı 489 doktoru aradım sorun yok dedi sizin bahsettiğinizde bu mu? değerleriniz kaçtı

ben 9 ay boyunca her gün iğne oldum.
eşim yaptı iğnelerimi.ilk zamanlar koluma,sonra bacaklarıma yaptı.
kasa yapılan bir iğne değil,deri altı iğnesi olduğu için etli olan her yerine yapabilirsin.
morarma kaçınılmaz canım..

Doktora gitmeden de eczaneden alıp kullanabilirmiyimm bu iğneleri???maliyeti ne kadr??? ssk var cnm.Ya birde şunu sorcam ben genetik test sonucumu bugün aldımmm sonuca göre mthfr a1298c ve mthfr c677t genlerimde heterozigot saptanmışş

bana anlıyacağım dilde anlatırmısınız arkadaşlarrr??

X