Hamilelikte adet ağrısı çeken var mı? Bu normal mi?

snur42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
3.736
11
arkadaşlar ben 24 haftalık hamişim ve karnım sık sık adet olacakmışım gibi ağrıyor..ve cidden canım çok yanıyor.hap falan da yutmuyorum tabiki.
ben hamişlikten önce reglim hep ağrılı gecerdi ağlaya ağlaya..
şimdi
de ağrıması normalmi acaba .sizdede oluyormu.fisfisfis
doğumum yakın olsa normal dicem ama şimdiden bu ağrılar canımı çok sıkıyor.:1no2:
hafataya knrlüm var dr.uma soracam ama sizlerin tecrubelerini öğrenmek istedim
kusura bakmayın ya çok uzun olduuuuuufisfisfis

ayy benım de karnım o kadar agrırı kı malum gunlerde ,her ay doktora gıderım baygın sekılde.

herseferınde bu ay hamıle kalıcam cekmıcem su agrıyı derım esıme hep :))

hıc te hamıle kalmak ıcın caba harcamadım korunuyoruz hala :))

ama korktum sımdı ya ..

canim bu normal degil bence doktorun a mutlaka git.Belki de üşüttünmü ne?

bir hemşire arkadaşım her ay o günlerde ağrımasının normal olduğunu söylemişti ama devamlı ağrıyorsa bir doktora git bence..

ayy benım de karnım o kadar agrırı kı malum gunlerde ,her ay doktora gıderım baygın sekılde.

ama korktum sımdı ya ..

bence hiç korkma çünkü senin gibi olan bir çok arkadaşım vardı.her ay acillik oluyorlardı.şimdi çocukları var ve hiçbir sorunları yok.a.s

arkadaşlar ben 24 haftalık hamişim ve karnım sık sık adet olacakmışım gibi ağrıyor..ve cidden canım çok yanıyor.hap falan da yutmuyorum tabiki.
ben hamişlikten önce reglim hep ağrılı gecerdi ağlaya ağlaya..
şimdi
de ağrıması normalmi acaba .sizdede oluyormu.fisfisfis
doğumum yakın olsa normal dicem ama şimdiden bu ağrılar canımı çok sıkıyor.:1no2:
hafataya knrlüm var dr.uma soracam ama sizlerin tecrubelerini öğrenmek istedim
kusura bakmayın ya çok uzun olduuuuuufisfisfis

Canım doktorunla bir görüş istersen.Her ay doktora gittiğimde bana ağrımın olup olmadığını sorar.Bence bir anlat durumunu için rahat etsin.Birde üşütmemeye çalış.Benim ayaklarım hamile kaldığımdan beri çok üşür ısıtmak için elimden geleni yapıyorum ama yinede üşütüyorum akşama kasık ağrım oluyor.Dikkat et kendine geçmiş olsun ....

benim de oluyor arada.zaten gebelikten önce adetim çok uzun ve sancılı sürerdi.hep baygın doktora giderdim. arada benim de oluyor ama çok sık değil.doktorum normal demişti.

Ben hamile değilim ama geçenlerde kontrole gittiğimde doktor miyomlarım olduğunu, rahim dış duvarında zararsız olduğunu ve gebe kalmaya engel filan olmadığını ama sadece hamilelikte rahim büyüdükçe rahmi büyüten hormonların miyomları da büyüteceğinden hamileliğimin ağrılı geçebileceğini söyledi. Zaten miyom denen şey rahim dokusunun içe veya dışa doğru çıkıntı şeklinde anormal büyümesi. Ki bu miyomlar ağrılı adete de neden olabiliyor.
Sizin de eğer gebelik öncesi adetiniz ağrılıydı ve şimdi de gebeliğiniz ağrılı geçiyorsa böyle birşey olabilir. Ya da yeni miyom çıkmış ya da gözle görülmeyecek kadar küçük miyonlar gebelikle büyümüş olabilir.
Bir doktora gidin, bunu da sorun. Ama öyleyse bile sakın telaşlanmayın. Çok zararsız, iyi huylu ve gebelikten sonra tekrar küçülen kitleler bunlar. Rahimdeki et beni gibi düşünün.
Ama tabi ben sadece doktorun bana anlattığı ile sizin durumunuzu benzettiğim için yorum yaptım, siz mutlaka bir doktora gidin. Binbir türlü farklı sebebi olabilir.
Geçmiş olsun.

31 haftalik hamileyim hala daha ara ara adet sancim gibi agrilarim olur.
dr sordum normal dedi bana bende bir daha onemsemedim...

Arkadaşım benim de 34. haftamda regl ağrım oldu doktorumu aradım hemen gel idrar tahlili yapalım, idrar yolu enfeksiyonu olabilir dedi. hakikaten öyleymiş, enfeksiyon çıktı. sende sakın ihmal etme mutlaka doktorunu ara sor.

arkadaşlar cvplarınız için çok teşekkür ederim .bidaki kntrlümde dr.la mutlaka konuşucam.....burdada söylerim sonucu..
inş ciddi birşey yoktur .mesala dün gece ağrıdan uyuyamadım resmen yaaaaaa..rabbim muhafaza etsin herkezi

Son düzenleme:
:

ama korktum sımdı ya ..

canım benim arkadaşlardandan var ağrılı adet geçirip hamile kalan .hamileyken ağrıları falan olmadı..telaşlanma.inş.bebişin gelir en kısa zamanda:ecrin_bebek:

canım bend e11 haftalık hamileyim benimd eaynu senin gibi adet dönemleri sancılarım oluyo aynı adet olucak gibi arada da oluyo bide ben yara ve iltihapla hamile kaldım ondanda olabailiyo benim ama yine doktoruna sor idrar tahlili verebilir.

evt benimde iki hamileliğimde özellikle ilk aylarda adet sancısı gibi sancım olurdu ikisindede bi problem olmadı hatta bir düşük yaptım ondada sancım vardı
sen yinede doktoruna sor tabi

benim de zaman zaman o sancilardan olurdu doktor magnezyum
verdi kasilma agrilari icin baya rahatlatti beni yine de olursa 2 tane al der
bana ve iyi gelir gercekten ama tabi senin olayini doktorun bilir..
gecmis olsun...

X