Normal dogum yapan anneler ilk sancilar nasil geldi???

Mntha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
504
17
merhaba hanimlar merak ettim normal dogum yapan annelerin ilk dogum sancilari nasil oldu?. benim oglumda sabah kalktigimda kendimde bir agirlik hissettim sonra sancilarim basladii. kizimda ise yine sabahti mutfakta isimi yaparken ilk suyum geldi sancim oyle basladi oyle agirlik falanda yoktu.
yane her iki dogumumum belirtileri degisikdi. bakalim bu bebegimde nasil olcak. sizlerde nasildi???:emir_bebek:

merhaba ben ilk doğumumu yaptım beş ay önce.ilk başta belim ağrımaya başladıçok hareket ediyorum ondan ağrıyor sandım ama sonra ağrı giderek arttı ve sıklaştı karnımda kasıklarımdada ağrımaya başlayınca bebişimin yolda olduğunu anladım:)şimdiden ağrısız ve kolay bir doğum dilerim sana.hayırlısıyla alırsın bebeğini inşallah kucağına:)

Doğum yapmadan 2 gece önce uyku sırasında sıcak bir şey aktı içimden. Doktorumu aradım
çiş kaçırmış olabilir misin dedi? Hayır dedim.fisfisfis
Ertesi gece gene oldu.
Ve o büyük gün. Öğlen 12 de kasıklarımda adet sancısı gibi sancılar başladı.
Benim gözüm hep saatte. 30 dakikada bir geliyor hafif hafif. Akşam üstü 5 te 20 dakika da bir.
Her an doktorla telefondayız. Akşam 7 de 10 dakika bir. Doktorum sancıların 3 dakikada bir,
gelmeden evden çıkma dedi. Hastane yürüme mesafesinde çok yakın.
Gece 10 da 3 dakikada bir geliyor sancılar.Hemen hastaneye gidiyoruz ailece.
Kasıklarımda hissediyorum sancıyı hala.
11 de iyice şiddetleniyor. Az kaldı diyorlar gayret. Böyle böyle gece 3 e kadar sürüyor.
Ve 03:10 da mucize dünyaya geliyor.:emir_bebek:

Son düzenleme:
Allah anali babali buyutsun ins bebeklerinizi. demek her kesin farkli sekilde basliyor sancilari..
benim kizimda su gelince hemen ardikdan sancilar basladi dr zor yetisdik ve 3 saat içinde dogdu cadim:)

bneımde ılk doğumun gece 4 te geldı uyudum 6 da tekrar geldi kusma oldu ve ağrı şidtlendı hastaneye gittik 8 de 3 cm açılmam vardı ve sancılar devam ettı suyum geldi 12:30 da doğdu..

ama şimdi nasıl olucak hiç bılmıyorum..

benimki sürpriz oldu biraz. kendi doktorum doğumda tatilde olacağı için bana başka bir hastanedeki bir doktoru önerdi.bizde bir gün tanışmaya ve hastaneyi görmeye gttik. öncesinde gezdik alışverişler yaptık yemek yedik vs. hastanede tanışma faslından sonra bir ebe hazır gelmişken gel bi muayene edelim seni dedi. muayeneye giriş o giriş :)) meğer doğum başlamış 3 cm açıklık var. ama ne ağrı ne birşey. hazırlık yok çantalar evde... beni hemen sancı odasına aldılar.. ama bekle bekle sancı yok. serum verildi.. sancının başlaması ve doğum toplam 2 buçuk saat sürdü....şanslımıyım neyim :))

bende 20 gün önce normal doğum yaptım...

Bir hafta önceden hafif kasık ağrıları başladı ama doğum sancısı değil tabi...

Doğumdan 1 gün önce gece hafiften bel ağrılarım vardı sabaha kadar bu böyle sürdü sabah kalktığımda bel ağrım kasık ağrılarımla birleşmişti ben doğum yapıcamı anladım saate bakmaya başladım girdim sıcak bir duş aldım...Bu sancıyı sıklaştırıp seni rahatlatıyor...2 saat sonra sancılarım 5 dakikada bir gelmeye başladı ama ben birazdaha evde beklemeyi tercih ettim evde sancı çekmek daha rahat oluyor...Artık en dayanılmaz sancı noktasında doktora gittim ve 6 cm açıklık vardı yarım saat içinde normal ve dikişsiz bir doğum yaptım..Darısı size inş...Kolay doğumları...

Msallah hanimlar Allah saglikli anali babali buyutmek nasip etsin yavrularinizi.
sizin boyle kolaylik gelen sancilarinizi okuyunca az da olsa rahatladim. her ikiside kolay olsada.
3.yu merak ediyor insan.

bende 6 ay önce dogum yaptım eşimin kardeşinin nişanından geldık eve hıc bısey yoktu gece 3 te suyum geldı sancılarım oyle basladı 3:30 da hastanedeydık 5:20 de de mucızem bıze merhaba dedı:)

bende 20 gün önce normal doğum yaptım...

Bir hafta önceden hafif kasık ağrıları başladı ama doğum sancısı değil tabi...

Doğumdan 1 gün önce gece hafiften bel ağrılarım vardı sabaha kadar bu böyle sürdü sabah kalktığımda bel ağrım kasık ağrılarımla birleşmişti ben doğum yapıcamı anladım saate bakmaya başladım girdim sıcak bir duş aldım...Bu sancıyı sıklaştırıp seni rahatlatıyor...2 saat sonra sancılarım 5 dakikada bir gelmeye başladı ama ben birazdaha evde beklemeyi tercih ettim evde sancı çekmek daha rahat oluyor...Artık en dayanılmaz sancı noktasında doktora gittim ve 6 cm açıklık vardı yarım saat içinde normal ve dikişsiz bir doğum yaptım..Darısı size inş...Kolay doğumları...

AY MAŞALLAH YA ÇOK ÖZENDİM SİZE WALAAAA buyrunnnnnnnnn

benimki sürpriz oldu biraz. kendi doktorum doğumda tatilde olacağı için bana başka bir hastanedeki bir doktoru önerdi.bizde bir gün tanışmaya ve hastaneyi görmeye gttik. öncesinde gezdik alışverişler yaptık yemek yedik vs. hastanede tanışma faslından sonra bir ebe hazır gelmişken gel bi muayene edelim seni dedi. muayeneye giriş o giriş :)) meğer doğum başlamış 3 cm açıklık var. ama ne ağrı ne birşey. hazırlık yok çantalar evde... beni hemen sancı odasına aldılar.. ama bekle bekle sancı yok. serum verildi.. sancının başlaması ve doğum toplam 2 buçuk saat sürdü....şanslımıyım neyim :))

AY MAŞALLAH CNM ŞANLI ÖTESİSİN YANİİİİ hihoyyyt

cumartesi sabah 9 da yayılmış yatarken bir anda idrar kaçırmışım gibi bir sıvı geldi tuvalete gidince idrar olmadığını anladım azar azar suyum geliiyordu hemen hazırlanıp çıktık bende hiç ağrı yok hatta hastanede acilde beni tekerlekli sandalyeye oturtunca görevli vay be dedim konfora bak ,ben yürürdüm sorun olmazdı yani hemen doğumhaneye aldılar azcık adet ağrısı gibi başlamıştı bu arada,doktor baktı 4cm dedi,şok oldum doktorumda ne yani dedi ağrın yokmu?yani dedim varda ben adetken daha beterini çektim,tabi sonra sancılarım arttı ama bir süre sonrada epidural takıldı,bu arada epidural süper bişey şiddetle tavsiye ederim. öğleden sonra 3ü 10 geçe kızım doğdu.

Kızlar hangi haftalarda geldi peki bebişleriniz bende normal doğum yapmak istiyorum ama genelde bakıyorum hep sezeryan olmuş herkes soramıyorum kimseye 40. haftaya kadar beklediniz mi

masallah hanimlar sizlerin boyle yazilarinizi gorunce Normal dogumdan korkan anneleride rahatlamis oluyorsunuz. tsk hepinize...

Christian benim her iki dogumunda dr dedigi tarihden once oldu 1. 3 hafta once 2. ise 2 hafta once dogdular....

oglumun sancilari sabah 8 de girdi 8,30 sancilar arti hastane evimize yuruyerek 5 dk idi esimle yuruyerek yavas yavas gitik. hastaneye varinca hemen dogum odasina aldilar dr telefon ettiler.
gerekenler yapildi serum falan taktilar. dr geldi sancilarim iyice arti dr baslayalim dedi bir iki ikinmada 8 mart 2000 de saat 11;30 dunyaya geldi enesim. çok guzel bir dogumdu...

kizim ise ramazan bayrami sabahi 11;30 da mutfakta bulasik yikarken suyum geldi esim yoktu eve gelesiye kadar bebek gelicekti. hemen gorumcem ambulansi aradi 5 dk içinde geldi hastayene getirdiler beni sancilarim SIKLamisti.hemen gorevli ebe durumumu inceledi 3 sandim acilmis. yine dr cagirdilar geldi.doguma girdik. sancilarim iyice arti ama oyle kendimi parcaliyacak kadar degil dayaniyordum. dr her sanci girdiginde ikincaksin dedi ve yine 2yada 3 ikinmalarin ardindan 5 aralik 2002 de saat 14; 30 kizim dunyaya geldi...yani hanimlar tum sancilar toplam 3- 3 buuck saat içind oldu biti simdi heyancanla 3. bebegimi bekliyorum. ins bu bebegimde digerleri gibi kolay olur...

Son düzenleme:
Aydınlattığın için teşekkürler canım Allah bağışlasın evlatlarını sana maşaallah. ınşallah 3. bebişinde sağlıcakla kucağına alırsın :)
Ben normal doğumdan pek korkmuyorum da asıl ya doktor bi aksilik sezeryan der diye korkyorum çünkü nede olsa bildiğimiz ameliyat dikişli falan :KK43: En azından normal doğumda sancı acı çekerim ama sonrası rahat olur çabuk kalkar bebişimle ilgilenirim. Ama eğer sezeryan olursam ben biraz nanemollayımdır çabuk ayaklanamam bide duyuyorum olanlar baya süre dikişlerinin ağrısından ayağa kalkamıyor emziremiyor bebişiyle ilgilenemiyormuş o yüzdende istemiyorum açıkçası.

ben de normal doğum yaptım ve şiddetle normal doğumu öneriyorum. ben de cok heyecanlanıyordum sancımmı gelcek suyummu gelcek kan mı gelcek nasıl baslayacak bu dogum diye. gece saat 1.54 uyandım hafif bir gaz sancısı ama 5 sn falan sürdü sonra uyumuşum tekrar bir sancı geldi cok hafif aynı nitelikte, başucumdaki saate baktım tam 3.54 sonra uyudum uyandım 4.54 yine hafif sancı. ama bir türlü konduramıyordum cünkü cok hafif sancılar diye. eşimi bile uyandırmadım ama sancılarımın dakikliği beni şüphelendiriyordu. 38. haftadaydım ve üsteli doktorum tatildeydi. baktım sabaha doğru sancı aralıkları azaldı ve biraz şiddetlendi doktoru aradık tatildeyken. (bu arada sabah 7 falan oldu) sancı aralıklarını not edin ve doğum süreci başlamışmı muayeneye gidin dedi. hazırlanıp çıktık hemen muayenede 4 cm açıklık var dendi hemen doktoruma ilettim. o da havaalanına gidip uçak biletini almış. beni hastaneye yatırdılar epiduralı taktılar doktor gelene kadar çok rahat ettim. sancı mancı hissetmez oldum. eşim ailem yakınlarım falan geldi güle oynaya doktoru bekledik. doktor geldi bu sefer doğum sancılarım geçti. suni sancı falan verdiler. ama bir yandan epidural oldugu icin cok rahat gecirdim bu asamaları. sonra dogum oldu. ıkına sıkına kızıma kavustum. dogum olayını boyle hissetmek cok guzeldi. normal dogum (tabiki epidural saolsun) super bisey.

bu arada normal doğumda dogumdan beter tek sey şu açıklık muayenesi. ah o da olmasa insanın doğurası doğurası gelir :))) zemuszemus

benim iki dogumumda normal olmustu.bi de ikkisi de 41.haftasinda.1.si cok zor olmustu.10gun once 2.dogum yaptim. 1hafta onceden aksamdan kasilmalar baslamisti. esim muyanaya git diye soyluyodu.ben istemiyodum.sonunda tamam yarin gideriz sen isine git dedim.yarina kadar yetisa bilirmisin dedi. evet her gungu agrilar iste dedim.ama oglen kan geldi.esimi aradim.rahat gel bisey yok dedim. davlet hastenesinda dogum yapcaktim orda muyana ettilar kapali dediler.ama agrilar kanama var ben sanci baslasa bile anlamam dedim.anlarsin bi daha kanama olursa gel dediler. eve donduk.baktim kanama agrilar cogaldi.ben bekleyemem dedim.ozele goturdular.3sm acilmis. sanci verdilar saat 7de girib 9.15 de oglum dogdu. iyiki gitmisim evde olsam o agrilardan sancilari fark etmezmisim meger.cok kolay oldu.bide bol dua edin kesinlikle faydasi oluyo. Allah size de kolay dogum nasib etsin

benim sancım pazar öğleden sonra geldi saatten bir...öenmsemedim çünkü öncesinde de öle oluyodu sancı 37 haftadan beri..o sancılar doğum ahazırlık sancılarıymış..açılma oluyomuş o arada...gece kalktım wc gittim ter içinde kaldım belimden vurdu oh be dedim yoksa geliyomusun.....artık 4dk aralıklarla gelmeye başlamıştı sancım hastaneye gittik 7 cm olmuş ama ben yerden yere kendimi atcam sanıyodum dr doğum başmalamış hemen doğum haneye demişti..hemşire beni görünce çok şaşırmıştı bu kadar açıklığa ne kadarda rahatsın diye...5.30 hastaneye gittik 7.20 kızım geldi..inat etmişti..kanala inmemişti..açılma hazırdı ama kızımın aşaya inmesi için çok ıkındım..drların yardımıyla indi nazlı kızım....kolay doğum olur inşalalh..ama şu avrki oynaya oynaya doğum haneye girmiştim bitkin bi şeklide çıkmıştım ordan çok yorulmuştum.....

öyle şaşkın bi durumki doguma az kalması:)ben bi cumartesi sabah 10dk1 sancıyla uyandım.suyum filanda gelmedi hemen doktora gittik dedilerki 1cm acıklık war bugün git ptesi gel dediler.ewe gittik tabi napalım.ama dayanılmaz oldu sancılar 4bucukta bidaha gittim hastaneye.5cm acıklık ile normal dogum yatışa aldılar.1saat sonra 8cm acıklıkla catala oturdum 6ya 10 kala bebegim dünyaya gelmişti..yalnız benim orda değil doğum günü partim için ewde olmam gerekiyordu minik EFE annesinin dogum gününü çalarak suclu gözlerle bana bakıyordu:)

X